یو پی اس ایمن توان

شرکت ایمن توان سالهاست که در زمینه یو پی اس (منابع تغذیه بدون وقفه) و استابلایزر فعالیت می‌کند و خدمات این شرکت به طور کلی عبارتند از:

 •  مشاوره، طراحی، نصب و راه‌اندازی انواع سیستم‌های یو پی اس UPS و استابلايزر Stabilizer
 •  حفظ و نگهداری دستگاههای یو پی اس UPS بصورت دوره‌ای
 •  اجراء کابل کشی ورودی و خروجی انواع یو پی اس UPS
 •  تعميرات انواع یو پی اس UPS و استابلايزر Stabilizer در توانها و مدلهای مختلف

خرید یو پی اس UPS ایمن توان

فیلترهای حفاظتی

حتماً دستگاه یو پی اس UPS مورد نظر باید دارای فیلترهای حفاظتی مناسبی باشد ، موضوعی که در کیفیت دستگاه یوپی اس UPS بسیار هائز اهمیت می باشد مقدار ضریب توان و مقدار راندمان دستگاه یوپی اس UPS می باشد .
بدین صورت که هرچه دستگاه UPS با تکنولوژی جدید و از المان ها و قطعات با کیفیت تر و دارای استانداردهای معتبر استفاده کرده باشد مقدار تلفات و گرمای داخلی دستگاه پایین تر خواهد بود . درنتیجه دستگاه ضریب توان و راندمان بالا و قابل قبولی خواهد داشت این امر باعث می گردد که مصرف برق کمتر و دستگاه یو پی اس UPS دارای طول عمر بیشتری باشد .

فرکانس ورودی و خروجی یو پی اس ایمن توان

دامنه فرکانس ورودی می باشد بدین معنا که دستگاه یو پی اس UPS بتواند حداکثر تغییرات فرکانس را تحمل و به روند کاری خود را ادامه میدهد و در مواردی که یو پی اس UPS بخواهد به موتور دیزل و یا هر نوع از ژنراتورها سینک شود با توجه به اینکه معمولا فرکانس خروجی ژنراتورها دارای نوسانات می باشد حتما باید از یو پی اس UPS با دامنه باز فرکانس ورودی استفاده گردد .

شارژر و باتری یو پی اس ایمن توان

همانطور که می دانید عملکرد شارژر دستگاه یو پی اس UPS بسیار مهم است . این امر باعث بالا رفتن عمر مفید باتریها و مقدار بکاپ تایم می شود که شارژرهای نسل جدید قابلیت مدیریت بیشترفته باتری (ABM) می شود . که برای کنترل شارژ، دشارژ و جلوگیری از تخلیه بیش از حد باتری و شارژ سریع طراحی شده اند .

صفحه نمایش یو پی اس (LCD UPS)

صفحه نمایش دستگاههای یو پی اس « LCD UPS» نیز امروزه دارای قابلیت های بیشتری شده اند . در آنها مقدار ولتاژ ، جریان ، فرکانس ورودی و خروجی و دمای داخلی دستگاه ، توان و غیره به نمایش در می آیند . در برخی از مدل دستگاهها LCD ها به صورت لمسی (teach) هستند .
این صفحه نمایش یو پی اس قابلیت تنظیم پارامترهای مانند ولتاژ خروجی ، استارت خودکار، انتخاب ولتاژباتری برای خاموش شدن دستگاه (EOD) ،حالت بای پس ، فرکانس و حالت ECO و غیره می باشند .

محاسبه توان یو پی اس ایمن توان

فرمول توان یو پی اس بر حسب VA

در مواردی توان دستگاههای مصرفی برحسب وات “W” می باشد . دراین شرایط مقدار به واحد ولت آمپر“VA” تبدیل می گردد. چون توان دستگاه یو پی اس بر حسب ولت آمپر می باشد.

تبدیل توان دستگاه از وات “W” به ولت آمپر“VA”

برای تبدیل باید از فرمول “VA=W÷ COSᵠ” استفاده کرد . برای نمونه میتوان گفت که توان مصرفی یک دستگاه “۲۰۰۰W” و پاور فکتور یو پی اس “۰٫۸” می باشد. از طریق فرمول فوق “VA=۲۰۰۰W÷۰/۸” مقدارتوان دستگاه “۲۵۰۰VA” ولت آمپربدست می آید . اگر دستگاهها بیش از یک عدد باشد باید مقدار بدست آمده به تعداد دستگاهها ضرب گردد.

مزایای یو پی اس (ups) ایمن توان

 • محافظت از دستگاه ها و اطلاعات در برابر افزایش و یا افت ولتاژ ناگهانی برق ، نوسانات
 • در زمان قطع برق روشن ماندن دستگاههای مصرفی بدون ریست یا خاموش شدن
 • امکان اتصال یو پی اس به ژنراتورها : این امکان باعث می گردد که زمان تاخیرجهت وصل شدن برق ژنراتور به مدار، توسط ups
 • جبران گردد (زمان قطعی برق به صفر میرسد)
 • برق رسانی آنلاین و بدون وقفه به کامپیوتر یا سرور و دیتاسنترها
 • احتمال خرابی دستگاههای مصرفی را بسیار کاهش می دهد
 • ادامه فعالیت کاربران در هنگام قطعی برق و افزایش بهره وری در کار ، محافظت از اطلاعات
 • فعال بودن سیستم های حفاظتی و امنیتی
 • عاری از آلودگی هوا و آلودگی صوتی
جهت مشاوره یا خرید انواع یو پی اس ، باتری یو پی اس ، استابلایزر ، رک ، کابینت ، پی دی یو و یا تعمیر تخصصی یوپی اس و باتری با شماره 02177973810 تماس حاصل نمایید .