در جوامع مجازی دنبال کنید :
سوالی دارید ؟ از ما بپرسید : info[at]finetco.ir
۱۴ مرد

سیاست تجدید سخت افزار UPS شما چیست؟

تجدید سخت افزار UPS

سیاست تجدید سخت افزار UPS شما چیست؟ آیا جواب این سوال را میدانید؟ اگر نه پس این مقاله را دنبال کنید

ممکن است تجدید فن آوری فرصت هایی را برای بهبود چندین بخش عملکردی و خدماتی در یک دیتاسنتر و اتاق سرور فراهم می کند. بودجه اجازه می دهد ، سازمان های مترقی دارای یک سیاست جایگزینی سخت افزار برای دارایی های اصلی که فعالیت می کنند. با این حال ، این تمایل بیشتر روی تجهیزات ‘عملیاتی’ متمرکز است تا سخت افزاری که بعضاً بخشی از زیرساخت های پشتیبانی محسوب می شود. مثالها در اینجا شامل منبع خنک کننده و برق اضطراری است. مدیریت چرخه زندگی و تازه کردن این سیستم های مهم می تواند به پیشرفت های اساسی عملیاتی منجر شود.

مشکلات گارانتی سیستم UPS – پوشش داخل و خارج

منبع تغذیه اضطراری مانند هر دستگاه سخت افزاری دیگر دارای ضمانت 12-36 ماهه به عنوان استاندارد است. این شامل قطعات الکترونیکی عملیاتی و قطعات الکتریکی موجود در سیستم UPS می باشد و ممکن است به هر سوئیچ پیمایشی که به عنوان بخشی از نصب عرضه می شود ، گسترش یابد. گارانتی شامل باتری های قطعات و اقلام قابل مصرف از جمله فن و خازن نیست.

 

عدم موفقیت در گارانتی توسط سازنده یا تامین کننده UPS به صورت پشتیبان و پشتی پوشانده می شود. دلیل یک دوره ضمانت کوتاه (به عنوان مثال 12-24 ماه) دعوت از مالک برای عقد قرارداد تعمیر و نگهداری UPS و / یا ضمانت نامه طولانی است. دومی ممکن است ضمانت استاندارد تا پنج سال تمدید کند.

یک قرارداد تعمیر و نگهداری معمولی UPS دسترسی به پشتیبانی 24/7 ، حداقل یک یا احتمالاً دو بازدیدکننده از خدمات پیشگیری در سال و یک مرکز تماس اضطراری را فراهم می کند که یا پاسخگوی ساعت کاری یا ساعت پاسخگویی به ساعات سایت است. ضمانت تعمیر زمان با برخی از تولید کنندگان UPS که ارائه این نوع خدمات را با قیمت عالی ارائه می دهند نادر است.

خارج از گارانتی تمام قطعات قابل شارژ می باشند. انتظار می رود باتری های UPS که معمولاً فقط با ضمانت تأمین کننده باتری به صورت طرفداری ارائه می شود. قطعات قابل شارژ شامل مواد مصرفی (فن و خازن) و تخته مدار ، شکن و سایر مونتاژها در داخل UPS است که ممکن است نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد.

اگر یک پشته اینورتر یا مونتاژ یکسوساز نیاز به تعویض در یک UPS سه فاز داشته باشد ، مالک می تواند انتظار داشته باشد که یک دوره خرابی طولانی در حالی که UPS تعمیر شود ، انجام شود و احتمالاً این امر بدون انتقال سیستم UPS به یک مرکز تعمیر ویژه یا کارخانه سازنده امکان پذیر نیست.

این فرض بر این است که قطعات یدکی و مهندسین خدمات آموزش دیده در دسترس هستند. اکثر سیستمهای UPS تجاری قبل از تجدید طراحی ، حدود 5 تا 10 سال عمر تولید دارند. برای UPS صنعتی ممکن است این طولانی تر باشد. مسئله مهم این است که آیا سازنده انبار لوازم یدکی سیستم های UPS پایان عمر یا حداقل تأسیسات یا خط محصول اختصاص داده شده برای تولید قطعات یدکی را حفظ می کند.

اگر قطعات یدکی جدید موجود نباشد ، سرویس UPS ممکن است وابسته به در دسترس بودن قطعات یدکی در بازار دوم کاربر باشد. البته اینها با هیچ ضمانتی تهیه نمی شوند و از نظر عملکرد عملیاتی می توانند به خود مشکوک شوند.

از نظر پشتیبانی مهندسی ، همیشه توصیه می شود از یک مهندس UPS دارای گواهینامه سازنده که آموزش های خدماتی را در سطح مورد نیاز با سازنده انجام داده است استفاده کنید. برای سیستم های UPS قطع شده ، ممکن است کمبود مهندسین آموزش دیده وجود داشته باشد و حتی اطلاعاتی در مورد نحوه تعمیر یا جایگزینی یک قطعه در دسترس باشد. در صورت نیاز به نرم افزارهای ویژه برای بازدید از خدمات ، این می تواند دوباره عامل محدود کننده ای باشد.

نرخ UPS و خرابی باتری

سیستم های UPS بر روی خط شامل یک بای پس نگهدارنده اتوماتیک است که در صورت خرابی منبع تغذیه ، منبع تغذیه غیرقابل برق را قادر می سازد بار را به منبع بای پسران منتقل کند. این یک ویژگی ایمنی برای محافظت از هر دو بار (بار) متصل شده و خود اینورتر / UPS است.

با افزایش سن ، احتمال شکست به صورت نمایی افزایش می یابد. نگهداری پیشگیرانه به کاهش این امر کمک می کند و نظارت بر مواد مصرفی مانند فن ها ، خازن ها و مجموعه باتری می تواند در شناسایی اجزای مشکوک که به بازرسی منظم تر و تعویض نهایی نیاز دارند کمک کند.

یو پی اس تجاری از باتری های طراحی 5 یا 10 ساله استفاده می کند. در صورتی که در شرایط محیطی توصیه شده توسط سازنده باتری (محیط با دمای 20-25 درجه سانتیگراد) و با یک مدار شارژ مناسب ، به ترتیب به تعویض در 4 تا 7 و 7 تا 8 سال نیاز داشته باشید. اکثر UPS ها نوعی تست خودکار باتری را شامل می شوند ، اما برای شناسایی بیشتر از یک رشته باتری مشکوک به این امر نمی توان اعتماد کرد. تست خودکار باتری به طور کلی نمی تواند یک خرابی تک بلوک را مشخص کند و این نوع سناریو است که می تواند به خرابی باتری UPS منجر شود.

خرابی خازنها همچنین در سیستمهای UPS قدیمی UPS معمول است و اکثر تولید کنندگان تغییر خازن را در حدود سال 8 زندگی کاری سیستم توصیه می کنند.

یو پی اس ارومیه

اکثر UPS های تجاری با تجدید منظم باتری و نگهداری پیشگیرانه ، تقریباً 10 سال عملکرد عملیاتی بدون عارضه را ارائه می دهند.

بهره وری انرژی UPS

توسعه سیستم UPS تجاری توسط تقاضا در اتاق سرور و محل بازار دیتاسنتر هدایت می شود. مانند سایر سیستم های مهم از جمله تهویه مطبوع ، محرک در سالهای اخیر باعث شده است که سیستم ها از نظر انرژی و فشرده تر کارآیی بیشتری داشته باشند.

سیستم های UPS با ترانسفورماتور کمتر برای اکثر نصب و راه اندازی اتاق های سرور و پایگاه داده تبدیل شده است. اکثر تولید کنندگان UPS دارای قالب های برج و دندانه دار هستند. سیستم های امروزی 30 تا 40٪ فشرده تر از سیستم های UPS از دهه گذشته هستند و راندمان عملیاتی تا 96٪ یا بیشتر را در حالت آنلاین در مقایسه با 80-85٪ ارائه می دهند. توانایی این نوع منبع تغذیه بدون وقفه برای حفظ این راندمان در پروفایل بار گسترده و حتی تا 25٪ کم اهمیت است.

راندمان عملیاتی بالاتر از سیستم UPS به معنای تقاضای کمتر در سیستم تهویه مطبوع و کاهش هزینه های در حال اجرا است. صرفه جویی در حدود 1٪ می تواند منجر به صرفه جویی در انرژی در هزاران پوند شود (بستگی به اندازه نصب UPS).

بیشتر تولید کننده هایی که هم اکنون سیستم های UPS ماژولار را علاوه بر دستگاه های سنتی مونوبلاک سنتی خود ارائه می دهند ، فناوری های کم ترانسفورماتور را نیز گسترش داده اند. سیستم های UPS ماژولار ویژگی های اضافی را ارائه می دهند. مزیت اصلی جدا از راندمان عملیاتی بالا ، امکان در سمت راست اندازه یو پی اس به مشخصات بار است.

یو پی اس ماژولار مبتنی بر یک ماژول UPS 25 یا 50 کیلو وات ممکن است از اندازه فریم 100 ، 200 ، 300 یا 500 کیلو وات استفاده کند. ماژول ها را می توان برای دیدار با نمایه بار با ماژول های اضافی اضافه شده برای ایجاد مقاومت بیشتر (N + 1) یا برای تحقق توسعه آینده نصب کرد. اگر مشخصات بار به دلیل مجازی سازی بیشتر سرور کاهش یابد ، ماژول های UPS نیز می توانند برای استقرار در جای دیگر حذف شوند.

3-5 سال آینده بار دیگر شاهد تغییرات اساسی در اتاق سرور و فناوریهای دیتاسنتر خواهیم بود. اینترنت اشیاء ، صنعت 4.0 ، Edge Computing و تأثیر سیستم های Blockchain فرصتی را برای سازمان ها فراهم می کند تا هم IT خود را بررسی کنند و هم سیاست های انتقادی مهم در سیستم خود را بررسی کنند. همانطور که اتفاق می افتد ، این می تواند منجر به عملکرد اصلی عملکرد و مزایای هزینه در حال اجرا و همچنین افزایش قابلیت اطمینان سخت افزار شود.

آیا شما علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد تازه کردن سخت افزار هستید

اشتراک
۱۲ مرد

واژه نامه فنی یو پی اس (UPS)

در این مقاله میخواهیم شما را با واژه نامه فنی UPS آشنا کنیم .

B|C|D|E|F|G|H|I|L|M|N|O|P|R|S|T|U|V

A

AC Ripple به یک جزء AC ناخواسته اشاره دارد که می تواند بر روی خروجی DC از مدار یکسوساز / شارژر یو پی اس قرار گیرد. از موج شکن AC باید از رسیدن به باتری جلوگیری شود زیرا باعث گرمایش داخلی و خرابی قطب های باتری می شود.

تشخیص نقص خاموش AMF خودکار یک عملکرد مفید برای ژنراتورهای برق آماده به کار است. یک ژنراتور با AMF میتواند به طور خودکار راه اندازی و تبدیل شدن به یک جایگزین برق برای UPS را شناسایی و به یک شکست اصلی پاسخ دهد.

تست اتوماتیک باتری یک آزمایش برنامه ریزی شده است که برای شناسایی هر گونه ضعف باتری قبل از اینکه بتواند باعث خرابی باتری و خراب شدن سیستم شود، استفاده می شود. این شامل تخلیه شبیه سازی شده و واقعی از باتری و تولید زنگ هشدار است اگر ولتاژ باتری در طی آزمون از یک سطح از پیش تعیین شده سقوط کند.

Autonomy نیز به عنوان زمان بازگشت و یا زمان تخلیه شناخته شده است، استقلال باتری اندازه گیری زمان است که باتری از بار بحرانی در طول یک شکست برق حمایت می کند. Autonomy عملکرد حالت شارژ باتری، ظرفیت و اندازه بار است.

Autonomy
Autonomy

در دسترس بودن (A) یک اندازه مفید از خرابی در سال برای سیستم های مورد سوء استفاده و تعمیر است. این به عنوان احتمال یک سیستم عملیاتی در هر زمانی داده شده در طول عمر کاری آن تعریف می شود؛

(A = MTBF / (MTBF + MTTR

MTBF = زمان متوسط ​​بین شکست و MTTR = زمان متوسط ​​برای تعمیر

B


خنثی کردن از دست دادن قدرت الکتریکی

به دلیل تراکم پردازش بالای آنها، سرورهای تیغه های تیغه ای دوستانه در مراکز داده به طور فزاینده ای محبوب هستند. با این حال آنها یک عامل قدرت پیشرو در تامین برق خود را اعمال می کنند. UPS مبتنی بر ترانسفورماتور میراثی به طور قابل توجهی با بار الکتریکی پیشروی می کند، در حالی که سیستم های مدرن بدون ترانسفورماتور می توانند آن را به طور موثر تر اداره کنند. بنابراین، آنها به عنوان ‘سرور دوستانه تیغه’ نامیده می شوند.

نمونه هایی شامل Conceptpower DPA و ABB PowerWAVE 33 هستند

سیستم های UPS BMS اغلب برای ادغام با BMS اپراتورها یا سیستم های مدیریت ساختمان به طوری که آنها می توانند تحت نظارت و مدیریت به عنوان بخشی از یک استراتژی مدیریت ساختمان کلی.

Brownout شرطی است که در آن قدرت عرضه با یک ولتاژ کم در مدت زمان طولانی باقی می ماند.

UPS
UPS

دور از یک قدرت در اطراف یک سیستم UPS. بایپس اتوماتیک توسط یو پی اس استفاده می شود تا بار آن را به منبع تغذیه سوئیچ کند، در صورتی که یک بار بیش از حد یا خرابی داخلی رخ دهد.

C

ظرفیت سیستم یک سیستم موازی است که در آن ظرفیت کلی یو پی اس های ماژول به اندازه کافی برای پشتیبانی کامل از بار است، اما بدون هیچ گونه کار اضافی. خرابی هر یک از ماژول، باعث ایجاد بیش از حد شدید در بقیه خواهد شد. در عوض، بار ممکن است به برق خام تبدیل شود.

ماژول یو پی اس با استفاده از این سیستم، سیستم های موازی متمرکز (CPA) را از طریق یک سوئیچ استاتیک مرکزی (CSS) ارائه می کند که یک نقطه ی شکست را نشان می دهد.

Circuit Breaker یک وسیله محافظتی است که جریان جریان را هنگامی که بیش از یک مقدار مشخص است، قطع می کند.

ضریب ظرفیت؛ ضریب افزونگی در یک سیستم غیر موازی N + n، N ضریب ظرفیت و n ضریب افزونگی است. N نشان دهنده تعداد ماژول های مورد نیاز برای پاسخگویی به بار بحرانی است و n تعداد ماژول های اضافه و اضافی است.

عامل Crest نسبت بین مقدار crest و مقدار میانگین ریشه (RMS) یک جریان متناوب است. برخی از منابع برق رایانه، جریان را با یک عامل crest بین دو تا سه جاری می کنند.

کنونی محدودیت عملکرد یک مدار یا سیستم است که جریان را در محدودیت های مجاز خود نگه می دارد. سیستم های یو پی اس دارای محدودیت جریان الکتریکی هستند که جریان خروجی را به مقدار درون محدودیت های UPS تنظیم می کند. محدودیت جریان ممکن است زمانی رخ دهد که یک بار که خواستار جریان جاری شدید باشد، روشن شود.

D

معماری موازی تقسیم شده (DPA) تمام ماژول های یو پی اس در یک UPS یابی یکپارچه ی موازی انبساطی، بار بحرانی را مستقیما تغذیه می کند. سوئیچ استاتیک سیستم مجموعه ای از سوئیچ های استاتیک ماژول های فردی است و سیستم بایگانی تعمیر و نگهداری سیستم به طور معمول به سیستم توزیع کننده سیستم متصل می شود.

محصولات با معماری موازی متمرکز:

بالاخره

Conceptpower DPA

Conceptpower DPA
Conceptpower DPA

سیستم دوبار تبدیل یا On-line UPS

سیستم قدرت AC را دریافت می کند، آن را به DC برای تهویه مطبوع و شارژ باتری رفع می کند و سپس آن را به AC تمیز برای انتقال بار بحرانی تبدیل می کند. در صورت بروز ولتاژ بالا یا شکست، یو پی اس همچنان بار را از باتری خود بدون تاخیر انتقال انتقال می دهد. با توجه به اینکه مدت زمان اختلال در قدرت کمتر از استقلال باتری است، این رویداد برای بار قابل مشاهده است.

کارایی دو تبدیل: کارآیی تبدیل دو برای یک UPS با مقایسه توان خروجی به بار توسط نیروی ورودی به UPS بدست می آید که هر دو رقم در kW است. این کارآیی را بهبود می بخشد به عنوان بار به حداکثر ظرفیت یو پی اس، بنابراین بهره وری را می توان با بهره برداری از UPS به عنوان نزدیک افزایش داد

E

EWA (موافقت نامه ضمانت نامه گسترده) یک طرح خدماتی است که توسط منبع برق اضطراری Kohler ارائه شده است که با زمان پاسخ فراخوانی سازگار با نیازهای ضروری و بودجه هر مشتری است.

F

شناور یک شارژ باتری مناسب برای باتری های UPS طراحی شده برای به حداکثر رساندن عمر باتری است.

آینده اثبات یک ویژگی طراحی کل Conceptpower DPA UPS طراحی مقیاس پذیر یا آینده خود است. این می تواند از لحاظ بار اولیه اولیه بدون سرمایه گذاری یا عدم کارآیی ظرفیت بیش از اندازه اندازه گیری شود. اگر تقاضا در طول زمان افزایش یابد، ماژول های اضافی «مبادله داغ» را می توان به قفسه Conceptpower DPA وصل کرد بدون اینکه قطع برق به بار بحرانی شود.

Conceptpower DPA UPS
Conceptpower DPA UPS

G

جداسازی گالوانیزه دو مدار به صورت galvanically جدا شده است، اگر تنها اتصال آنها ترانسفورماتور باشد. طراحی UPS مبتنی بر ترانسفورماتور معمولا دارای جداسازی گالوانیکی نیست، زیرا خط بی طرف از ورودی از طریق کلید سوئیچ ایستا به خروجی عبور می کند.

H

قدرت اصلی بی نظم اعوجاج هارمونیک می تواند توسط اجزای فرکانس بالا که چندتایی یا ‘هارمونیک’ فرکانس اساسی 50Hz است، تحریف شود. این اعوجاج هارمونیک می تواند بیش از حد گرم شدن یا آسیب به تجهیزات برق مدرن را ایجاد کند.

تعویض داغ در تاسیسات UPS، اصطلاح ‘تعویض داغ’ برای هر ماژول یو پی اس یا تجهیزاتی که می تواند به سیستم UPS اضافه شود یا از آن خارج شود بدون وقفه از قدرت متعادل به بار بحرانی اعمال شود.

محصولات با ماژول های داغ قابل تغییر:

بالاخره

Conceptpower DPA

I

در حالیکه قدرت در ابتدا اعمال می شود، جریان جاری شده توسط هر وسیله الکتریکی را تحت فشار قرار می دهد. تجهیزات رایانه ای به طور معمول جریان جاری را از سه تا ده برابر مقدار عملیاتی اسمی ترسیم می کند.

بخشی از اینورتر سیستم UPS که توان DC را به AC تبدیل می کند

UPS که توان DC را به AC تبدیل می کند
UPS که توان DC را به AC تبدیل می کند

جداسازی درجه ای که یک دستگاه مانند یک یو پی اس می تواند به طور الکتریکی ورودی خود را از خروجی آن جدا کند.

L

UPS خط Interactive یک طراحی هیبریدی است که تلاش می کند تا یک سطح بالاتر از یک سیستم خارج از خط معمولی را با اضافه کردن ویژگی های تنظیم ولتاژ به خط باطله ارائه دهد.

هر دستگاه الکتریکی متصل به منبع قدرت بار یک بار است. برای یو پی اس، بار مقدار جریان / قدرت مورد نیاز توسط تجهیزات الکترونیکی متصل است.

تست بار بانک تست بار بار از یک بار شبیه سازی شده برای تست یکپارچگی کل سیستم UPS، از جمله باتری استفاده می کند. این طراحی شده است تا هر نقصی را قبل از اینکه بتواند باعث ناراحتی آنلاین شود، نشان دهد.

M

تعمیر و نگهداری دور زدن تعمیر و نگهداری یک وسیله برای تغییر بار به منبع تامین برق محافظت نشده است، در حالی که تجهیزات UPS جدا شده و برای تعمیر و نگهداری ایمن ساخته شده است.

سیستم های یو پی اس مدولار مانند سری Conceptpower DPA با وصل شدن به پنج ماژول به یک ردیف 19 ‘پیکربندی شده اند تا ظرفیت و ضرورت بارگیری بار برنامه را برآورده سازند. این انعطاف پذیری و مقیاس پذیری بیشتر از یک کابینه کامل شامل یک سیستم مستقل است.

ماژول یو پی اس ماژول یک واحد است که شامل تمام سخت افزار و نرم افزار مورد نیاز برای استفاده از سیستم کامل است. ماژول ها می توانند به یک راه حل بی نظیر با هیچ نقطهای از شکست ناپذیر شوند.

میانگین زمان MTBF بین خرابی (MTBF) اندازه گیری زمان متوسط ​​دستگاه قبل از خرابی است. رتبه بندی MTBF در ساعت اندازه گیری می شود و قابلیت اطمینان دستگاه های سخت افزاری مانند تجهیزات UPS را نشان می دهد.

MTTR میانگین زمان تعمیر (MTTR) زمان کل را در ساعت از زمانی که یک دستگاه نتواند تا زمانی که به عملیات کامل بازگردد، اندازه گیری می کند. MTTR شامل زمان تشخیص خطا و هر زمان لازم برای به دست آوردن قطعات جایگزین و همچنین زمان واقعی تعمیر تعمیر است

N

N + N redundancy توصیف پیکربندی و ظرفیت بیش از حد یک سیستم فرعی موازی است. N نشان دهنده تعداد ماژول های مورد نیاز برای پاسخگویی به بار بحرانی است و n تعداد ماژول های اضافه و اضافی است که به عنوان ضریب افزونگی نامیده می شود.

نویز (برق) هر سیگنال الکتریکی نامطلوب

پیکربندی N+1
پیکربندی N+1

O

خط خارج از خط سیستم در، بار بحرانی از طریق خط خالی در جریان عملیات معمول از خطوط خام تامین می شود. اگر ولتاژ اصلی یا ولتاژ پیش فرض تنظیم شود، بار به خروجی اینورتر UPS منتقل می شود.

در خط سیستم در یک سیستم آنلاین، بار بحرانی توسط قدرت متعادل از خروجی اینورتر UPS در جریان عملیات عادی تغذیه می شود. اگر قدرت برق ناکام باشد، اینورتر همچنان بار را با استفاده از قدرت DC از باتری تغذیه می کند، بدون وقفه سوئیچینگ. اگر استطاعت باتری بیش از حد باشد یا UPS نتواند، بار می تواند به طور خودکار به یک منبع تغذیه جایگزین با استفاده از یک سوئیچ ثابت تبدیل شود.

اولویت ولتاژ غیر طبیعی برای یک دوره طولانی است.

P

تراکم قدرت واحد توان تراکم وات / متر مربع است. چگالی قدرت یک سیستم UPS با تقسیم توان خروجی خود در واتس توسط مساحت کف آن، در متر مربع است. شکل چگالی بالا قدرت یک ویژگی مهم برای سیستم های UPS است.

فاکتور قدرت، رابطه ای است که رابطه بین توان قابل استفاده را در وات و قدرت عرضه شده در VA (Volt Amperes) تعریف می کند. ضریب توان اعمال شده توسط یک بار در یک سیستم UPS می تواند یا عقب مانده یا منجر شود. بارهای سنتی مرکز داده ها عقب مانده اند، اما سرورهای تیغه ای که عامل مهمی قدرت را تحمیل می کنند، به دلیل قدرت پردازش انعطاف پذیر و انعطاف پذیر خود، به طور فزاینده ای محبوب می شوند. فاکتور قدرت نزدیکتر به وحدت است، بیشتر کارآیی برق عملیات یو پی اس است.

مدیریت برق نمایش صفحه نمایش قدرت مدیریت، قابل مشاهده بر روی صفحه نمایش دستگاه UPS، اجازه می دهد تا اپراتورهای محلی نظارت و کنترل دسترسی به UPS. این شامل یک نمودار تقلیدی با چراغ نشانگر وضعیت UPS، کلید های کنترل اجازه می دهد تا اپراتور برای مدیریت UPS، و صفحه نمایش ال سی دی ارائه اطلاعات دقیق در مورد وقایع UPS و وضعیت. این صفحه نمایش همچنین اطلاعات را در زمان شروع، خاموش شدن و فعالیت های تشخیصی نشان می دهد

R

یکپارچه / شارژر بخشی از سیستم UPS که قدرت ورودی AC را به قدرت DC برای تغذیه اجزای تهویه و اینورتر و شارژ باتری پشتیبان تبدیل می کند.

افزونگی برای بارهای بسیار بحرانی، ضروری است تا سیستم یو پی اس به شکست هر واحد واحد برسد. این را می توان با اتصال تعدادی از ماژول های یو پی اس به موازات یک اتوبوس بار بحرانی مشترک. افزونگی وجود دارد اگر تعدادی از ماژول ها در واقع اتصال بیش از تعدادی از ماژول های مورد نیاز برای بار است. این بدان معنی است که اگر هر یک از ماژول شکست بخورد، باقیمانده می تواند بدون نیاز به وقفه به پشتیبانی از بار بحرانی ادامه دهد.

مدارهای انتقالی اضافی برخی از سیستم های یو پی اس مانند ABB PowerWAVE 33 Series با مدارهای ضروری طراحی شده اند. اگر یک مدار بحرانی بیش از حد نتواند، ماژول یو پی اس شریک می تواند بدون نیاز به وقفه به پشتیبانی از بار کامل ادامه دهد. این افزونگی درون یک واحد در کنار هر سطح افزونگی سیستم است که توسط N + n تنظیمات موازی واحد به دست می آید.

مقررات مقدار, مقدار را مشخص می کند که ولتاژ منبع تغذیه AC تغییر می کند. یک UPS تنظیم ضعیف زمانی که ولتاژ متوسط ​​آن متغیر یا ریزش می شود، یا اگر ولتاژ متغیر است هنگامی که یک بار اعمال می شود.

پنل سیگنالینگ کنترل از راه دور این گزینه برای سیستم های UPS است. این یک راه ساده برای ارائه اطلاعات وضعیت یو پی اس به محل تا 100 متری از سیستم، با استفاده از تماس های رله خشک است.

مقاومت در برابر انعطاف پذیری یک سیستم UPS اضافی، توانایی آن را برای ادامه عرضه قدرت بدون وقفه به بار بحرانی آن را حتی پس از شکست یک ماژول رد می کند. اگر چه یو پی اس شکست خورده است و باید تعمیر شود، انعطاف پذیری سیستم بار بحرانی را از وقایع خرابی محافظت می کند.

RFI – فرکانس رادیویی سر و صدای الکتریکی دخالت در برخی از بخش های تجهیزات یا سیم کشی که به عنوان یک آنتن رادیویی عمل می کند. نویز ممکن است به اندازه کافی بزرگ باشد تا ارتباطات را مختل کند یا خطاهای محاسباتی ایجاد کند.

حقوق سیستم های مدولار مانند سری DPA Conceptpower می تواند با دقت بیشتری نسبت به UPS های سنتی مستقل با نیاز بار بحرانی آنها مقایسه شود. این ویژگی به عنوان ‘حق مالکیت’ شناخته شده است و به دو دلیل امکان پذیر است. در ابتدا، ماژول ها در ظرفیت های نسبتا کوچک در دسترس هستند، بنابراین نصب یک ماژول بیش از نیاز بار، افزونگی با حداقل ظرفیت اضافی را فراهم می کند. ثانيا، ظرفيت UPS ها مي تواند به صورت افزايشي افزايش يابد تا نيازهاي بار نيرو را افزايش دهد و از هرگونه نياز به اولويت اوليه جلوگيري شود.

شارژ باتری بدون شارژ بدون حفاظت کافی، یک باتری UPS می تواند به موج شکن AC تولید شده توسط یک شارژر / شارژر یا اینورتر باشد. این موجب افزایش دمای باتری داخلی و خرابی قطب های باتری می شود. بنابراین، UPS ABB شامل حفاظت از موج موج AC برای طول عمر باتری است.

RS-232 یک پروتکل ارتباطی سریال است. این ممکن است بین یک یو پی اس و یک کامپیوتر برای برقراری ارتباط زنگ، وضعیت یا سیگنال ها و دستورالعمل های کنترل استفاده شود.

S

سیستم های مدولار مقیاس پذیر مانند Conceptpower DPA سری دارای ظرفیت قدرت می باشند که می توانند به راحتی افزایش یا کاهش داده شوند تا به نیازهای بار برسند که با گذشت زمان تغییر کند. این انعطاف پذیری به عنوان مقیاس پذیری یو پی اس شناخته می شود. از آنجا که این سیستم ها مدولار هستند، تغییرات ظرفیت را می توان با وصل کردن ماژول ها به آنها و یا حذف آنها از قفسه یو پی اس انجام داد. این به عنوان مقیاس پذیری عمودی شناخته می شود. اگر تقاضای بار بیش از ظرفیت یک قفسه کاملا آپارتمانی رشد کند، یک ردیف دوم می تواند به موازات اول اضافه شود – این به عنوان مقیاس پذیری افقی شناخته می شود.

در دسترس بودن Six Nines در دسترس بودن یک سیستم UPS یک شایستگی مهم است. دسترسی (A) به عنوان:

(A = MTBF / (MTBF + MTTR

این کل زمان را برای یک سیستم در دسترس برای عملیات به عنوان یک نسبت از کل زمان که مورد نیاز است، توصیف می کند. سیستم های مدرن می توانند در دسترس بودن ‘Six Nines’ باشند که به معنی 0.999999 یا 99.9999٪ می باشد.

SNMP یک پروتکل ارتباطات استاندارد جهانی است. این برای پروتکل مدیریت شبکه ساده است و در سیستم های مدیریت شبکه برای نظارت بر دستگاه های متصل به شبکه برای شرایطی که مورد توجه اداری قرار می گیرد استفاده می شود. سیستم های ABB UPS می توانند اتصال SNMP را با پلاگین داخلی کارت و یا یک آداپتور خارجی فراهم کنند. پس از نصب نرم افزار WAVEMON بدون وقفه کوهلر، UPS ها را از یک کامپیوتر از راه دور کنترل یا یا در شبکه سازمانی یا از طریق اینترنت مدیریت می کند . یک رابط داخلی یا خارجی SNMP UPS رابط می تواند چندین ماژول را در یک سیستم فرعی موازی مدیریت کند.

ستون های ولتاژ بالا ناگهانی، اوج ولتاژ سریع تا 6000 ولت با طول 100mS تا 1/2 سیکل است. این سنبله ها معمولا نتیجه اعتصابات رعد و برق در نزدیکی هستند، اما علل دیگری نیز وجود دارد. اثرات بر روی سیستم های الکترونیکی آسیب پذیر ممکن است شامل از دست دادن داده ها و صفحات مدار سوخته باشد

افزایش ولتاژ زمانی که ولتاژ افزایش می یابد تا 110٪ بالاتر از ولتاژ RMS امتیاز برای یک یا چند دوره افزایش میابد. شایع ترین علت این است که تجهیزات الکتریکی سنگین خاموش می شوند. تحت این شرایط، سیستم های کامپیوتری که توسط یو پی اس محافظت نشده اند، ممکن است از دست دادن حافظه، خطاهای داده، چراغ های سوسو زدن و خاموش شدن تجهیزات به دست آیند.

T


TCO مخفف کل هزینه مالکیت است. این یک نکته مهم است، گرچه قیمت خرید اولیه یک سیستم UPS ماژولار ممکن است بیش از یک سیستم مستقل از ظرفیت مشابه باشد، هزینه کل آن در طول عمر عملیاتی سالهای زیادی کمتر خواهد بود. این را می توان با مقایسه هزینه های نصب، مصرف برق، خنک کننده، تعمیرات و سهام قطعات یدکی در کل دوره عملیاتی نشان داد.

THDi مخفف ‘Total Harmonic Distortion’ شکل موج فعلی ورودی است. به طور کلی پذیرفته شده است که THDi باید پایین باشد تا از اعوجاج جاری بیش از حد در نقطه جفت مشترک در یک ساختمان ناشی از اثر تجمعی همه تجهیزات متصل شود.

UPS های ترانسفورماتور ، با توجه به پیشرفت های تکنولوژی نیمه هادی قدرت و معرفی دستگاه ترانزیستور دوقطبی با عایق گیت (IGBT) طراحی آن هادر حال حاضر امکان پذیر است . طراحی ترانسفورماتور اجازه می دهد تا یو پی اس های کوچکتر، سبک تر و کارآمد تر به کار رود. مزایای دیگر عبارتند از: فاکتور قدرت ورودی بالاتر، THDi پایین تر، کاهش سرمایه و هزینه های عملیاتی، سر و صدای کمتر قابل شنیدن و افزایش عمر باتری.

U

یو پی اس یک یو پی اس یا منبع تغذیه بی وقفه بهترین توصیف شده به عنوان یک منبع تغذیه پشتیبان است که در صورت خرابی برق اجازه می دهد زمان کافی برای خاموش کردن منظم یک کامپیوتر یا سایر تجهیزات الکترونیکی باشد. بنابراین UPS از رایانه و سایر تجهیزات الکترونیکی از مشکلات شبکه و مشکلات برق محافظت می کند. اگر ولتاژ منبع تغذیه پایین تر از حد کم باشد یا به طور کامل از کار بیفتد، باتری UPS می تواند قدرت را به بار حفظ کند تا زمانی که برق اصلی بازسازی شود یا یک ترتیب خاموش شدن منظم انجام شود. حفاظت از بار از سنبله های مشتق شده، سر و صدا و سر و صدا نیز ارائه شده است.

که در صورت خرابی برق اجازه می دهد زمان کافی برای خاموش کردن منظم یک کامپیوتر یا سایر تجهیزات الکترونیکی باشد. بنابراین UPS از رایانه و سایر تجهیزات الکترونیکی از مشکلات شبکه و مشکلات برق محافظت می کند. اگر ولتاژ منبع تغذیه پایین تر از حد کم باشد یا به طور کامل از کار بیفتد، باتری UPS می تواند قدرت را به بار حفظ کند تا زمانی که برق اصلی بازسازی شود یا یک ترتیب خاموش شدن منظم انجام شود. حفاظت از بار از سنبله های مشتق شده، سر و صدا و سر و صدا نیز ارائه شده است.

V

VFI برای ولتاژ و فرکانس مستقل است، جایی که خروجی یو پی اس مستقل از هر گونه نوسان در ولتاژ (منبع تغذیه) است و تغییرات فرکانس در حد مقرر (ENV 61000-2-2 (CEI 110-10 حفظ می شود. یک یو پی اس مکالمه ی دوگانه ی آنلاین دارای قابلیت VFI است.

باتری VRLA باتری VRLA یا اسید با تنظیم دریچه گاز تقریبا بدون گاز تولید می کند، نیازی به اضافه کردن و نیاز به تهویه خاص جدا از آنچه که نیاز به کدهای ساختمان محلی است.

منبع : https://www.kohler-ups.ie/

اشتراک
۰۸ مرد

ساژ یا ولتاژ کاهش یافته چیست؟

ساژ یا ولتاژ کاهش یافته چیست؟

ساژ یا ولتاژ کاهش یافته به صورت موقت در قدرت است که بیش از یک دقیقه به طول می انجامد. هر زمان ماشین آلات سنگین روشن است ، یک قایق یا یک ولتاژ معمولی اتفاق می افتد. در هنگام راه اندازی مقدار زیادی نیرو توسط ماشین آلات سنگین استفاده می شود و مقدار کم یا توان دیگری را برای استفاده سایر تجهیزات در اختیار شما قرار می دهد.

ولتاژهای ولتاژ نیز هنگامی اتفاق می افتند که منبع اصلی نیرو تحت تأثیر حوادث طبیعی مانند اعتصاب های رعد و برق ، باد شدید و خطوط برق در اثر سقوط شاخه های درختان قرار بگیرد. خرابکاری یا یک ولتاژ کم فشار ممکن است تجهیزات را در 100 مایلی شبکه اصلی برق یک شرکت تأثیر بگذارد.

به همین دلیل ، گرمای بیش از حد برای برخی از تجهیزات ممکن است در حالی که برخی دیگر ممکن است نقص داشته باشند. چراغ ها نیز ممکن است کمرنگ شوند و به دلیل وضعیت ولتاژ ممکن است باتری ها به درستی شارژ نشوند. کمبود ولتاژ یا خرابکاری ممکن است باعث شود رایانه داده ها و سیستم ها را از بین نبرد.

ساژ

ساژ

در گذشته از اصطلاح Brownout برای توصیف این وضعیت استفاده می شد. با این حال ، استفاده از آن توسط یک سازمان بین المللی استاندارد ، موسسه مهندسان برق و الکترونیک ، ناامید شده است. اصطلاح Brownout به طور معمول برای مواقعی به کار می رود که کمبود نیرو برای دو ساعت ادامه داشته باشد.

برای کنترل ولتاژ و ولتاژ ولتاژ ، می توانید ماشین های سنگین مدار خود را تهیه کرده و از اتصال آنها به مدارهای مورد استفاده سایر تجهیزات خودداری کنید. تنظیم کننده های ولتاژ اتوماتیک همچنین می توانند اثرات ولتاژ ولتاژ و ولتاژ را کاهش دهند. این دستگاه ها میزان ولتاژ مورد استفاده توسط تجهیزات خاص را تنظیم می کنند و اطمینان حاصل می کنند که همیشه مقدار مناسبی از انرژی دریافت می کنند.

منبع تغذیه بدون وقفه یا UPS همچنین می تواند از تجهیزات در برابر ولتاژ محافظت کند. باتری های این دستگاه ها تا زمانی که باتری ها از بین نروند ، برای مدت زمانی خاص تأمین می کنند. باتری های یو پی اس به طور معمول حدود 20 دقیقه طول می کشد.

منبع

اشتراک
۲۲ اسف

یو پی اس برای کیفیت برق

یو پی اس برای کیفیت برق

یو پی اس برای کیفیت برق

یو پی اس برای کیفیت برق

یو پی اس برای کیفیت برق :

برخی از یو پی اس ها به گونه ای طراحی شده اند که برق را با کیفیت ضعیف برق جبران یا فیلتر کنند. کیفیت برق ضعیف مربوط به برق است که دارای ویژگی های ضروری مانند ولتاژ و ثبات فرکانس نیست که مورد نیاز برای استفاده از برق است. نتایج می تواند شبیه به آنهایی باشد که برای قطع کامل برق از جمله تعطیل کردن تجهیزات الکتریکی و آسیب، و بهره وری از دست رفته یا موجودی و وقفه های عملیاتی باید اجرا شود.

کیفیت برق ضعیف می تواند چندین فرم داشته باشد و چند ویژگی دارد. برخی از موارد رایج عبارتند از:

Spike افزایش ولتاژ بالا و کوتاه مدت (میلی ثانیه یا چند میکرو ثانیه) است. بسیاری از سنسورها به علت رعد و برق و یا هنگامی که خدمات برق پس از قطع برق به وجود می آیند. سنبله ها به طور خاص به تجهیزات الکترونیکی آسیب می رسانند.

Swell یا Surge ولتاژ خدمات برق بیش از ولتاژ اسمی برای یک ثانیه تا یک دقیقه است.یکی از علل رایج این است که تجهیزات برق اضافی خاموش شوند. نمونه های معمول از جمله تجهیزات قدرت بالا عبارتند از موتور پمپ های بزرگ، تجهیزات تهویه مطبوع و فرایندهای تولید.

Sag یا Undervoltage ولتاژ خدمات برق بیش از ولتاژ اسمی برای یک ثانیه تا یک دقیقه است. یکی از علل رایج این است که تجهیزات برق بالا را روشن کنید. اگر sag به اندازه کافی طول بکشد و یا به اندازه کافی شدید باشد، برق استفاده از تجهیزات خاموش می شود و ممکن است آسیب ببیند.


بیشتر بخوانید : اهمیت یو پی اس برای تجهیزات پزشکی


سر و صدا اختلال جریان صاف برق در شکل تداخل الکترو مغناطیسی (EMI) یا تداخل فرکانس رادیویی (RFI).

منابع فراوان سر و صدا موتور و دستگاه های الکترونیکی است. نویز می تواند بر عملکرد برخی از انواع الکترود با استفاده از تجهیزات تأثیر بگذارد و می تواند روی عملکرد نرم افزار و داده های الکترونیکی تأثیر بگذارد.هارمونیک های فعلی اعوجاج موج معمولی موج سینوسی برق متناوب ارائه شده توسط ابزار در 60 هرتز یا چرخه در ثانیه. هارمونیک ها در چند ضلعی از 60 هرتز شبکه ای شبکه مانند (3x 180 هرتز) و(6x 360 هرتز) وجود دارند.

برخی از انواع برق استفاده از تجهیزات باعث ایجاد هماهنگی، به ویژه الکترونیک، با تحریف شکل موج فعلی می شوند. هارمونیک ها می توانند موجب تحریف ولتاژ قابل توجهی شوند و در یک سیستم سه فاز، هارمونیک ها ممکن است بیش از حد خط “خنثی” ایجاد کنند که می تواند منجر به آسیب یا آتش شود.

همکاری با مزایا و کاربردهای دیگر :

نقشی جذاب از این پیشنهاد ارزش، چشم انداز اضافه کردن قابلیت یو پی اس به ذخیره سازی است که برای مقاصد دیگر با هزینه افزایشی پایین به کار می رود. برای اضافه کردن قابلیت UPS، یک سیستم ذخیره سازی نیاز به چند دقیقه زمان اضطراری اضافی (زمان اجرا) و الکترونیک لازم برای رسیدگی به کیفیت پایین قدرت دارد. قابلیت یو پی اس می تواند به ذخیره سازی مستقر شده برای مدیریت لایحه کاربر و ادغام فتوولتائیک در محل اضافه شود. قابلیت یو پی اس نیز می تواند به ذخیره سازی متعلق به منابع مورد استفاده برای ذخیره سازی انرژی محلی اضافه شود.

نتیجه گیری و مشاهدات :

UPS یو پی اس سالانه میلیاردها دلار از مزایا را تامین می کند. آنها ثابت شده و شناخته شده است. همانطور که تکنولوژی ذخیره سازی بهبود می یابد و به عنوان ذخیره سازی الکتریکی برای سایر مزایا و استفاده بیشتر رایج است، بسیاری از کاربران احتمالی دیگر ممکن است به قابلیت اطمینان، راحتی و ایمنی که UPS ها می توانند ارائه دهند، بخواهند.

منبع : source

سایر مقالات این سایت :

PDU و ویژگی های شبکه

اشتراک
۲۱ اسف

PDU و ویژگی های شبکه

PDU و ویژگی های شبکه

PDU و ویژگی های شبکه

PDU و ویژگی های شبکه

دسترسی به PDU و ویژگی های شبکه :

نظارت بر ویژگی های مهم کمک زیادی نمی کند مگر اینکه مدیران بتوانند به راحتی به داده ها دسترسی پیدا کنند. به دنبال PDU هایی که دسترسی LAN چند منظوره را از طریق سرور وب یا CLI ارائه می دهند.

سرور ساخته شده در وب و سیستم عامل اجازه می دهد تا مدیران برای ردیابی وضعیت فعلی PDU و بررسی داده های اندازه گیری در طول زمان انجام گیرد.

رابط وب گزینه های قابل برنامه ریزی مانند تنظیم آستانه هشدار و گزینه های تله های پروتکل مدیریت شبکه ساده یا سایر گزینه های هشدار ایمیل را امکان پذیر می سازد.

PDU ها با پشتیبانی وب سرور معمولا از ویژگی های امنیتی Secure Sockets Layer و Secure Shell پشتیبانی می کنند و ممکن است از ویژگی های شبکه مانند پروتکل پیکربندی میزبان پویا، Active Directory و پروتکل دسترسی آسان دایرکتوری دلخواه پشتیبانی کند. جدیدترین PDU ها از پروتکل های شبکه IPv4 و IPv6 است که برای آدرس دستگاه پشتیبانی می شوند.

PDU ها با پشتیبانی CLI از رابط های سریال سنتی مانند Telnet یا RS-232 استفاده می کنند. در حالی که رابط کاربری ساده تر از دسترسی به وب سرور است، یک تکنسین باید به طور مستقیم به PDU دسترسی داشته باشد تا اتصال برقرار شود. CLI همچنین نیاز به درک خوبی از مجموعه فرمان PDU دارذ که می تواند گسترده باشد. با توجه به حجم کار فعلی مدیران فناوری اطلاعات، مدیریت CLI و Telnet کمتر جذاب از پورتال مبتنی بر وب است.

چه PDU rackmount می تواند از سوئیچ قدرت ساده به یک ابزار اندازه گیری و نظارت هوشمند تبدیل شده است. اطلاعات دقیق قدرت و اطلاعات محیط زیست PDU می تواند به مراکز داده کمک کند که مصرف انرژی و بهره وری و همچنین رفتار حرارتی در هر قفسه را بهبود بخشد.


بیشتر بخوانید : یو پی اس کامپیوتر


مباحث مرکز داده 

مرکز داده عملیات:

مدیریت عملیات مرکز داده آموزش های ما در مورد برنامه ریزی ظرفیت، بازیابی فاجعه، کارکنان مرکز داده، مدیریت سیستم های اطلاعاتی، استانداردهای مرکز داده و موارد دیگر را بررسی می کند.

سرورهای مرکز داده :

زیرساخت های مرکز داده، نیروی حیاتی هر سازمان فناوری اطلاعات است، و متخصصان مرکز داده نیاز به درک سختی از سخت افزار و طرح هایی که در امکانات امروز است را دارند.

در این موضوع، راهنمایی ها، ستون ها و اخبار مربوط به سخت افزار سرور معاصر و قدیمی، از جمله ساخته شده بر روی معماری پردازنده های x86 و یونیکس RISC، و همچنین سیستم عامل های یونیکس، لینوکس و ویندوز که اجرا می شوند، پیدا می شود.

همچنین این موضوع نقاط طراحی مرکز داده را شامل می شود مانند سرورهای قفسه سینه و سرورهای تیغه، مزایا و معایب زیرساخت های همگرا در مقایسه با سخت افزار کالا، به علاوه موضوعات شبکه ای مانند مجازی سازی I/O و انواع ذخیره سازی که باید برای عملکرد، دسترسی به آن و ظرفیت نیاز دارد.

منبع : source

سایر مقالات این سایت :

یو پی اس پکیج دیواری

اشتراک

تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ بوده و متعلق به کیان صنعت ایرانیان می باشد. © کپی رایت ۱۳۹۵-۱۳۹۹ | حقوق پدیدآورنده | جرائم رایانه ای