• يو پي اس
13 مارس

یو پی اس برای کیفیت برق

یو پی اس برای کیفیت برق

یو پی اس برای کیفیت برق

یو پی اس برای کیفیت برق

یو پی اس برای کیفیت برق :

برخی از یو پی اس های طراحی شده اند که برق را با کیفیت ضعیف برق جبران یا فیلتر کنند. کیفیت برق ضعیف مربوط به برق است که دارای ویژگی های ضروری مانند ولتاژ و ثبات فرکانس نیست که مورد نیاز برای استفاده از برق است. نتایج می تواند شبیه به آنهایی باشد که برای قطع کامل برق از جمله تعطیل کردن تجهیزات الکتریکی و آسیب، و بهره وری از دست رفته یا موجودی و وقفه های عملیاتی باید اجرا شود.

کیفیت برق ضعیف می تواند چندین فرم داشته باشد و چند ویژگی دارد. برخی از موارد رایج عبارتند از:

Spike افزایش ولتاژ بالا و کوتاه مدت (میلی ثانیه یا چند میکرو ثانیه) است. بسیاری از سنسورها به علت رعد و برق و یا هنگامی که خدمات برق پس از قطع برق به وجود می آیند. سنبله ها به طور خاص به تجهیزات الکترونیکی آسیب می رسانند.

Swell یا Surge ولتاژ خدمات برق بیش از ولتاژ اسمی برای یک ثانیه تا یک دقیقه است.یکی از علل رایج این است که تجهیزات برق اضافی خاموش شوند. نمونه های معمول از جمله تجهیزات قدرت بالا عبارتند از موتور پمپ های بزرگ، تجهیزات تهویه مطبوع و فرایندهای تولید.

Sag یا Undervoltage ولتاژ خدمات برق بیش از ولتاژ اسمی برای یک ثانیه تا یک دقیقه است. یکی از علل رایج این است که تجهیزات برق بالا را روشن کنید. اگر sag به اندازه کافی طول بکشد و یا به اندازه کافی شدید باشد، برق استفاده از تجهیزات خاموش می شود و ممکن است آسیب ببیند.


بیشتر بخوانید : اهمیت یو پی اس برای تجهیزات پزشکی


سر و صدا اختلال جریان صاف برق در شکل تداخل الکترو مغناطیسی (EMI) یا تداخل فرکانس رادیویی (RFI).

منابع فراوان سر و صدا موتور و دستگاه های الکترونیکی است. نویز می تواند بر عملکرد برخی از انواع الکترود با استفاده از تجهیزات تأثیر بگذارد و می تواند روی عملکرد نرم افزار و داده های الکترونیکی تأثیر بگذارد.هارمونیک های فعلی اعوجاج موج معمولی موج سینوسی برق متناوب ارائه شده توسط ابزار در 60 هرتز یا چرخه در ثانیه. هارمونیک ها در چند ضلعی از 60 هرتز شبکه ای شبکه مانند (3x 180 هرتز) و(6x 360 هرتز) وجود دارند.

برخی از انواع برق استفاده از تجهیزات باعث ایجاد هماهنگی، به ویژه الکترونیک، با تحریف شکل موج فعلی می شوند. هارمونیک ها می توانند موجب تحریف ولتاژ قابل توجهی شوند و در یک سیستم سه فاز، هارمونیک ها ممکن است بیش از حد خط “خنثی” ایجاد کنند که می تواند منجر به آسیب یا آتش شود.

همکاری با مزایا و کاربردهای دیگر :

نقشی جذاب از این پیشنهاد ارزش، چشم انداز اضافه کردن قابلیت یو پی اس به ذخیره سازی است که برای مقاصد دیگر با هزینه افزایشی پایین به کار می رود. برای اضافه کردن قابلیت UPS، یک سیستم ذخیره سازی نیاز به چند دقیقه زمان اضطراری اضافی (زمان اجرا) و الکترونیک لازم برای رسیدگی به کیفیت پایین قدرت دارد. قابلیت یو پی اس می تواند به ذخیره سازی مستقر شده برای مدیریت لایحه کاربر و ادغام فتوولتائیک در محل اضافه شود. قابلیت یو پی اس نیز می تواند به ذخیره سازی متعلق به منابع مورد استفاده برای ذخیره سازی انرژی محلی اضافه شود

نتیجه گیری و مشاهدات :

UPS یو پی اس سالانه میلیاردها دلار از مزایا را تامین می کند. آنها ثابت شده و شناخته شده است. همانطور که تکنولوژی ذخیره سازی بهبود می یابد و به عنوان ذخیره سازی الکتریکی برای سایر مزایا و استفاده بیشتر رایج است، بسیاری از کاربران احتمالی دیگر ممکن است به قابلیت اطمینان، راحتی و ایمنی که UPS ها می توانند ارائه دهند، بخواهند.

منبع : source

سایر مقالات این سایت :

PDU و ویژگی های شبکه

اشتراک
12 مارس

PDU و ویژگی های شبکه

PDU و ویژگی های شبکه

PDU و ویژگی های شبکه

PDU و ویژگی های شبکه

دسترسی به PDU و ویژگی های شبکه :

نظارت بر ویژگی های مهم کمک زیادی نمی کند مگر اینکه مدیران بتوانند به راحتی به داده ها دسترسی پیدا کنند. به دنبال PDU هایی که دسترسی LAN چند منظوره را از طریق سرور وب یا CLI ارائه می دهند.

سرور ساخته شده در وب و سیستم عامل اجازه می دهد تا مدیران برای ردیابی وضعیت فعلی PDU و بررسی داده های اندازه گیری در طول زمان انجام گیرد. رابط وب گزینه های قابل برنامه ریزی مانند تنظیم آستانه هشدار و گزینه های تله های پروتکل مدیریت شبکه ساده یا سایر گزینه های هشدار ایمیل را امکان پذیر می سازد. PDU ها با پشتیبانی وب سرور معمولا از ویژگی های امنیتی Secure Sockets Layer و Secure Shell پشتیبانی می کنند و ممکن است از ویژگی های شبکه مانند پروتکل پیکربندی میزبان پویا، Active Directory و پروتکل دسترسی آسان دایرکتوری دلخواه پشتیبانی کند. جدیدترین PDU ها از پروتکل های شبکه IPv4 و IPv6 است که برای آدرس دستگاه پشتیبانی می شوند.

PDU ها با پشتیبانی CLI از رابط های سریال سنتی مانند Telnet یا RS-232 استفاده می کنند. در حالی که رابط کاربری ساده تر از دسترسی به وب سرور است، یک تکنسین باید به طور مستقیم به PDU دسترسی داشته باشد تا اتصال برقرار شود. CLI همچنین نیاز به درک خوبی از مجموعه فرمان PDU دارذ که می تواند گسترده باشد. با توجه به حجم کار فعلی مدیران فناوری اطلاعات، مدیریت CLI و Telnet کمتر جذاب از پورتال مبتنی بر وب است.

چه PDU rackmount می تواند از سوئیچ قدرت ساده به یک ابزار اندازه گیری و نظارت هوشمند تبدیل شده است. اطلاعات دقیق قدرت و اطلاعات محیط زیست PDU می تواند به مراکز داده کمک کند که مصرف انرژی و بهره وری و همچنین رفتار حرارتی در هر قفسه را بهبود بخشد.


بیشتر بخوانید : یو پی اس کامپیوتر


مباحث مرکز داده 

مرکز داده عملیات:

مدیریت عملیات مرکز داده آموزش های ما در مورد برنامه ریزی ظرفیت، بازیابی فاجعه، کارکنان مرکز داده، مدیریت سیستم های اطلاعاتی، استانداردهای مرکز داده و موارد دیگر را بررسی می کند.

سرورهای مرکز داده :

زیرساخت های مرکز داده، نیروی حیاتی هر سازمان فناوری اطلاعات است، و متخصصان مرکز داده نیاز به درک سختی از سخت افزار و طرح هایی که در امکانات امروز است را دارند. در این موضوع، راهنمایی ها، ستون ها و اخبار مربوط به سخت افزار سرور معاصر و قدیمی، از جمله ساخته شده بر روی معماری پردازنده های x86 و یونیکس RISC، و همچنین سیستم عامل های یونیکس، لینوکس و ویندوز که اجرا می شوند، پیدا می شود. از آنها این موضوع همچنین نقاط طراحی مرکز داده را شامل می شود مانند سرورهای قفسه سینه و سرورهای تیغه، مزایا و معایب زیرساخت های همگرا در مقایسه با سخت افزار کالا، به علاوه موضوعات شبکه ای مانند مجازی سازی I/O و انواع ذخیره سازی که باید برای عملکرد، دسترسی به آن و ظرفیت نیاز دارد.

منبع : source

سایر مقالات این سایت :

یو پی اس پکیج دیواری

اشتراک
11 مارس

خنک کننده اتاق یو پی اس

خنک کننده اتاق یو پی اس

خنک کننده اتاق یو پی اس

خنک کننده اتاق یو پی اس

  • خنک کننده اتاق یو پی اس : 

هنگامی که برای حفظ عملکرد مناسب در مرکز داده ها و اطمینان از اینکه محاسبات تجهیزات در سطح مطلوب اجرا می شود، چند مورد مهم تر از استراتژی های خنک سازی وجود دارد. چیزهایی که تاسف آور هستند می توانند به سرورهایی که در دمای پایدار باقی نمی مانند اتفاق بیفتند – اما آیا می دانستید که اتاق هایی که منبع ذخیره برق اضطراری ذخیره می شوند نیز به گرمای بیش از حد وابسته هستند؟ سرمایه گذاری در یک سیستم خنک کننده مناسب و مطالعه نحوه اطمینان از درجه حرارت و رطوبت برای هر بخشی از مرکز داده، از جمله اتاق UPS باید در بالای فهرست کارکنان مدیران مرکز داده باشد.

Dan Hounsell، همکار ServiceNet، اشاره کرد که مدیران تسهیلات در مواردی که سرمایه گذاری در تجهیزات خنک کننده اختصاصی برای مرکز داده ها گنجانده شده است، از اتاق UPS غافل می شوند. سرورها مهمترین قطعه تجهیزات هستند، زمانی که به آن می رسد، بنابراین حس می شود که دما در داخل محاسبات اتاق در بالای لیست در هنگام نگرانی های خنک کننده باشد. با این حال، UPS قدرت جریان را به طور مساوی به تمام بخش های مرکز داده نگه می دارد. بدون این، سرور ها به سادگی خاموش می شوند. بنابراین، مهم است که اتاق UPS همراه با اتاق سرور را در هنگام سرمایه گذاری در تجهیزات خنک نگهداری کنید.

چگونه اتاق UPS را خنک نگه داریم؟

چندین گزینه برای خنک کردن اتاق UPS وجود دارد. یک راه برای نصب سیستم های خنک کننده اختصاصی است. این نوع تجهیزات به مدیران اجازه می دهد دما و رطوبت پایدار را در تمام مناطق مرکز داده، از جمله منطقه یو پی اس حفظ کنند.

در اتاق سرور، استراتژی های خنک کننده مهار شده، راه برای رفتن به امکانات محاسبات شده اند. جان کالینز، متخصص DatacenterDynamics، اشاره کرد که سیستم های خنک کننده مهارتی برای کنترل مطلوب و سازماندهی جریان هوا در داخل قفسه های سرور اجازه می دهد. در این نوع خنک سازی، ظروف، هوای خروجی گرم را از طریق واحد CRAC ارسال می کنند و هوا را به داخل ظرف می آورند. به این ترتیب هوا خنک نمی شود به این معنی که این یک روش کارآمدتر از برخی است.

در اتاق یو پی اس، خنک کننده اختصاصی به همان شیوه عمل می کند. تجهیزات خنک کننده بسیار شبیه یک ظرف را در خود جای می دهد، هوا را گرم می کند و هوا را به فضای کوچک خنک می کند. این منبع تغذیه را از گرمای بیش از حد حفظ می کند، که به نوبه خود می تواند عملکرد مناسب تسهیلات را تضمین کند.

با این حال، باتری ها می توانند داغ شوند و گرمای بیش از حد می تواند رخ دهد. چگونه مدیران فناوری اطلاعات از این شرایط تاسفبار اجتناب می کنند و تجهیزات خود را در دمای مناسب نگهداری می کنند؟ راه حل های Geist می تواند پاسخ باشد.

Rac10 طرفداران هوشمند از Geist :

محصول Racist موجود در Geist می تواند پاسخ به مشکلات خنک کننده مرکز داده را ارائه دهد. به عنوان یک استراتژی خنک کننده محرک، گرما را از فضاهای کوچک حذف می کند و هوا را به ماشین های رایانه ای هدایت می کند، اما همچنین با قابلیت های نظارت بر اتاق داده ها، به مدیران فناوری اطلاعات اجازه می دهد تا دمای فعلی را در مرکز داده ها مشاهده کنند و مسائل بالقوه را پیش از تبدیل شدن به آنها مشکلات واقعی

نظارت یک بخش مهمی از خنک کننده یو پی اس است. به عنوان مثال، نقاط داغ یا باتری های داغ را می توان با دقت مقابله کرد قبل از ایجاد آتش سوزی و شرایط دیگر تاسف است که می تواند تداوم کسب و کار را به خطر بیاندازد. John Yoon، Contributor of FacilitiesNet، اشاره کرد که از آنجا که اکثر اتاق های UPS معمولا در پشت مرکز داده ها هستند، نظارت از راه دور باید انجام شود. با ترکیب تکنولوژی نظارت با سیستم های خنک کننده، مدیران مرکز داده می توانند بینش مناسب برای نگهداری از منبع تغذیه لازم داشته باشند و مطمئن شوند که انرژی همچنان به قسمت های بحرانی تسهیلات خود ادامه می دهد.

منبع : source

سایر مقالات این سایت :

یو پی اس در سیستم های صنعتی

اشتراک
10 مارس

یو پی اس هابرید

یو پی اس هابرید

یو پی اس هابرید

یو پی اس هابرید

  • یو پی اس هابرید :

ویژگی اصلی سیستم های هیبرید یو پی اس این است که آنها قادر به تولید برق از انرژی خورشیدی، باتری، شبکه یا ژنراتور اضطراری هستند.

• قدرت بی نظیر توسط انرژی خورشیدی، شبکه و باتری
• بازگشت سرمایه
• الگوریتم MPPT
ذخیره انرژی خورشیدی
• کنترل کننده هوشمند
• قدرت خروجی 100 درصد است
• ژنراتور برق
• تکنولوژی جدید هیبرید به طور خودکار راه حل قدرتمند اقتصادی و محیط زیست را برای مشتری انتخاب می کند.
• ابتدا از انرژی خورشیدی برای بازگرداندن سرمایه شما بکار می برند.
• الگوریتم MPPT حداکثر انرژی موجود در پانل های PV را به بار متصل شده در خروجی مبدل خورشیدی می دهد. خورشیدی تبدیل انرژی به صورت خودکار تنظیم می کند.
• بانک باتری انرژی خالص استفاده نشده را ذخیره می کند و شما را در برابر خاموش شدن برق از بین می برد.
• کنترل کننده هوشمند اطلاعات وضعیت موقتی را ارائه می دهد. جریان های مختلف انرژی را می توان با توجه به داده های هوا و یا پروفایل مشتری تنظیم کرد.
• به عنوان یک UPS معمولی در خط، همیشه حفاظت کامل را در برابر هر گونه مشکل برق بدون هیچ گونه سوئیچینگ داخلی ارائه می دهد.
• سیستم ترکیبی انرژی خورشیدی، شبکه، باتری یا ژنراتور اضطراری را ترکیب می کند.


بیشتر بخوانید :  یو پی اس برندهای ترکیه ای


دارای یک یو پی اس، کنترل کننده ی اینورتر و شارژ است. شارژ باتری روزانه به ولتاژ قدرت پیک (Vsmp) بر اساس ولتاژ مدار مجتمع PV آرایه اندازه گیری شده (Vsoc) از ژنراتور بادی سری SPV / اصلاح شده است. برای سرعت باد w <3m / s، سیستم های ترکیبی و SPV تنها رفتار می کنند. بار باتری بر پایه شبانه و شارژ باتری (زمانی که سرعت باد بیش از 10m / s) است.
تغییرات UPS به رابط آرایه PV و Smart Relay ساده و بی پروا هستند به صورت خودکار در منبع قدرت مناسب (PV array / Wind / Utility) احتمال قطع برق را به حداقل می رساند.
حداکثر استفاده از انرژی خورشیدی و باد مورد انتظار را به حداکثر می رساند به حداقل رساندن استفاده از قدرت مورد انتظار شبکه حداقل هزینه های چرخه ی مورد انتظار (از جمله استهلاک سرمایه، جایگزینی باتری و نگهداری سیستم) PC باتری قابل حمل می تواند عملکرد PV / Wind / UPS را کنترل کند (از طریق پورت جدا شده)گسل هایی که ارتباط VOC و VMP را تحریف می کنند، با نظارت بر سری Voc و Vdc نظارت می شوند.
سخت افزار حفاظت خودکار بیش از حد ولتاژ (رله حالت جامد با تنظیم مجدد دستی). برای مثال، یک اتصال شل از آرایه PV / باد به اتوبوس DC UPS ممکن است شناسایی شود رله هوشمند ممکن است برای ویژگی های اضافی (به عنوان مثال، مدیریت سمت تقاضا) ارتقا یابد.

منبع : source

سایر مقالات این سایت :

Over load یا اضافه بار یو پی اس چیست؟

اشتراک
09 مارس

یو پی اس در سیستم های صنعتی

یو پی اس در سیستم های صنعتی

یو پی اس در سیستم های صنعتی

یو پی اس در سیستم های صنعتی

 

  • یو پی اس در سیستم های صنعتی :

قطع برق یک خطر عمده برای همه شرکت های صنعتی است. آنها می توانند زندگی انسان را در معرض خطر قرار دهند و موجب خرابی خط تولید شوند. در صنایع باید با شرایط سخت نفت و گاز، معدن، مواد شیمیایی برخورد کند و پتروشیمی، تولید انرژی هسته ای و سوخت فسیلی، کارخانه های فولادی، گیاهان سیمان، و غیره نیاز به سیستم های بدون وقفه منبع تغذیه (UPS) دارند. یک نیاز مطلق برای اطمینان از ایمنی، امنیت و تداوم عملیات است.

سیستم های صنعتی یو پی اس :

UPS صنعتی STATRON با خروجی تک و یا سه فاز برای محیط صنعتی طراحی شده است. مفهوم سیستم انعطاف پذیر، با طیف گسترده ای از گزینه ها، امکان پذیری کامل را به نیازهای مشتری می دهد.
علاوه براین یک تریستور سنتی، سیستم های STATRON UPS را می توان با استفاده از تکنولوژی IGBT مبتنی بر فن آوری پیشرفته (AT.I.S.® (Industrial Technology Advanced Technology عرضه کرد. این فناوری با تمام سطوح DC معمولی مطابقت دارد و انزوا کامل گالوانیکی را ارائه می دهد. تست باتری یو پی اس آنلاین با استفاده از back-feed اصلی، یکی دیگر از مزایای مهم این توپولوژی پیشرفته است.
انواع زیر سیستم های UPS صنعتی در دسترس هستند:
S2100 (تک فاز)
S2300 (سه فاز)
S3100 (تک فاز)
S3300 (سه فاز)
پانل های توزیع AC / DC در صورت درخواست
پانل های توزیع AC / DC امن یا به عنوان یک کابینه مستقل یا در ارتباط با راه های تغذیه STATRON در دسترس هستند. امتیازات و مقدار فیدرها را می توان با توجه به نیاز و تجهیزات مانیتورینگ، حفاظت و نشان دادن سفارشی کرد. رک و کابینت های مناسب برای فاکتورهای مختلفی هستند که به برنامه های کاربردی صنعتی نیاز دارند.


بیشتر بخوانید : Over load یا اضافه بار یو پی اس چیست؟


S2100 / S2300 Series 5 – 200 kVA

سیستم های UPS صنعتی مبتنی بر تریستورهای سنتی STATRON با خروجی تک و یا سه فاز برای سخت ترین محیط عملیاتی طراحی شده اند و به سخت ترین شرایط در کاربردهای صنعتی مانند نفت و گاز، پتروشیمی، تولید برق، نیروگاه های توزیع و انتقال انرژی طراحی شده اند. مفهوم سیستم انعطاف پذیر و طیف گسترده ای از گزینه ها، یک راه حل کاملا انطباق را برآورده می سازد که نیازهای خاصی را برآورده می کند. UPS از آخرین تکنولوژی دیجیتال 2P استفاده می کند و عملیات دوستانه و نظارت جامع را ارائه می دهد. تبدیل دوگانه به صورت آنلاین باعث کیفیت و قابلیت اطمینان بالا می شود.

S3100 / S3300 Series 5 – 200 kVA

سیستم S3100 / S3300 یکپارچه و سه فاز، یک سیستم واقعی UPS با استفاده از آخرین تکنولوژی اصلاح شده با قدرت فاکتور (PFC) IGBT است که بر اساس STATTRON پیشرو در سیستم AT.I.S.® (سیستم صنعتی پیشرفته) است.
با استفاده از این تکنولوژی، تحریف هارمونی در ورودی به یو پی اس به حداقل می رسد، در حالیکه توانایی UPS تا حد زیادی افزایش می یابد، صرفه جویی در انرژی و هزینه این است که به طور خاص طراحی شده و توسعه یافته برای سخت ترین شرایط محیطی مطابق با الزامات سختگیرانه در برنامه های کاربردی صنعتی پایان می یابد.
طراحی S3000 مطابق با سخت ترین طبقه بندی صنعتی (VFI-SS111 مطابق با IEC / EN 62040-3) است. UPS از جدیدترین تکنولوژی های دیجیتال 2P استفاده می کند و عملیات کاربر پسند و مفهوم نظارت جامع را ارائه می دهد. تبدیل دوگانه به صورت آنلاین باعث کیفیت و قابلیت اطمینان بالا می شود.

منبع : source

سایر مقالات این سایت:

انتخاب یو پی اس مناسب

اشتراک

© ۱۳۹۵ | تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ بوده و متعلق به کیان صنعت ایرانیان می باشد.