با ما تماس بگیرید

86020056
86020057
86020058
86020059

خدمات تعمیرات یوپی اس

 • تعمیر یو پی اس خانگی
 • تعمیر یو پی اس صنعتی
 • تعمیر مدار شارژ UPS
 • تعمیر مدار تاخیر UPS
 • سرویس مدار اینورتر UPS
 • رفع خطای اضافه بار یو پی اس
 • رفع خطای باطری در یو پی اس
 • رفع خطای وردی ولتاژ یو پی اس
 • رفع مشکل خاموشی یو پی اس
 • تعمیر مدار مقایسه کننده UPS
 • تعمیر و رفع مشکل خاموش شدن ناگهانی
 • حل مشکل خاموش شدن ناگهانی UPS
 • تعمیر مدار Passive Standby Operation

تعمیر یو پی اس

با توجه به اینکه هزینه تعویض یو پی اس به شدت بالاست و شما نمی توانید در صورت بروز مشکل هر بار دستگاه را تعویض کنید ؛ از این رو تعمیر یو پی اس هم از لحاظ هزینه و از نظر زمانی پائین تر بوده و به صرفه تر است.

اگر یو پی اس شما دچار مشکل و یا خرابی شده است می توانید با متخصصین شرکت کیان صنعت ایرانیان مشاوره گرفته و در جهت رفع خرابی یو پی اس قدم مثبتی را بردارید که بعد از تماس افراد متخصص به محل اعزام شده و سرویس های تعمیر و نگهداری و پشتیبانی از سیستم های ups را انجام می دهند.

معمولا بعد از نصب یو پی اس که توسط متخصصین شرکت کیان صنعت ایرانیان انجام می پذیرد قراردادهای نگهداری و سرویس یو پی اس هم برای UPS های با توان بالا و هم سیستم های ups با توان کم منعقد می گردد تا در صورت به وجود آمدن مشکل بلافاصله متخصصین شرکت دست به کار شوند.

تمام دستگاه های ups که تولید می شوند دارای گارانتی و قراردادهای سرویس و نگهداری بوده و از نظر کیفیت و نصب و توان قدرتی و فنی دارای استانداردهای جهانی هستند.

لازم به ذکر است شرکت کیان صنعت ایرانیان دارای قطعات سیستم های UPS از تولید کنندگان مانند APC، Exide ، MGE ، Powerware ، Liebert و makelsan است.

روند ارائه خدمات در مرکز تعمیرات

۳. تست و تحویل

دستگاه در حضور مشتری تست و تحویل داده می شود . چنانچه تست در حضور مشتری امکان‌پذیر نباشد ، کارشناس مربوطه با هماهنگی مشتری زمانی را در خارج از مرکز تعیین و سپس تست خواهد نمود .

۲. تعمیر و رفع ایراد

تعمیر و رفع ایراد دستگاه در صورتی که نیاز به قطعه نباشد و یا قطعه خراب شده موجود باشد سریع و در صورت عدم موجودیت ، در انتظار تامین قطعه خواهند ماند .

۱. پذیرش و بررسی

ابتدا مشتریان گرامی به مرکز تعمیرات فای نت مراجعه و یا تماس می گیرند . سپس دستگاه توسط کارشناسان مربوطه بررسی و ایرادیابی شده و برآورد هزینه آن به مشتری اعلام خواهد شد .

خدمات تعمیرات درمحل

 • تست عملکرد صحیح یو پی اس و باتری های مربوطه
 • عیب‌یابی دستگاه‌های ups و رفع همه جانبه اشکالات پیش آمده
 • گردگیری ، سرویس و نگهداری ups بر اساس استانداردهای جهانی
 • بررسی و کنترل دوره‌ای عملکردهای ups
 • بررسی و تنظیم عملکرد یوپی اس در مد باتری
 • کنترل و بررسی نوع بار مصرفی
 • بررسی و تنظیم برق ورودی و خروجی

تعمیر در محل ups و باتری

دپارتمان تعمیر در محل شرکت کیان صنعت ایرانیان برای آن دسته از کاربرانی ایجاد شده که مدت زمان ، سهولت و کیفیت تعمیر دستگاه یو پی اس برایشان اهمیت دارد . تعمیر دستگاه در محل و حضور مشتری انجام می‌شود تا خیال مشتری از بابت کیفیت و سرعت انجام کار راحت باشد .

افرادی که قصد تعمیر در محل دارند ، تنها با یک تماس با ما می توانند اقدام نمایند تا کارشناسان ما در کوتاهترین زمان ممکن به محل اعزام شوند . کارشناسان ما در ابتدای امر به بررسی دستگاه پرداخته و پس از آن اگر هرگونه مشکلی وجود داشته باشد را در محل تعمیر خواهند نمود.

شما می توانید با استفاده از این سرویس مزایای زیادی از جمله صرفه‌جویی در زمان، کاهش هزینه حمل و نقل و … از آن شما خواهد شد. فراموش نکنید که مرکز تعمیر ups مجرب ترین کارشناسان و مهندسین خود را به شرکت شما اعزام خواهد کرد.

مشکلات رایج در UPS

 1. دستگاه UPS روشن نمی‌شود.
 2. یو پی اس در عین حال که روشن شده است اما خروجی نمی‌دهد.
 3. اشکال در فن UPS که در نهایت منجر به آسیب رساندن به برد و قطعات داخلی دستگاه می شود .
 4. صداهای عجیب و غیرمعمولی از دستگاه UPS به گوش می‌رسد.
 5. چراغ تعویض نمودن باتری دستگاه یو پی اس همچنان روشن است.
 6. عملیات شارژ شدن دستگاه UPS به خوبی انجام نمی‌شود.
 7. خطا در صفحه‌ی نمایشگر دستگاه یو پی اس نشان داده می‌شوند.

عیب یابی و تعمیر یو پی اس ها

دستگاه خطا می دهد : در این حالت دستگاه را بایستی از جوانب مختلف مانند بار اضافی، مدار کنترل، قسمتها سنسوری و فن ها و باطری ها چک شوند.

دستگاه روشن است اما برق خروجی ندارد : در این حالت بایستی مواردی مانند کابلهای خروجی، باطری و اتصالات مرتبطه و بخشهای بردی مربوط به اینورتر دستگاه را بررسی کنید. در مرحله بعد بایستی فیوزهای مربوط به دستگاه را بررسی نمایید. در مرحله بعد بایستی نسبت به صحت عملکرد برد دستگاه نیز مطمئن شد.

باتری یو پی اس شارژ نمی شوند : در صورتیکه از همه اتصلات دستگاه، سالم بودن باطری دستگاه و همچنین کابلهای ارتباطی دستگاه مطمئن هستید بایستی برد دستگاه و عملکرد آن نیز بررسی گردد.

یو پی اس کلا روشن نمی شود : در این حالت بایستی موارد زیر بررسی گردد: کابل ورودی دستگاه بایستی بررسی گردد. فیوزها، برد اصلی دستگاه، و برد ال سی دی دستگاه بایستی بررسی گردد تا علت روشن نشدن دستگاه پیدا شود.

وضعیت دستگاه یو پی اس در حالت های مختلف

نوع حالت
وضعیت روشن
وضعیت چشمک زن و بوق
حالت AC IN نشان از وجود برق شهر مناسب درورودی دستگاه می باشد. نشان از ولتاژ/فرکانس برق ورودی در محدوده ی غیرمجاز می باشد.
حالت OUTPUT نشان ازوجود برق درخروجی دستگاه یوپی اس می باشد. نشان از انتظار جهت وصل برق خروجی تاچندلحظه بعد می باشد.
حالت SHARGER وضعیت شارژ باتریها را نشان می دهد.
حالت LOW BATTERY  زمان برق دهی دستگاه درحالت باتری به اتمام رسیده و باتریها باید شارژ شوند.  مدت زمان پشتیبانی دستگاه هنگلم قطع برق کافی نیست.
حالت  INVERTER اگر وضعیت درحالت روشن و بوق منقطع باشد خروجی دستگاه از باتری تامین میشود.
حالت  OVERLOAD اضافه بار بیش از 150% توان اسمی ، چنانچه بار تا 1دقیقه کاهش نیابد در زمان 3 دقیقه خاموش میشود. اضافه بار بین 110% تا 150% توان اسمی ، چنانچه بار تا 1 دقیقه کاهش نیابد در زمان 3 دقیقه خاموش میشود
حالت  FAULT  نشان از بالا بودن ولتاژ باتری می باشد که در این حالت

*درحالت برق شهر دستگاه 2دقیقه بعدخاموش میشود.

*درحالت باتری دستگاه سریعا خاموش میشود.

نشان از بالارفتن درجه حرارت داخلی دستگاه میباشد و دستگاه 2دقیقه بعد خاموش میشود.
حالت  FAULT/LOW BATTERY بعداز عمل تست باتری خراب یا ضعیف است که در صورت ضعیف بودن حداقل تا10ساعت به باتریها فرصت شارژ دهید. در حالت برق باتری ضعیف است.
حالت  FAULT/OUTPUT  این نشان از غیرعادی بودن برق خروجی می باشد و دستگاه 2دقیقه بعد خاموش میشود.
حالت  SLEEP دستگاه توسط نرم افزار UPSWING به خواب رفته و طبق جدول زمانبندی شده یا بصورت دستی تنظیم میگردد.
حالت  SITE WIRING FAULT اگر درحالت روشن باشد،اتصال ارت نامناسب یا جای فاز و نول دستگاه اشتباه می باشد.

جهت رفع آن ابتدا دوشاخه برق ورودی راجابجا و در صورت تداوم ارت دستگاه را کنترل نمایید.

هزینه تعمیر یو پی اس

قیمت تعمیر یو پی اس می تواند وابسته به عوامل گوناگونی باشد. یکی از سوالات پر تکرار کاربران در زمینه تعمیرات در رابطه با هزینه های مربوطه این دستگاه از کارشناسان است ؛ ما خواهیم گفت تعمیر UPS در مقابل تعویض آن از هزینه های بسیار ناچیزی برخوردار می باشد . این برآورد هزینه ها در وهله اول برند دستگاه و قطعات مورد نیاز برای سرویس یو پی اس را شامل خواهد شد تعمیر یو پی اس در انواع برند های ایرانی و خارجی به دست کارشناسان ما قابل حل است هر کدام تعرفه قیمتی دارند.

یکی از مهمترین عواملی که مستقیما بر تعمیر یوپی اس اثر خواهد گذاشت قطعات تعویضی می باشد که در ابتدا به دست کارشناسان مجموعه کیان صنعت ایرانیان انجام می گیرد در صورت نیاز نیز تعمیر خواهد گشت هزینه کارشناسی سرویس یو پی اس نیز از دیگر عوامل است معمولا بسیاری از کاربران در بین دو راهی تعمیر و تعویض یو پی اس سردرگم شده اند اما لازم است به عرضتان برسانیم که اگر دستگاه شما قابل تعمیر بوده و مشکل جدی ندارد چرا می خواهید هزینه های اضافه ای انجام دهید ما با تعمیر آنها هزینه های شما را به حداقل خواهیم رساند .

شرایط استاندارد برای نگهداری دستگاه های UPS

تابش نور خورشید: دستگاه باید به دور از تابش مستقیم نور خورشید باشد.

محل قرار گیری دستگاه: یو پی اس باید به دور از مواد اشتعال زا نگهداری شوند.

رطوبت: رطوبت باعث خرابی دستگاه می شود. پس محیطی که دستگاه در آن نصب می شود باید خشک و عاری از هرگونه رطوبت و آب باشد.

دما: اگر دمای محیط از حد استاندارد فراتر برود باعث کاهش عملکرد دستگاه شده و پس از مدتی باعث خرابی آن می شود. اگر دمای محیط از حد استاندارد فراتر برود. باعث کاهش عملکرد دستگاه شده و پس از مدتی باعث خرابی آن می شود

شما می توانید برای دریافت مشاوره برای تعمیر دستگاه خود با هر برندی در مرکز تعمیر یو پی اس ، با شماره تماس ۷۷۹۷۳۸۱۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید و دستگاه خود را با قیمت مناسب، در سریع ترین زمان ممکن و کیفیتی مناسب تعمیر کنید.

سوالات متداول تعمیر UPS

هزینه تعمیر یو پی اس چقدر است ؟

عوامل مختلفی می توانند بر قیمت هزینه تعمیرات یو پی اس تاثیر گذار باشند. از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر قیمت تعمیر ups موارد زیر می باشند :

 1. هزینه کارشناسی
 2. قطعات تعویضی
 3. تعمیر یا تعویض ؟

آیا یو پی اس های ارزان قابل تعمیر هستند؟

قیمت ها و کیفیت های مختلفی از ups یافت می شود که کاربر بسته به نیاز و سرمایه خود آن را انتخاب می کند.متاسفانه یکی از مشکلاتی که باتری های ارزان قیمت یوپی اس دارند این است که زودتر خراب می شوند.

برخی باتری های ارزان قیمت قابل تعمیر هستند اما گاها قیمت تعمیر آن ها بیشتر از خرید باتری یو پی اس جدید تمام می شود. اما نه همیشه. قابل تعمیر بودن باتری ups و قیمت تعمیر آن را تعمیرکار مورد اعتماد یو پی اس تعیین می کند.

چرا دستگاه ups خراب می شود ؟

عوامل متعددی در بروز این مشکل سهیم هستند که خرابی اینورتر ، خرابی باتری ، نوسانات برق ، عدم رعایت ترتیب فازها ، بیش از حد بودن ولتاژ ورودی ، از جمله مهم ترین آنها به شمار می روند.

عمر متوسط یو پی اس چقدر است؟

یکی از پرسش هایی که راجع به تعمیرات UPS مطرح می شود، در مورد طول عمر این دستگاه است. جالب است بدانید که یک دستگاه یو پی اس به صورت نرمال ، بسته به نوع دستگاه و با توجه به شاخص MTBF تعیین می گردد.

این مشخصه ، نشانه ای از قابلیت اطمینان دستگاه است و با مراجعه به دفترچه ی راهنمای دستگاه، می توانید از آن مطلع شوید. توجه داشته باشید که این شاخص، یک معیار مهم است و برای اطلاع از عمر مفید یو پی اس ، باید پیش از خرید به آن توجه کنید.

چه دستگاه هایی می توانند به یو پی اس وصل شوند ؟

مشخصات خروجی هر یو پی اس با توجه به مشخصات فنی دستگاه مشخص می گردد که شامل :

 • توان ، ضریب توان ، ولتاژ ، فرکانس ، ظرفیت تحمل اضافه بار و THD خروجی و غیره
 • توان هر دستگاه ، که مشخص می باشد زیرا با توجه به سفارش شما تعیین می گردد .
 • ضــریب توان خروجی، که بهتر است بالاتر از ۰٫۸ باشد که ضریب توان اکتیو و یا وات خروجی را مشخص می کند .
 • ولتاژ خروجی که بازه ولتاژ خروجی با تلورانس خروجی آن مشخص می شود. مثلا : ۲۲۰ +/-۲۰%

چه وسایلی را نباید به یوپی اس وصل کرد ؟

یو پی اس معمولا دستگاهی انعطاف پذیر است ، اما نوع خاصی از بارها هستند که نباید آنها را به روش متداول به یو پی اس وصل نمود ، این بارها عبارتند از :

 1. لامپهای فلورسنت یا لامپهای گازی
 2. موتورها و کمپرسورها
 3. دستگهاههای تهویه مطبوع
 4. پرینترهای لیزری

هریک از این دستگاهها درحین کارکردن عادی و یا در لحظه روشن شدن ، جریان زیادی از منبع تغذیه خود می کشند جریان زیاد یو پی اس را به حالت اضافه بار می برد ، در نتیجه ولتاژ خروجی ups قطعا کاهش خواهد یافت و این امر سبب آسیب دیدن سایر قطعات و تجهیزات حساس می گردد

آیا می توان به باتری کاملا خراب UPS شوک وارد کرد ؟

شوک وارد کردن به باطری های UPS به چند عامل بستگی دارد: یک اینکه تاریخ تولید باتری مربوط به چه سالی است و دوم اینکه ولتاژ باتری ها تا چه حدی پایین امده است.

این دو عامل مهم به زنده کردن باتری کمک می کند ، به شرط اینکه باتریها بر اثر اتصال کوتاه و کشیدن آمپر زیاد از حد که باعث قطع شدن پلیت های داخل آن میگردد خراب نشده باشد.

چه کنیم تا دیرتر نیاز به سرویس یو پی اس داشته باشیم؟

بسیاری از تعمیرکاران یو پی اس و فروشندگان یوپی اس به ما توصیه می کنند تا به خوبی از باتری یو پی اس مراقبت نماییم. حتی محل قرارگیری یوپی اس تاثیر مستقیمی بر روی کیفیت یو پی اس و زمان خرابی یو پی اس دارد.

برای آنکه دیرتر به تعمیر کار یو پی اس نیاز پیدا کنیم باید نحوه ی نگهداری از یو پی اس آشنایی داشته باشیم.

footbg
بالای صفحه