یو پی اس صنعتی در مقابل UPS استاندارد

یو پی اس صنعتی در مقابل UPS استاندارد

UPS صنعتی در مقابل UPS استاندارد

UPS صنعتی در مقابل UPS استاندارد

  • یو پی اس صنعتی در مقابل UPS استاندارد

تفاوت های اساسی تعیین استراتژی سرمایه گذاری :

کیفیت ناکافی قدرت می تواند بر روی سیستم عامل های تجاری تاخیر ایجاد کند که بر امنیت هر دو تاثیر می گذارد و باعث افزایش هزینه های عملیاتی می شود.

از نظر ایمنی، یک مین را تصور کنید که از کار بیفتد و دستگاه های تهویه یا انفجار را خراب کند. برای محافظت از معدنچیان از کمبود اکسیژن و یا انفجار ناگهانی، معدن باید بلافاصله تخلیه شود. بسته به صنعت خاص، درآمدهای ناشی از خرابی می تواند به میلیون ها دلار در روز برسد.

در محیط های تولیدی، زیرساخت های اصلی هسته نیز در معرض خطر است اگر قدرت شکست. یک تولید کننده پلاستیک که یک وقفه برق فوری را تجربه می کند، یک مشکل بزرگی در یک زمان بسیار کوتاه روبرو می شود: پلاستیک مایع در لوله ها سخت می شود و نیاز به عملیات تمیز و کار روزمره دارد.

اگر چه بسیاری از ملاحظات در طراحی یک سیستم قدرت قابل اعتماد، یک عنصر کلیدی برای در نظر گرفتن نوع مناسب UPS (برق اضطراری) برای استقرار است. در سیستم برق گسترده تر، یکی از نقش های اصلی یو پی اس این است که یک منبع برق موقت پشتیبان به یک منبع قدرت دیگر جایگزین، زمانی که قدرت برق قطع شود، ارائه می شود.
امروزه در سراسر صنایع مانند نفت و گاز، آب / فاضلاب، دریایی، معدن، هسته ای، تولید برق متداول، صنایع انتقال و توزیع برق، می توانیم انواع مختلف یو پی اس را پیدا کنیم: سیستم های UPS استاندارد (که اغلب در ساختمان های اداری / فنی اتاق ها) و سیستم های صنعتی یو پی اس (که اغلب در سخت ترین و شدید ترین محیط ها مواجه می شوند).
برای سازمان های جهانی که به دنبال حداکثر دسترسی به سیستم ایمنی و سیستم ها و کاهش هزینه های خود بدون به خطر انداختن قابلیت اطمینان باشند، مهم است که تفاوت بین این دو نوع مختلف UPS ها را درک کنید و هزینه کل مالکیت را بیش از 20 یا 25 سال تمرکز کنید.

در زیر فهرستی جزئی از برخی از تفاوت های اساسی است:

ظاهر فیزیکی سیستم های صنعتی یو پی اس اغلب با دستگاه های آنالوگ مجهز شده اند، بنابراین ابزار دقیق و HMI متفاوت از UPS معمولی است.UPS های صنعتی نیز با توجه به محوطه های سختگیرانه، فیلتر کردن و سایر عوامل، بیشتر از یک UPS تجاری با امتیاز های قدرت مشابه هستند.

طراحی UPS استاندارد با انتخاب گزینه های طراحی شده است. این گزینه ها به اندازه کافی برای پاسخگویی به نیازهای کاربر در یک محیط بسیار محرمانه (مانند مرکز داده، در برنامه های صنعت نور) و یا در یک اتاق الکتریکی در یک ساختمان کافی است.UPS صنعتی می تواند سفارشی و مهندسی شده به مشخصات کاربر باشد و اغلب اوقات با مجموعه ای کامل از مستندات طراحی دقیق که بر اساس الزامات مشتری ساخته شده است نیز می باشد.

مشتریان ممکن است یک لایحه دقیق مواد (BOM) برای UPS های سفارشی و در برخی از صنایع مانند انرژی هسته ای بخواهند، هر مولفه اصلی به طور معمول نیاز به مستندات کیفیت خود دارد.

درجه مقاومت در برابر شرایط سخت محیط زیست در مورد یک UPS استاندارد، دمای محیط اطراف نباید بیش از 40 درجه سلسیوس (104 درجه فارنهایت) باشد. محدوده دمای صنعتی UPS ها از 10 تا 55 درجه سانتیگراد (14 تا 131 درجه فارنهایت) است. یک UPS صنعتی باید بتواند در شرایط سخت که ممکن است گرم، مرطوب یا مرطوب باشد، مقاومت کند و در شرایط سخت قرار گیرد.

برای جلوگیری از چسبیدن به گرد و غبار یا آب در مکان هایی مانند کارخانه ها یا معادن؛ و برای استفاده در مناطق فعال لرزه ای بالاتر گواهی می شود. UPS صنعتی نیز برای مقاومت در برابر درجه های بالایی از ارتعاش طراحی شده است (فکر می کنم زیر عملیات معدن زمین که در آن پویا به طور منظم رخ می دهد).

طول عمر یو پی اس به طور معمول، UPS صنعتی طول عمر طولانی تر (20-30 سال) را تجربه می کند. اجزای الکترونیکی به طور خاص برای چنین عمر طولانی طراحی شده اند و تامین کنندگان سیستم های صنعتی UPS در طول مدت زمان طولانی در دسترس بودن قطعات یدکی را تضمین می کنند. بازسازی سیستم می تواند در بعضی موارد 20 سال عملیات اضافی انجام دهد.

برنامه تحویل استاندارد UPS نسبتا کوتاه (چند هفته) است. در مورد یو پی اس صنعتی، زمان سرب بودن به برنامه ای بستگی دارد که به برنامه توسعه ی مشتری مربوط می شود. از آنجا که مشتری مشخصات منحصر به فرد ارائه کرده است، هر سفارش UPS جدید و منحصر به فرد است. اینها معمولا چرخه های تحویل بیشتر از UPS های استاندارد هستند.

قراردادهای پشتیبانی و خدمات – UPS صنعتی اغلب با یک برنامه خدمات جامع که نیازهای تعمیر و نگهداری تجهیزات را برای کل چرخه عمر تجهیزات پشتیبانی می کند، خریداری می شود. اگر بخشی غیر استاندارد در آن یو پی اس اصلاح شده و در تعمیر و سرویس و نگهداری باشد، باید بخشی از آن را به شیوه ای سفارشی دوباره احیا کنید. چنین احتمالی در یک قرارداد پشتیبانی و قرارداد خدمات صنعتی UPS پوشش داده شده است. UPS استاندارد با قطعات استاندارد که موجودی هستند ارتقا می یابد.

هر دو UPS استاندارد و UPS صنعتی جای خود را در حمایت از نیازهای تجاری صنایع در سراسر جهان دارند. کاوش راه حل های مختلف برای پیدا کردن آنچه که بهترین متناسب با تداوم کسب و کار شما است.

منبع : source

سایر مطالب این سایت :

سیستم کولینگ – COOLING

جهت مشاوره یا خرید انواع یو پی اس ، باتری یو پی اس ، استابلایزر ، رک ، کابینت ، پی دی یو و یا تعمیر تخصصی یوپی اس و باتری با شماره 02177973810 تماس حاصل نمایید .