17 بهمن

تثبیت کننده ولتاژ

جهت مشاوره یا خرید انواع یو پی اس ، باتری یو پی اس ، استابلایزر ، رک ، کابینت ، پی دی یو و یا تعمیر تخصصی یوپی اس و باتری با شماره 02177973810 تماس حاصل نمایید .

تثبیت کننده ولتاژ چیست؟

تثبیت کننده ولتاژ یک وسیله الکتریکی است که برای تأمین ولتاژ ثابت ولتاژ به یک بار در پایانه های خروجی آن صرف نظر از هرگونه تغییر ، نوسان در ورودی یعنی منبع ورودی استفاده می شود.هدف اصلی استابلایزر ولتاژ محافظت از وسایل برقی و الکترونیکی (به عنوان مثال  واحد تهویه مطبوع ، یخچال ، تلویزیون و غیره) از آسیب های احتمالی ناشی از افزایش ولتاژ ، نوسانات ولتاژ ، بیش از ولتاژ و در شرایط ولتاژ است .

تثبیت کننده ولتاژ به عنوان AVR (تنظیم کننده ولتاژ اتوماتیک) نیز شناخته می شود. استفاده از تثبیت کننده ولتاژ فقط به تجهیزات خانه ، دفتر محدود نمی شود که از خارج از کشور تغذیه می شوند. حتی کشتی هایی که دارای منبع تغذیه داخلی خود به شکل دیزل آلترناتور هستند ، به دلیل ایمنی تجهیزات خود به شدت به این AVR ها وابسته اند.

 

تثبیت کننده های ولتاژ دستگاه های بسیار کارآمد در مصرف انرژی هستند (با راندمان ۹۸-۹۵٪). آنها انرژی بسیار کمتری مصرف می کنند که معمولاً ۲ تا ۵ درصد حداکثر بار را دارند.

تکرار بیش از حد ولتاژ در لوازم خانگی ؟

 • ممکن است باعث آسیب دائمی دستگاه متصل شود.
 •  باعث ایجاد عایق سیم پیچ شود.
 •  به اختلال غیر ضروری در بار منجر شود
 • منجر به گرمای بیش از حد کابل یا دستگاه شود.
 •  عمر مفید دستگاه را تخریب کند
 • تأثیر مداوم / عود مجدد تحت ولتاژ لوازم خانگی  اثر مداوم تثبیت کننده ولتاژ
 • این ممکن است به نقص تجهیزات منجر شود.
 •  منجر به راندمان پایین دستگاه شود.
 • در برخی موارد دستگاه می تواند ساعات اضافی را برای انجام همان عملکرد به طول انجامد.
 • ممکن است عملکرد دستگاه را خراب کند.
 • دستگاه را به سمت جابجایی جریانهای بزرگ سوق دهد ، که این امر ممکن است باعث گرمای بیش از حد شود

مزایای استفاده از استابلایزر

مهمترین مزیت استفاده از استابلایزر این است که طول عمر تجهیزات الکتریکی را افزایش می دهد، با بالاترین راندمان کار می کند و هیچ آسیبی در نوسانات ولتاژ ندارد. علاوه بر آن؛ رگولاتور برق می تواند از تجهیزات الکتریکی شما در برابر اتصال کوتاه، برخورد صاعقه ناگهانی، افت ناگهانی ولتاژ و سایر مشکلات محافظت کند.

تثبیت برق شهری: برق در شهر دارای نوسانات ولتاژ می باشد، بنابراین استفاده از استابلایزرها می تواند با تثبیت ولتاژ، عمر و کارایی دستگاه های مانند تلویزیون و یخچال و… را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

محافظ اتصالات کوتاه: اگر به هر دلیلی به تثبیت کننده خروجی یا مدار داخلی متصل شد، دستگاه بلافاصله توسط میکروکنترلر نصب می شود و خروجی را قطع می کند و برای کاربر مشکلی ایجاد نمی کند.

کاهش هزینه برق: دستگاه های برقی با نیروی برق برای کار با جریان متناوب سینوسی کامل طراحی شده اند. اکنون با وجود اینکه نوسانات شهری در بالا و پایین شهر وجود دارد، جریان ورودی دستگاه دیگر شبیه به جریان متناوب سینوسی کامل نیست. این امر باعث می شود که دستگاه برای کارایی مناسب مصرف برق را افزایش دهد که این امر باعث افزایش هزینه قبض برق می شود. وجود استابلایزر باعث می شود تا با کنترل نوسان، مصرف برق دستگاه به جریان متناوب سینوسی شباهت بیشتری داشته باشد و دستگاه مصرف برق معقول تری داشته باشد.

تثبیت کننده های ولتاژ اتوماتیک چگونه کار می کنند؟

زماینکه شما عزیزان تصمیم میگیرید تجهیزات برقی خود را به یک از دو دستگاه استابلایزر یا یو پی اس مجهز کنید نیاز دارید درباره نحوه کار این دستگاه ها نیز اطلاعات کافی داشته باشید.

کار دستگاه استابلایزر این است که نوسانات ولتاژ برقی را نشخیص می دهد و آن ها را به صورت داخلی تنظیم می کند.این کار باعث می شود تا محدوده ثابتی از ولتاژ خروجی را ارائه دهد، البته این مسئله زمانی است که ولتاژ برق شهری شما پایین باشد.تثبیت کننده سطح مورد نیاز ولتاژ را افزایش می دهد و سپس به تجهیزات متصل تغذیه می رساند تا بدون مشکل کار کنند.

مدار تثبیت کننده ولتاژ

مزایا و معایب تقویت کننده ولتاژ اتوماتیک

هر کدام از دستگاه هایی که برای پیشگیری از نوسانات برق و و لتاژ طراحی شده اند دارای یک سری مزیت ها معایب می باشند.بنابراین این امر کاملا طبیعی است که استابلایزر استابلای اتوماتیک نیز یک سری مزایا و معایب داشته باشد.

 1. تنظیم ولتاژ خروجی بسیار دقیق
 2. انتخاب گسترده ای از رتبه بندی، ولتاژ و پیکربندی kVA
 3. به راحتی برای کاربرد در فضای باز قابل اجرا است
 4. تحمل بالا در برابر خطاهای سیستم و اضافه بار
 5. تحمل بالا در برابر انحرافات ضریب توان و فرکانس
 6. جداسازی خط خوب

تفاوت یو پی اس و استابلایزر

یو پی اس یک منبغ تغذیه بدون وقفه می باشد که برای جلوگیری از آسیب ها طراحی و تولید شده است.

اما تثبیت کننده ولتاژ یا همان استابلایزر تضمین کننده این مسئله است که تجهیزات، ولتاژ صحیح را دریافت می‌کنند و پرسنل و اموال را از خطرات الکتریکی ایمن نگه می‌دارند.

در نهایت:

تثبیت کننده ها عموماً برای مناطقی که ولتاژ نوسان دارد و دائماً بالا و پایین می رود استفاده می شود. تثبیت کننده به محافظت از دستگاه های الکتریکی در برابر افزایش ناگهانی ولتاژ و آسیب کمک می کند. نصب و استفاده از استابلایزر برای هر خانه ای ضروری است زیرا وسایل برقی بسیار ارزشمند هستند و در صورت خرابی صدمات زیادی به صاحب خود وارد می کنند.

بار دیگر  یادآوری می کنیم که یو پی اس و استابلایزر هر دو دستگاه هایی هستند که برای ایمن نگه داشتن تجهیزات برقی خود در برابر نوسانات برقی می توانید استفاده کنید.

اما فراموش نکنید که کاربرد این دو دستگاه کاملا متفاوت از هم می باشد ups برق مورد نیاز تجهیزات شما را در مواقع اضطراری تامین می کند.

استابلایزر ولتاژ صحیح را برای دستگاه ها ارسال می کند و آن ها را در برای خطرات احتمالی ایمن می کند.

مشاوره و استعلام بهترین قیمت از شرکت کیان صنعت ایرانیان

02177973811