نحوه تعمیر یو پی اس قدیمی و احیای آن به زندگی دوم

فهرست مطالب

نحوه تعمیر یو پی اس قدیمی 

 نحوه تعمیر یو پی اس قدیمی : آیا از یو پی اس (منبع تغذیه بدون وقفه) استفاده می کنید؟ یو پی اس ها امروزه در بودجه مصرف کنندگان خانه های کوچک و اداری هستند و این نکات برتر نگهداری ups که در پائین به آنها اشاره میکنیم نشان می دهد که چگونه می توان آنها را عملی کرد.

در زندگی روزمره ما با مشکلات مختلفی روبرو هستیم و همچنین برای هر یک ناراحت می شویم. بعضی اوقات فقط به دلیل عدم دانش پول خود را از دست می دهیم.

امروز قصد داریم ترفندی را برای شما به اشتراک بگذاریم که بتواند افزایش عمر و زندگی بخشیدن ثانویه دستگاه یو پی اس شما را به همراه داشته باشد و همچنین موجب صرفه جویی در هزینه شما خواهد شد.

 

این یک ترفند بسیار ساده است که هر کسی می تواند این کار را در خانه امتحان کند. با استفاده از این ترفند می توان 90٪ یو پی اس های خانگی و کامپیوتری را در خانه تعمیر کرد.

 

وقتی یو پی اس شما خراب شده است و دیگر کار نمیکند آن را به بیرون پرتاب نکنید ، فقط راهنمای گام به گام این مقاله را دنبال کنید تا آن را به تعمیر کنید.

اگر فکر می کنید به یک فروشگاه تعمیر لوازم الکترونیکی و کامپیوتری بروید ، بیشتر آنها به شما پیشنهاد می کنند یک UPS جدید بخرید زیرا آنها می خواهند مانند شما مشتری جدیدی بدست آورند.

اما با این کار قانع نشوید. شما می توانید UPS کامپیوتر خود را تعمیر کنید.

معمولاً طول عمر هر یو پی اس بسته به نگهداری و محل نصب متفاوت است. بیشتر مواقع خرابی از باتری یو پی اس است که بعد از مدت زمان 2 سال الی بیشتر خراب می شود.

بنابراین نیازی نیست که نگران UPS خود باشید. حال UPS شما خوب است ، روی باتری یو پی اس تمرکز کنید.

 

با باتری UPS خود چه کاری انجام دهید

در بالا اشاره کردیم که حال یو پی اس شما خوب است ، اما مشکل اصلی باتری آن است. بنابراین  راه حل ، جایگزینی باتری قدیمی با باتری جدید است.

بیشتر تنظیمات باتری یوپی اس باتری 12 ولت 7Ah تا 12 ولت 7.2Ah است. اطمینان حاصل کنید که باتری جدید شما سالم است و شارژش تمام نشده وگرنه کار نخواهد کرد.

معمولاً باتری های مورد استفاده در UPS باتری اسید سرب هستند و تعویض یک یو پی اس برای شما بسیار هزینه بر دارد ، اما قیمت باتری یو پی اس خیلی خیلی خیلی پائین تر از ups برایتان آب میخورد. برای تعویض باتری یا باید خودتان این کار را انجام دهید یا با شرکت پشتیبانی دستگاه تان تماس بگیرید تا باتریهای جدید جاگزین شوند.

 

نحوه تعویض باتری UPS قدیمی

1-   پوشش UPS را باز کنید . برای این کار تمام پیچ های پشت یو پی اس یا محفظه ی کناری دستگاه را بازکنید.

 

نحوه تعمیر یو پی اس قدیمی

 

2- اکنون فقط فیوز UPS را جستجو کنید.بعضی اوقات ممکن است فیوز خراب شده باشد که باعث عدم کارایی UPS شود. اگر فهمید که فیوز آسیب دیده است ، آن را با یک فیوز جدید جایگزین کنید.معمولاً ظرفیت فیوزها می تواند 5A یا 3A یا چیزی مشابه باشد و می توانید آن را از هر مغازه برقی دریافت کنید.

 

نحوه تعمیر یو پی اس قدیمی

 

3-   باتری جدید خود را برای تعویض آماده کنید. با ولتاژسنج، می توانید از ولتاژ باتری جدید خود اطمینان حاصل کنید. اگر ولتاژ سنج  ندارید هنگام خرید باتری جدید، ولتاژ باتری را در مغازه ی که آن را خریداری میکنید بپرسید. باتری شما باید روی 12 ولت باشد و یکمی هم بیشتر مشکلی ایجاد نمیکند.

 

تعویض باتری یو پی اس

 

4-   باتری قدیمی را از UPS خود جدا کنید. برای اینکار باید دو کابل که به باتری متصل هستند را جدا کنید. کابل ها یکی به رنگ قرمز و دیگری با رنگ سیاه است. کابل قرمز برای برق مثبت است و کابل سیاه برای برق منفی است. فقط کافی است آن کابل ها را با دقت با استفاده از دست خود جدا کنید. قبل از انجام این کار مطمئن شوید که UPS شما به خط برق وصل نشده باشد.

 

تعویض باتری یو پی اس

 

 

5-   باتری جدید را در همان محل جایگزین کنید. با این کار، تعویض باتری شما تقریباً تمام شده است.

تعویض باتری یو پی اس

باتری جدید را در همان مکان تعویض کنید و کابل قرمز را به ترمینال قرمز و کابل سیاه را به ترمینال مشکی وصل کنید.

 

تعمیر یو پی اس قدیمی

 

6-   پوشش را ببندید و دکمه پاور را فشار دهید ، UPS شما کار خواهد کرد!

به احتمال زیاد شما قصد داشتید این UPS را به بیرون بیاندازید ، اما با استفاده از این ترفند ساده نه تنها می توانید پول خود را پس انداز کنید بلکه لذت خلاقانه ای نیز به دست خواهید آورد.

 

جهت مشاوره و ارتباط با پشتیبان فنی (تعمیر یو پی اس)و واحد فروش میتوانید با شماره های شرکت کیان صنعت ایرانیان تماس حاصل فرمائید.

 

جهت مشاوره یا خرید انواع یو پی اس ، باتری یو پی اس ، استابلایزر ، رک ، کابینت ، پی دی یو و یا تعمیر تخصصی یوپی اس و باتری با شماره 02177973810 تماس حاصل نمایید .