قیمت باتری یو پی اس (ups)

یکی از مهم ترین مسائل در دنیای امروز بحث هزینه است،قیمت باتری یو پی اس نسبت به کارایی و کیفیت آنها مناسب است، برای خرید باتری یو پی اس علاوه بر ولت و آمپر باتری مشخصات دستگاه شما و مدت استفاده شما از دستگاه یو پی اس مهم است.


جهت اطلاع از قیمت باتری یو پی اس و خرید با شماره 02177973810 تماس بگیرید.


باتری ups چیست؟

باطری UPS باعث ذخیره شدن انرژی و ایجاد ثبات در تغذیه انواع دستگاه‌های الکترونیکی می‌شود. به عبارت دیگر یو پی اس به معنای منبع تغذیه بدون وقفه یا باتری ساکن است . سیستم باتری یو پی اس یک فاصله بین منبع تغذیه اصلی و برق پشتیبان است.

هنگام قطع برق، حتی با وجود یک باتری پشتیبان یا ژنراتور قوی، ممکن است چندین دقیقه طول بکشد تا سیستم شما به از دست رفتن منبع برق اصلی پاسخ دهد و شروع به کشیدن از منبع جایگزین کند.

در بیمارستان‌ها، بانک‌ها و سایر عملکردهای حیاتی، این چند دقیقه گرانبها می‌تواند موضوع مرگ و زندگی باشد. UPS طراحی شده است تا این مشکل را با پاسخگویی فوری حل کند، قدرت زیادی به سیستم ارائه داده و سپس به محض راه اندازی، همه چیز را به سیستم پشتیبان شما تحویل می‌دهد.

مشخصات و انواع باتری یو پی اس ups

باتری UPS در 3 نوع کلی تولید شده که دارای توان‌های متفاوت (350 ولت آمپر تا 3 کیلووات و بیشتر) هستند. در زیر به این سه نوع باتری و مشخصات آن پرداخته‌ایم:

باتری یو پی اس آنلاین

این نوع باطری برق AC را به جریان DC تبدیل کرده و به باتری قابل شارژ منتقل می‌کند. بعد از این عمل، جهت تأمین برق محافظت شده، آن را به جریان‌های 120 یا 230 ولت AC تبدیل می‌کند.

یو پی اس آنلاین، در زمان نوسان برق نیز به کار آمده و انرژی الکتریکی لوازم برقی را تأمین می‌کند. در مواقعی که نقص فنی یا افزایش دمای بیش از حد رخ می‌دهد، باتری UPS آنلاین وارد وضعیت Bypass می‌شود

باتری UPS در تعامل با خط

در این نوع باتری یک معکوس کننده در خط قرار گرفته و مسیر جریان DC باتری از حالت شارژ نرمال به تأمین جریان، تغییر حالت می‌دهد. باتری یو پی اس در تعامل با خط، ورودی را تثبیت کرده و ولتاژ خروجی را با یک مبدل تثبیت می‌کند. به این ترتیب نویز از بین رفته و سطح ولتاژ تصحیح می‌شود.

باتری یو پی اس در تعامل با خط نیز مانند یوپی اس آنلاین در مواقعی که نقص فنی، سرریز بار یا افزایش دمای بیش از حد رخ می‌دهد، به حالت Bypass می‌رود. این نوع باتری یو پی اس دارای کیفیت و حساسیت بالایی است و در دستگاه‌های آزمایشی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

باتری یو پی اس آفلاین

در این نوع باتری تأمین نیرو مستقیم توسط توان ورودی انجام شده و مدار توان پشتیبان، در زمانی که برق قطع می‌شود، به کار گرفته می‌شود. باطری UPS آفلاین در حالت عادی از برق شهر استفاده کرده و زمانی که برق قطع شود، جریان الکتریکی وارد مدار شده و برق دستگاه‌ها را تأمین می‌کند. کل فرآیند جایگزینی منبع تغذیه، در زمانی حدود 2 میلی ثانیه انجام می‌شود.

این باتری از مصرف کننده در برابر ولتاژهای بسیار زیاد ورودی و شارژ باتری محافظت می‌کند. یو پی اس‌های آفلاین دارای یک باتری هستند که زمانی که جریان برق در حالت عادی است، در حال شارژ شدن هستند.

باتری یو پی اس

قیمت و خرید باتری یو پی اس

قیمت باتری یو پی اس که به عنوان باتری ساکن نیز شناخته می‌شود، با توجه به مشخصات فنی، کیفیت، طول عمر، نوع یو پی اس (آفلاین، آنلاین و برخط) و بسیاری موارد دیگر متفاوت است. همچنین قیمت این دستگاه با توجه به ضخامت باتری که به عنوان قلب آن شناخته می‌شود، تغییر می‌کند. یو پی اس های بزرگتر که دارای توان و کیفیت بالاتری هستند، به طبع گران‌تر هستند.

به طور کلی قیمت باتری UPS به دلیل این که از سرب ساخته شده است، با توجه به قیمت جهانی سرب بالا و پایین رفته و برای دریافت قیمت باید مدام استعلام قیمت بگیرید. قیمت نصب یو پی اس UPS نیز به طور توافقی بین خریدار و کارشناسان متخصص در زمینه نصب، راه اندازی و نگهداری تعیین می‌شود.

باتری یو پی اس به چند دسته تقسیم می شود؟

باتری‌ یو پی اس (باطری ups) براساس ساختار و تکنولوژی آن عمدتاً شامل 3 دسته هستند که عبارتند از:

 1. باتری سیلد اسید
 2. نیکل کادمیوم
 3. باتری لیتیوم یون

باتری یو پی اس خارجی و باتری یو پی اس داخلی نیز در فروشگاه کیان صنعت ایرانیان موجود است.

قیمت باتری یو پی اس بر اساس مدت پشتیبانی

برای انتخاب یک باتری مناسب، در ابتدا باید بدانید که دستگاه برقی شما چه مدتی نیاز به پشتیبانی دارد. به‌بیان‌ دیگر قبل از خرید، مدت‌زمانی که نیاز است تا تجهیزات شما در نبود برق شهری کار کنند را به دست آورید. سپس باتری متناسب برای تجهیزات برقی خود را با توجه به آمپر و ولتاژ مناسب انتخاب کنید که طبیعتاً بر قیمت باتری یوپی اس تأثیرگذار خواهد بود.

خرید باتری یو پی اس

باید اطلاعاتی از این باطری داشته باشید، باطری های سیلد اسید در انواع کاربرد های برقی استفاده می شوند، مخصوصا در محل هایی که با قطعی برق بالا مواجه هستند.

باتری های یو پی اس یا سیلد اسید دارای دو نوع AGM و GEL هستند. باتری های سیلد اسید از دو پلیت سربی تشکیل می شوند که نقش الکترودها و سولفوریک اسید را بازی می کنند و الکترولیت را تشکیل می دهند، سلول های VRLA فرمول شیمیایی یکسانی از اسید سرب دارند.

هنگامی که سلولی دشارژ می شود، سرب و اسید رقیق دچار واکنش شیمیایی شده که سولفات سرب و آب را تولید می کنند.هنگامی که سلولی نیزشارژ می شود، سرب سولفات و آب تبدیل به سرب و اسید می شوند. در طراحی تمامی باتری های سیلد اسیدی و یو پی اس جریان شارژ باید به گونه ای تنظیم شود که قابلیت جذب انرژی توسط باتری به وجود آید.

باتری یوپی اس بر اساس ولت و آمپر

معمولاً باتری‌های 12 ولتی محبوب‌تر هستند اما طبیعتاً قیمت یوپی اس 6 ولتی بسیار پایین‌تر خواهد بود. 100 آمپر نیز از مهم‌ترین عوامل در تعیین قیمت است که در ادامه به برخی از انواع آن اشاره می‌شود.

قیمت باتری یو پی اس 18 آمپر

بعد از باتری‌های 9 و 12 آمپر، باتری یوپی اس با ظرفیت 18 از ارزان‌ترین یوپی اس‌ها به شمار می‌رود. زیرا هرچه آمپر کمتر باشد قیمت آن نیز پایین‌تر است.

قیمت باتری یو پی اس 28 آمپر

باتری با جریان الکتریکی 28 آمپر، نه بیشترین و نه کمترین شدت‌جریان را دارد. به همین دلیل است که کاربردهای بسیار و هزینه متوسطی نسبت به دیگر انواع دارد. از یوپی اس 28 آمپر به‌عنوان منبع تغذیه ثانویه آسانسور و باتری ویلچر برقی استفاده می‌شود.

قیمت باتری یو پی اس 42 آمپر

نکته حائز اهمیت دیگر در قیمت، اندازه و ابعاد باتری یوپی اس است که با بالاتر رفتن مقدار آمپر، بزرگ‌تر می‌شود. البته باتری 42 آمپری اندازه متوسطی در بین انواع دیگر یوپی اس‌ها دارد اما از دو مدل قبلی گران‌تر خواهد بود.

قیمت باتری یو پی اس 100 آمپر

یوپی اس دوربین مداربسته و یوپی اس سرور ازجمله کاربردهای این باتری هستند. ازآنجاکه با افزایش آمپر، طول عمر باتری بیشتر می‌شود، سه مورد گفته‌شده به ترتیب طول عمر بیشتری خواهند داشت که یوپی اس 100 آمپر هم از موردهای قبل بیشترین عمر را می‌کند. درنهایت مقدار آمپر، اندازه بزرگ‌تر و طول عمر بیشتر باعث گران‌تر شدن باتری 100 آمپر شده است.

خرید باتری یو پی اس

فروش باتری

شرکت کیان صنعت ایرانیان نمایندگی رسمی فروش باتری ups دارای کد نمایندگی رسمی و بیش از 10 سال سابقه فروش انواع باتری های یو پی اس در تمام ایام هفته آماده تامین باتری مورد نیاز مشتریان با هر تعداد می باشد.

به هنگام خرید باتری یو پی اس مورد نیاز خود، حتما به تاریخ تولید باتری UPS توجه ویژه داشته باشید، زیرا تاریخ تولید باتری بیانگر سلامت باتری است، به این شکل که اگر از تاریخ تولید باتری زمان زیادی گذشته باشد، صفحات باتری فرسوده شده است و اگر تاریخ تولید باتری یو پی اس جدید باشد، به این معنا است که باتری دارای صفحات سالم است.

کاربرد باتری یو پی اس

با توجه به اینکه باتری یو پی اس و یا باتری های صنعتی در آمپر ها و ولتاژ های متنوع و فراوانی تولید می شوند، هر کدام با توجه به میزان آمپر و ولتاژی که دارند، کاربرد های فراوانی دارند که در اینجا چند نمونه را برای شما توضیح خواهیم داد:

باتری یو پی اس 12 ولت
 • سیستم های خورشیدی
 • شبکه های کامپیوتری
 • دستگاه یو پی اس
باتری 2 ولت OPZS
 1. پروژه های مخابراتی
 2. پروژه های صنعتی
 3. نیروگاه ها
باتری 6 ولت یو پی اس
 • زائر بر ها
 • لیفتراک
 • بالابر ها

تمامی موارد کاربرد باتری یو پی اس که در بالا نام برده ایم، نیاز به یک مشاوره فنی و تخصصی دارد تا بتوانید به درستی از هر یک از آنها در تعداد مشخص خریداری کنید.کارشناسان کیان صنعت ایرانیان به صورت تمام وقت آماده ارائه پاسخگویی به شما عزیزان هستند و شما می توانید با استفاده از راهنمایی های کارشناسان ما، بهترین و مناسب ترین باتری را تهیه و نصب کنید، بدون آنکه دچار مشکلی شوید.


جهت اطلاع از قیمت باتری یو پی اس با شماره 02177973810 تماس بگیرید.

جهت مشاوره یا خرید انواع یو پی اس ، باتری یو پی اس ، استابلایزر ، رک ، کابینت ، پی دی یو و یا تعمیر تخصصی یوپی اس و باتری با شماره 02177973810 تماس حاصل نمایید .