یو پی اس کامپیوتر های شخصی – ups کامپیوتر

یو پی اس کامپیوتر

استفاده از رایانه و کامپیوتر به طور چشم گیری افزایش پیدا کرده است. در خانه ها ، ادارات و سازمان ها ، شرکت ها از یو پی اس کامپیوتر استفاده می شوند. بی شک همه ما برای رفع نیاز های خود از آن ها استفاده می کنیم.

یو پی اس کامپیوترکامپیوتر جزء وسایل برقی یا الکترونیکی بوده و برای این که کار کنند باید از نیروی برق انرژی لازم خود را تامین کنند.

قطعی برق، نوسانات ، نویز ها و اختلالات موجود در برق شهری به شدت به دستگاه های الکترونیکی آسیب می زند. باید هزینه های مالی و حتی شاید از دست دادن اطلاعات بسیار حساس خود در حافظه کامپیوتر بشیم.

به همین خاطر نیاز است تا از این دستگاه ها و کامپیوتر ها محافظت شود.

برای این که به دستگاه های الکترونیکی بسیار حساس و کامپیوترها که رکن اصلی کنترل کننده دستگاه های الکترونیکی و صنعتی هستند در حین نوسان و قطع برق آسیب نرسد بهتر است از یو پی اس و ژنراتور در مکان های مهم،بیمارستان ها، مکان های بسیار حساس استفاده کنیم.

یو پی اس کامپیوتر

یو پی اس 2kva برای کامپیوتر های شخصی و کوچک

برای محافظت از دستگاه های الکترونیکی و برقی بهتر است از یو پی اس استفاده کنیم.

معمولا برای تامین انرژی کامپیوتر ها شخصی و کوچک از یو پی اس 2kva و کمتر و برای کامپیوتر های بزرگ و سرور ها از توان بالاتری استفاده میکنند.

علاوه بر این گفته ها باتری یو پی اس میتواند بعد از قطع برق مدت زمان مشخصی را نسبت به آمپر و توان لازم برای خاموش نشدن دستگاه ها انرژی را تامین کند.

برای اینکه بخواهیم مدت زمان زیادی را برای تامین انرژی داشته باشیم باید از باتری های با آمپر بالا و یا باتری های ups خارجی استفاده کنیم.

معمولا باتری های یو پی اس داخلی مدت زمان 15 الی 30 دقیقه می تواند انرژی را تامین کنند.

مدت زمان سوئیچ کردن برق باتری یو پی اس به دستگاه ها میلی ثانیه انجام می شود و به هیچ عنوان نبود برق را احساس نخواهد شد.

در ثانیه تعمیر یو پی اس و تعمیرات باتری خیلی به صرفه تر از تعمیر دستگاه ها و کامپیوترها است. با نصب یو پی اس خیال خود و دستگاه ها را در برابر نوسانات و قطع برق و آسیب به آن ها راحت کنید.

تعمیر یو پی اس کامپیوتر

شما می توانید تعمیر یو پی اس های کامپیوتر خود را به ما بسپارید. بخش فنی شرکت کیان صنعت ایرانیان آماده پاسخگویی به سوالات شما به صورت 24 ساعته می باشد. کارشناسان و متخصصین ما با استفاده از دانش و مهارت خود در کوتاه ترین زمان ممکن مشکل و ایراد اصلی دستگاه شما را پیدا می کنند. پس از دریافت تاییدیه از طرف شما به سرعت به تعمیر یو پی اس شما می پردازند.

علت اصلی خراب شدن UPS کامپیوتر شما می توانند رعایت نکردن شرایط استاندارد نیز باشد، شرایطی چون :

  1. دستگاه یو پی اس و باتری های آن باید به دور از نور مستقیم خورشید و مواد اشتعال زا نگهداری شوند.
  2. مکانی که یو پی اس در آن نصب می گردد باید عاری از هر گونه گرد و غبار باشد.
  3. محل قرار گیری یو پی اس باید به دور از آب باشد و همچنین عاری از رطوبت نیز باشد.
  4. دما، از جمله نکات مهم در نگهداری یو پی اس و باتری های یو پی اس می باشد. این نکته را در نظر داشته باشید محل نگهداری و نصب یو پی اس باید دارای دمای استاندارد باشد.
  5. نکته دیگر می توان به معتبر بودن برند و اصل بودن آن نیز اشاره کرد. دستگاه یو پی اس شما و باتری های آن باید دارای استاندارد و با کیفیت باشند. چرا که در غیر این صورت ممکن است به سیستم کامپیوتر شما آسیب برساند.

باتری یو پی اس کامپیوتر

باتری های یو پی اس کامپیوتر به­ عنوان منبع تغذیه ثانویه در شرایط قطع جریان یا کاهش بیش از اندازه‌ ولتاژ ، کار برق­ رسانی را انجام دهند. این باتری ها در هنگام اتصال برق شهری ، شارژ شده و انرژی را ذخیره می‌ کنند تا در صورت قطعی برق ، سیستم خاموش نشوند. به همین دلیل باتری یو پی اس کامپیوتر بتواند بدون توقف ولتاژ و فرکانس ثابت ، منبع تغذیه‌ ای قوی برای کامپیوتر ها باشد.

انواع باتری یو پی اس

  • سیلد اسید
  • لیتیوم
  • سیلور آلکالاین
  • نیکل کادمیوم

بهترین مدل باتری‌ های ups کامپیوتر از مدل سرب اسید هست که دارای در پوش بسته هستند. مناسب‌ ترین نوع باتری برای یو پی اس کامپیوتر از نوع خشک است که نیازی به نگهداری ندارد. دارای طول عمر بالایی هستند و نیز بخار اسید از خود تولید نمی‌ کنند.

یو پی اس رایانه

کاربرد یو پی اس سیستم های کامپیوتری

ups برای شبکه کامپیوتری

شبکه های کامپیوتری به گروهی از کامپیوترها و تجهیزات انفورماتیک متصل شده باشند. هدف از ایجاد یک شبکه، انتقال یا به اشتراک گذاری اطلاعات است.

حساسیت و کاربردی های متفاوت شبکه های کامپیوتری سبب می گردد تا نوع تجهیزات مورد نیاز جهت حفاظت آنها در مقابل نوسانات و اختلالات برق شهر و یا تامین برق مناسب برای آنها نیز متفاوت باشد.

ups برای دیتا سنتر

با افزایش تعداد کاربران یک شبکه بزرگ کامپیوتری و حجم مستندات رو به افزایش، خطوط پیشین ارتباطی و سرور ها دیگر قادر به پاسخگویی نیستند، بنابراین برای بهبود سرعت پردازش مراکز خاصی تحت عنوان دیتا سنتر راه اندازی می شوند که برای نگهداری و پشتیبانی از سرویس های مورد نیاز شبکه و تامین زیرساخت های ارتباطی و تجهیزات دسترسی طراحی شده اند.

با توجه به اهمیت دیتا سنتر ها ، استفاده از یو پی اس های کیان صنعت ایرانیان (فای نت) را به منظور اصلاح برق ورودی ، ایمن نمودن دستگاه های مصرفی یا به بیان دیگر افزایش طول عمر و سلامتی دستگاه ها در مقابل انواع آسیب های جریان و ولتاژ و همچنین حل مشکل قطع برق پیشنهاد می گردد.

ups برای سرور های کامپیوتری

سرور های کامپیوتری ، مراکز اصلی پردازش اطلاعات و مدیریت شبکه های کامپیوتری محسوب می گردند. بنابراین دارای قابلیت های نظیر پردازنده قوی تر، ‌منبع تغذیه قوی تر، نرم افزار جدید و اتصالات شبکه بیشتری می باشند.

یکی از مهمترین وظایف مدیران شبکه ، ‌بالا بردن قابلیت اطمینان در سرور ها می باشد. کنترل لحظه به لحظه وضعیت یک سرور ، یکی از کلیدی ترین ابزار برای خطا یابی می باشد. همچنین خطا های احتمالی را پیش بینی و عملکرد سرور ها را بهینه می کند.

با توجه به اهمیت سرور های کامپیوتری که اگر یک سرور کار نکند ، اطلاعات کل مجموعه از بین می رود. هیچ روشی مانند استفاده از یو پی اس کامپیوتر نمی تواند در برابر مشکلات احتمالی از آنها حفاظت کند.

ups برای کیوسک اطلاع رسانی

به طور کلی یک کیوسک اطلاع رسانی همانند یک کامپیوتر دارای پردازنده ، هارد ، رم ، مانیتور و کی بورد و … می باشد و تمام قابلیت ها و کاربرد های یک کامپیوتر را دارد.

تفاوت اصلی یک کیوسک و یک کامپیوتر در طراحی نمای ظاهری و استفاده از قطعات صنعتی است. ورودی های کیوسک از جمله صفحه نمایش لمسی ، گوی مسیر ، صفحه کلید فلزی و دکمه های فشاری صنعتی است.

این گونه دستگاه ها طوری ساخته شده اند که از دسترسی کاربر ها به سیستم داخلی کیوسک جلوگیری نمایند. اغلب در اماکن عمومی جهت اطلاع رسانی ، استفاده از اینترنت ، انواع رزرو ، جستجو در اطلاعات. و همچنین ارائه پرینت های گوناگون ، حضور و غیاب ، نظر سنجی ، انتقال وجه ، پرداخت قبوض و … بکار برده می شوند.

با توجه به این دستگاه ها در اماکن عمومی به صورت شبانه روزی نصب و راه اندازی می گردند. تامین برق اضطراری ، امری حائز اهمیت برای کاربری مناسب، عملکرد صحیح و عدم آسیب دیدگی این دستگاه ها می باشد.

ups برای سیستم نوبت دهی

کاربرد این تجهیزات در مکان های که حجم زیادی از مشتریان را در بر می گیرد. این امر باعث ایجاد نظم و آرامش در محیط مورد مراجعه برای پرسنل مشغول در آن محیط و دیگران می گردد.

با اتصال این تجهیزات به یو پی اس های شرکت کیان صنعت ایرانیان (فای نت) ، شما همواره می توانید نسبت به صحت عملکرد اینگونه از تجهیزات در مقابل مشکلات و آسیب های احتمالی ناشی از نوسانات و اختلالات برق شهر ، اطمینان داشته باشید.

جهت مشاوره یا خرید انواع یو پی اس ، باتری یو پی اس ، استابلایزر ، رک ، کابینت ، پی دی یو و یا تعمیر تخصصی یوپی اس و باتری با شماره 02177973810 تماس حاصل نمایید .