14 مرداد

سیاست تجدید سخت افزار UPS شما چیست؟

0
(0)

تجدید سخت افزار UPS

سیاست تجدید سخت افزار UPS شما چیست؟ آیا جواب این سوال را میدانید؟ اگر نه پس این مقاله را دنبال کنید

ممکن است تجدید فن آوری فرصت هایی را برای بهبود چندین بخش عملکردی و خدماتی در یک دیتاسنتر و اتاق سرور فراهم می کند. بودجه اجازه می دهد ، سازمان های مترقی دارای یک سیاست جایگزینی سخت افزار برای دارایی های اصلی که فعالیت می کنند. با این حال ، این تمایل بیشتر روی تجهیزات ‘عملیاتی’ متمرکز است تا سخت افزاری که بعضاً بخشی از زیرساخت های پشتیبانی محسوب می شود. مثالها در اینجا شامل منبع خنک کننده و برق اضطراری است. مدیریت چرخه زندگی و تازه کردن این سیستم های مهم می تواند به پیشرفت های اساسی عملیاتی منجر شود.

مشکلات گارانتی سیستم UPS – پوشش داخل و خارج

منبع تغذیه اضطراری مانند هر دستگاه سخت افزاری دیگر دارای ضمانت 12-36 ماهه به عنوان استاندارد است. این شامل قطعات الکترونیکی عملیاتی و قطعات الکتریکی موجود در سیستم UPS می باشد و ممکن است به هر سوئیچ پیمایشی که به عنوان بخشی از نصب عرضه می شود ، گسترش یابد. گارانتی شامل باتری های قطعات و اقلام قابل مصرف از جمله فن و خازن نیست.

 

عدم موفقیت در گارانتی توسط سازنده یا تامین کننده UPS به صورت پشتیبان و پشتی پوشانده می شود. دلیل یک دوره ضمانت کوتاه (به عنوان مثال 12-24 ماه) دعوت از مالک برای عقد قرارداد تعمیر و نگهداری UPS و / یا ضمانت نامه طولانی است. دومی ممکن است ضمانت استاندارد تا پنج سال تمدید کند.

یک قرارداد تعمیر و نگهداری معمولی UPS دسترسی به پشتیبانی 24/7 ، حداقل یک یا احتمالاً دو بازدیدکننده از خدمات پیشگیری در سال و یک مرکز تماس اضطراری را فراهم می کند که یا پاسخگوی ساعت کاری یا ساعت پاسخگویی به ساعات سایت است. ضمانت تعمیر زمان با برخی از تولید کنندگان UPS که ارائه این نوع خدمات را با قیمت عالی ارائه می دهند نادر است.

خارج از گارانتی تمام قطعات قابل شارژ می باشند. انتظار می رود باتری های UPS که معمولاً فقط با ضمانت تأمین کننده باتری به صورت طرفداری ارائه می شود. قطعات قابل شارژ شامل مواد مصرفی (فن و خازن) و تخته مدار ، شکن و سایر مونتاژها در داخل UPS است که ممکن است نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد.

اگر یک پشته اینورتر یا مونتاژ یکسوساز نیاز به تعویض در یک UPS سه فاز داشته باشد ، مالک می تواند انتظار داشته باشد که یک دوره خرابی طولانی در حالی که UPS تعمیر شود ، انجام شود و احتمالاً این امر بدون انتقال سیستم UPS به یک مرکز تعمیر ویژه یا کارخانه سازنده امکان پذیر نیست.

این فرض بر این است که قطعات یدکی و مهندسین خدمات آموزش دیده در دسترس هستند. اکثر سیستمهای UPS تجاری قبل از تجدید طراحی ، حدود 5 تا 10 سال عمر تولید دارند. برای UPS صنعتی ممکن است این طولانی تر باشد. مسئله مهم این است که آیا سازنده انبار لوازم یدکی سیستم های UPS پایان عمر یا حداقل تأسیسات یا خط محصول اختصاص داده شده برای تولید قطعات یدکی را حفظ می کند.

اگر قطعات یدکی جدید موجود نباشد ، سرویس UPS ممکن است وابسته به در دسترس بودن قطعات یدکی در بازار دوم کاربر باشد. البته اینها با هیچ ضمانتی تهیه نمی شوند و از نظر عملکرد عملیاتی می توانند به خود مشکوک شوند.

از نظر پشتیبانی مهندسی ، همیشه توصیه می شود از یک مهندس UPS دارای گواهینامه سازنده که آموزش های خدماتی را در سطح مورد نیاز با سازنده انجام داده است استفاده کنید. برای سیستم های UPS قطع شده ، ممکن است کمبود مهندسین آموزش دیده وجود داشته باشد و حتی اطلاعاتی در مورد نحوه تعمیر یا جایگزینی یک قطعه در دسترس باشد. در صورت نیاز به نرم افزارهای ویژه برای بازدید از خدمات ، این می تواند دوباره عامل محدود کننده ای باشد.

نرخ UPS و خرابی باتری

سیستم های UPS بر روی خط شامل یک بای پس نگهدارنده اتوماتیک است که در صورت خرابی منبع تغذیه ، منبع تغذیه غیرقابل برق را قادر می سازد بار را به منبع بای پسران منتقل کند. این یک ویژگی ایمنی برای محافظت از هر دو بار (بار) متصل شده و خود اینورتر / UPS است.

با افزایش سن ، احتمال شکست به صورت نمایی افزایش می یابد. نگهداری پیشگیرانه به کاهش این امر کمک می کند و نظارت بر مواد مصرفی مانند فن ها ، خازن ها و مجموعه باتری می تواند در شناسایی اجزای مشکوک که به بازرسی منظم تر و تعویض نهایی نیاز دارند کمک کند.

یو پی اس تجاری از باتری های طراحی 5 یا 10 ساله استفاده می کند. در صورتی که در شرایط محیطی توصیه شده توسط سازنده باتری (محیط با دمای 20-25 درجه سانتیگراد) و با یک مدار شارژ مناسب ، به ترتیب به تعویض در 4 تا 7 و 7 تا 8 سال نیاز داشته باشید. اکثر UPS ها نوعی تست خودکار باتری را شامل می شوند ، اما برای شناسایی بیشتر از یک رشته باتری مشکوک به این امر نمی توان اعتماد کرد. تست خودکار باتری به طور کلی نمی تواند یک خرابی تک بلوک را مشخص کند و این نوع سناریو است که می تواند به خرابی باتری UPS منجر شود.

خرابی خازنها همچنین در سیستمهای UPS قدیمی UPS معمول است و اکثر تولید کنندگان تغییر خازن را در حدود سال 8 زندگی کاری سیستم توصیه می کنند.

یو پی اس ارومیه

اکثر UPS های تجاری با تجدید منظم باتری و نگهداری پیشگیرانه ، تقریباً 10 سال عملکرد عملیاتی بدون عارضه را ارائه می دهند.

بهره وری انرژی UPS

توسعه سیستم UPS تجاری توسط تقاضا در اتاق سرور و محل بازار دیتاسنتر هدایت می شود. مانند سایر سیستم های مهم از جمله تهویه مطبوع ، محرک در سالهای اخیر باعث شده است که سیستم ها از نظر انرژی و فشرده تر کارآیی بیشتری داشته باشند.

سیستم های UPS با ترانسفورماتور کمتر برای اکثر نصب و راه اندازی اتاق های سرور و پایگاه داده تبدیل شده است. اکثر تولید کنندگان UPS دارای قالب های برج و دندانه دار هستند. سیستم های امروزی 30 تا 40٪ فشرده تر از سیستم های UPS از دهه گذشته هستند و راندمان عملیاتی تا 96٪ یا بیشتر را در حالت آنلاین در مقایسه با 80-85٪ ارائه می دهند. توانایی این نوع منبع تغذیه بدون وقفه برای حفظ این راندمان در پروفایل بار گسترده و حتی تا 25٪ کم اهمیت است.

راندمان عملیاتی بالاتر از سیستم UPS به معنای تقاضای کمتر در سیستم تهویه مطبوع و کاهش هزینه های در حال اجرا است. صرفه جویی در حدود 1٪ می تواند منجر به صرفه جویی در انرژی در هزاران پوند شود (بستگی به اندازه نصب UPS).

بیشتر تولید کننده هایی که هم اکنون سیستم های UPS ماژولار را علاوه بر دستگاه های سنتی مونوبلاک سنتی خود ارائه می دهند ، فناوری های کم ترانسفورماتور را نیز گسترش داده اند. سیستم های UPS ماژولار ویژگی های اضافی را ارائه می دهند. مزیت اصلی جدا از راندمان عملیاتی بالا ، امکان در سمت راست اندازه یو پی اس به مشخصات بار است.

یو پی اس ماژولار مبتنی بر یک ماژول UPS 25 یا 50 کیلو وات ممکن است از اندازه فریم 100 ، 200 ، 300 یا 500 کیلو وات استفاده کند. ماژول ها را می توان برای دیدار با نمایه بار با ماژول های اضافی اضافه شده برای ایجاد مقاومت بیشتر (N + 1) یا برای تحقق توسعه آینده نصب کرد. اگر مشخصات بار به دلیل مجازی سازی بیشتر سرور کاهش یابد ، ماژول های UPS نیز می توانند برای استقرار در جای دیگر حذف شوند.

3-5 سال آینده بار دیگر شاهد تغییرات اساسی در اتاق سرور و فناوریهای دیتاسنتر خواهیم بود. اینترنت اشیاء ، صنعت 4.0 ، Edge Computing و تأثیر سیستم های Blockchain فرصتی را برای سازمان ها فراهم می کند تا هم IT خود را بررسی کنند و هم سیاست های انتقادی مهم در سیستم خود را بررسی کنند. همانطور که اتفاق می افتد ، این می تواند منجر به عملکرد اصلی عملکرد و مزایای هزینه در حال اجرا و همچنین افزایش قابلیت اطمینان سخت افزار شود.

آیا شما علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد تازه کردن سخت افزار هستید

آیا این مطلب براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کن

میانگین 0 / 5. تعداد نطرات: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

اشتراک