• يو پي اس
20 جولای

وقتی نور UPS آنلاین روشن می شود چه کاری انجام دهید؟

نور UPS آنلاین خاموش می شود و به طور خودکار به برق باتری حتی زمانی که قطع برق وجود ندارد. به طور مشابه، هنگامی که یک راه اندازی سرد انجام می شود، LED آنلاین ممکن است قبل از روشن شدن ‘باتری‘ روشن شود، به این معنی که UPS از قدرت باتری استفاده می کند. وقتی یک تست خود انجام می شود، همین اتفاق می افتد. در حالی که UPS ممکن است قدرت را تامین کند، قدرت از باتری می آید. تعویض باتری ممكن است اثر نداشته باشد، زیرا این مسئله ممكن است با یك یو پی اس باشد.

در اینجا مشاوره ما، بر اساس انجمن های APC است:

اولین چیزی که باید بررسی شود، منبع برق است که UPS متصل است. ممکن است یک مسئله ساده از خروجی برق کار کند. اما، اگر هیچ مشکلی با منبع برق وجود نداشته باشد، باید مدار ورودی مدار یو پی اس را بررسی کرد. اگر از بین رفته است، آن را با فشار دادن آن تا زمانی که کلیک می کنید، تنظیم مجدد کنید. اما اگر قطع کننده مدار نداشته باشد، سیم برق مورد بعدی برای بررسی است. این مسئله ممکن است از یک کابل برق شل یا آسیب دیده ایجاد شود.

UPS آنلاین
UPS آنلاین

همچنین توصیه می شود که طول عمر یک دستگاه یو پی اس، که از پنج تا هفت سال طول می کشد، بررسی شود. هنگامی که دستگاه به پایان عمر رسیده است ممکن است لازم باشد آن را جایگزین کنید. برخی از تولید کنندگان برنامه های Trade In را برای مشتریان خود ارائه می دهند که وقتی در واحد های قدیمی UPS خود تجدید نظر می کنند، تخفیف های قابل توجهی می گیرند. این به کاربران امکان می دهد تا هزینه ی خرید یک واحد یو پی اس جدید را ذخیره کنند. کاربران همچنین می توانند یک UPS مرمت شده را بررسی کنند، که ممکن است ارزان تر از یک واحد با نام تجاری جدید باشد.

منبع : شرکت یو پی اس فاینت

اشتراک
18 جولای

swells و overvoltages چیست؟

swells (نوسانات) و overvoltages اساسا مخالف sags و undervoltages است. تورم افزایش ولتاژ تا یک دقیقه است و یک ولتاژ بالا اثر طولانی مدت یک تورم است. این شرایط زمانی اتفاق می افتد که ولتاژ موجود بالاتر از تقاضا باشد. این معمولا زمانی شروع می شود که تقاضای زیادی برای قدرت وجود داشته باشد. با توجه به این، شرکت های نرم افزاری معمولا ولتاژ را برای برآورده ساختن تقاضا افزایش می دهند. هنگامی که تقاضا به سرعت کاهش می یابد، احتمال وجود ولتاژ باقی می ماند که موجب برانگیختن یا ولتاژ بالا می شود.

این مشکلات برق به طور معمول در مناطق روستایی تحت تاثیر قرار می گیرند، زیرا شرکت های برق معمولا بعد از تقاضای پایین، ولتاژ را در سطح بالای ولتاژ پایین می گذرانند. این وضعیت ها زمانی اتفاق می افتد که تنظیم کننده ولتاژ سیستم ناکارآمد باشد یا زمانی که تنظیمات ترانسفورماتور به درستی توسط شرکت برق تنظیم نمی شود.

swells (نوسانات) و overvoltages
swells (نوسانات) و overvoltages

حتی هنگامی که نوسانات کوتاه هستند، آنها می توانند به تجهیزات آسیب برسانند. این مشکلات برق می تواند باعث بروز بیش از حد تجهیزات و آسیب رساندن به آنها شود. آنها همچنین ممکن است چراغ ها و مانیتور ها را سوسو می کنند. مراکز داده به این شرایط حساس هستند، زیرا ممکن است خطاهای داده در سیستم های کامپیوتری ایجاد شود. نیمه هادی ها نیز می توانند از طریق overvoltages و swelling آسیب ببینند.

برای جلوگیری از برانگیختن و اضافه ولتاژ از تأثیرات تجهیزات حساس، لازم است از منبع برق اضطراری یا سیستم UPS استفاده شود. در حالی که پایه ای ترین حفاظت در مقابل این مشکل برق، یک سیستم UPS آماده به کار است، بهترین راه محافظت از تجهیزات در برابر تورم یا ولتاژ با استفاده از یو پی اس آنلاین است. این دستگاه ها از افزایش ناگهانی ولتاژ محافظت می کند. آنها به طور خودکار ولتاژ را در صورت بروز این مشکلات برق تنظیم می کنند تا تجهیزات الکتریکی محافظت شوند.

منبع :‌ یو پی اس فاینت

اشتراک
18 جولای

آیا باید یو پی اس های خود را به یک نوار برق وصل کنید؟

  آیا میخواهید بدانید که باید یو پی اس های خود را به یک نوار برق وصل کنید؟ پس مقاله زیر را دنبال کنید

  یک منبع تغذیه اضطراری (UPS) برای اطمینان از اینکه دستگاه های الکترونیکی چندین دقیقه زمانی که منبع اصلی برق از بین می رود استفاده می شود. این تضمین می کند که تمام فایل های ضروری ضروری ذخیره می شوند. بعضی از دستگاه های UPS همچنین دارای حفاظتی برای محافظت در برابر ضربه های ناگهانی از تأثیر دستگاه های متصل به آن می باشند.

  بعضی از کاربران یک یو پی اس را به یک نوار برق متصل می کند، زیرا محل دستگاه های الکترونیکی بسیار دور از منبع برق است. این توصیه نیست زیرا ممکن است UPS در هنگام استفاده از باتری باقی بماند. این اتفاق خواهد افتاد، زیرا این تجهیزات قدرت بیشتری را از یو پی اس به دست خواهد آورد، و مجبور می شود آن را همیشه باقی بگذارد. با توجه به این، باتری فرسوده خواهد شد سریع تر از آن است که بیشتر از زمان استفاده می شود در حالی که UPS به نوار برق متصل است.

  منبع تغذیه اضطراری (UPS)
  منبع تغذیه اضطراری (UPS)

  یک نوار قدرت نیز ممکن است جریان جریان به UPS را افزایش دهد، که به طور بالقوه می تواند احتمال شارژ برق را افزایش دهد. اگر یک یو پی اس با استفاده از تعدادی از نوارهای قدرت با زنجیرهای زنجیری روبرو شود، احتمال افزایش نیروی برق افزایش خواهد یافت.

  اتصال یو پی اس به نوار برق همچنین سیاست حفاظت از تجهیزات (EPP) را لغو می کند. EPP تضمین می کند که تولید برای تعمیر هر گونه تجهیزات متصل به یو پی اس پرداخت خواهد شد، در صورتی که به علت مشکلات خطوط برق آسیب دیده باشند. تولید کننده همچنین UPS را جایگزین خواهد کرد اگر از این مسائل آسیب دیده باشد.

  در نهایت مهم است که یو پی اس به طور مستقیم به منبع تغذیه وصل شود تا از هر گونه مساله ای که تمام دستگاه های الکترونیکی را به آن متصل می کند، در معرض خطر باشد.

  منبع : شرکت یوپی اس فاینت

  اشتراک
  16 جولای

  پیکربندی یو پی اس N + 1 جداگانه چیست؟

  ممکن است چندین بار یک سیستم برق اضطراری در خلال قطع برق کار درستی انجام ندهد. به همین دلیل، بعضی از شرکت ها یک سیستم افزونگی را ایجاد می کنند تا قدرت مداوم را برای تجهیزات حیاتی برای عملیات خود فراهم کنند. تعدادی از تنظیمات UPS N + 1 وجود دارد تا اطمینان حاصل شود که همیشه UPS اصلی مورد استفاده یک کسب و کار پشتیبان است. یکی از این تنظیمات پیکربندی انحصاری خالی است.

  پیکربندی انحصاری N + 1 UPS، قدرت مداوم را برای تجهیزات مهم در هنگام قطع برق تضمین می کند. اولین دستگاه UPS تجهیزات را با منبع اصلی قدرت متصل می کند. از سوی دیگر، دستگاه UPS دوم به منبع اصلی اصلی و ماژول انزوای اولین یو پی اس متصل است.

  برق به طور معمول از طریق یو پی اس اصلی عبور می کند قبل از رفتن به تجهیزات. اگر UPS اصلی در خلال خللی به درستی کار نکند، برق از طریق یو پی اس پشتیبان و از طریق ماژول انزوای قبل از رفتن به تجهیزات می رود.

  پیکربندی یو پی اس N + 1 جداگانه
  پیکربندی یو پی اس N + 1 جداگانه

  پیکربندی انحصاری N + 1 UPS غیرقابل انطباق پذیر است و به دو مدل یا برندهای مختلف UPS می توان استفاده کرد. این نیز یک راه موثر برای اطمینان از اینکه تجهیزات همیشه قدرت را دریافت می کنند. اما این پیکربندی هزینه عملیاتی بالاتری را به همراه دارد زیرا UPS های پشتیبان همچنان از قدرت استفاده می کند، هرچند که هیچ بار بارگیری نمی کند.

  لازم است اطمینان حاصل شود که UPS ثانویه یا آماده به کار قادر به بارگیری در صورت عدم کارکرد اصلی UPS می شود. به همین دلیل ضروری است که دستگاه UPS مناسب برای استفاده در این پیکربندی یو پی اس N + 1 مشخص شود. یک دلیل برای اینکه یو پی اس ممکن است به درستی کار نکند، نیاز به جایگزینی باتری است زیرا ممکن است به مدت زمان آن رسیده باشد.

  منبع : شرکت یوپی اس فاینت

  اشتراک
  13 مارس

  یو پی اس برای کیفیت برق

  یو پی اس برای کیفیت برق

  یو پی اس برای کیفیت برق

  یو پی اس برای کیفیت برق

  یو پی اس برای کیفیت برق :

  برخی از یو پی اس های طراحی شده اند که برق را با کیفیت ضعیف برق جبران یا فیلتر کنند. کیفیت برق ضعیف مربوط به برق است که دارای ویژگی های ضروری مانند ولتاژ و ثبات فرکانس نیست که مورد نیاز برای استفاده از برق است. نتایج می تواند شبیه به آنهایی باشد که برای قطع کامل برق از جمله تعطیل کردن تجهیزات الکتریکی و آسیب، و بهره وری از دست رفته یا موجودی و وقفه های عملیاتی باید اجرا شود.

  کیفیت برق ضعیف می تواند چندین فرم داشته باشد و چند ویژگی دارد. برخی از موارد رایج عبارتند از:

  Spike افزایش ولتاژ بالا و کوتاه مدت (میلی ثانیه یا چند میکرو ثانیه) است. بسیاری از سنسورها به علت رعد و برق و یا هنگامی که خدمات برق پس از قطع برق به وجود می آیند. سنبله ها به طور خاص به تجهیزات الکترونیکی آسیب می رسانند.

  Swell یا Surge ولتاژ خدمات برق بیش از ولتاژ اسمی برای یک ثانیه تا یک دقیقه است.یکی از علل رایج این است که تجهیزات برق اضافی خاموش شوند. نمونه های معمول از جمله تجهیزات قدرت بالا عبارتند از موتور پمپ های بزرگ، تجهیزات تهویه مطبوع و فرایندهای تولید.

  Sag یا Undervoltage ولتاژ خدمات برق بیش از ولتاژ اسمی برای یک ثانیه تا یک دقیقه است. یکی از علل رایج این است که تجهیزات برق بالا را روشن کنید. اگر sag به اندازه کافی طول بکشد و یا به اندازه کافی شدید باشد، برق استفاده از تجهیزات خاموش می شود و ممکن است آسیب ببیند.


  بیشتر بخوانید : اهمیت یو پی اس برای تجهیزات پزشکی


  سر و صدا اختلال جریان صاف برق در شکل تداخل الکترو مغناطیسی (EMI) یا تداخل فرکانس رادیویی (RFI).

  منابع فراوان سر و صدا موتور و دستگاه های الکترونیکی است. نویز می تواند بر عملکرد برخی از انواع الکترود با استفاده از تجهیزات تأثیر بگذارد و می تواند روی عملکرد نرم افزار و داده های الکترونیکی تأثیر بگذارد.هارمونیک های فعلی اعوجاج موج معمولی موج سینوسی برق متناوب ارائه شده توسط ابزار در 60 هرتز یا چرخه در ثانیه. هارمونیک ها در چند ضلعی از 60 هرتز شبکه ای شبکه مانند (3x 180 هرتز) و(6x 360 هرتز) وجود دارند.

  برخی از انواع برق استفاده از تجهیزات باعث ایجاد هماهنگی، به ویژه الکترونیک، با تحریف شکل موج فعلی می شوند. هارمونیک ها می توانند موجب تحریف ولتاژ قابل توجهی شوند و در یک سیستم سه فاز، هارمونیک ها ممکن است بیش از حد خط “خنثی” ایجاد کنند که می تواند منجر به آسیب یا آتش شود.

  همکاری با مزایا و کاربردهای دیگر :

  نقشی جذاب از این پیشنهاد ارزش، چشم انداز اضافه کردن قابلیت یو پی اس به ذخیره سازی است که برای مقاصد دیگر با هزینه افزایشی پایین به کار می رود. برای اضافه کردن قابلیت UPS، یک سیستم ذخیره سازی نیاز به چند دقیقه زمان اضطراری اضافی (زمان اجرا) و الکترونیک لازم برای رسیدگی به کیفیت پایین قدرت دارد. قابلیت یو پی اس می تواند به ذخیره سازی مستقر شده برای مدیریت لایحه کاربر و ادغام فتوولتائیک در محل اضافه شود. قابلیت یو پی اس نیز می تواند به ذخیره سازی متعلق به منابع مورد استفاده برای ذخیره سازی انرژی محلی اضافه شود

  نتیجه گیری و مشاهدات :

  UPS یو پی اس سالانه میلیاردها دلار از مزایا را تامین می کند. آنها ثابت شده و شناخته شده است. همانطور که تکنولوژی ذخیره سازی بهبود می یابد و به عنوان ذخیره سازی الکتریکی برای سایر مزایا و استفاده بیشتر رایج است، بسیاری از کاربران احتمالی دیگر ممکن است به قابلیت اطمینان، راحتی و ایمنی که UPS ها می توانند ارائه دهند، بخواهند.

  منبع : source

  سایر مقالات این سایت :

  PDU و ویژگی های شبکه

  اشتراک

  © ۱۳۹۵ | تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ بوده و متعلق به کیان صنعت ایرانیان می باشد.