تعویض یو پی اس قدیمی

چه موقع باید UPS قدیمی تر تعویض شود؟

تعویض یو پی اس قدیمی : این سؤالی است که تقریباً همه مدیران IT و مراکز داده باید در مقطعی به این سوال پاسخ دهنداما جواب همیشه مشهود نیست زیرا این امر به چندین عامل بستگی دارد.

 • شرایط و قابلیت های فعلی UPS
 • الزامات و محدودیت های آینده

اکثر تولید کنندگان UPS برای محصولات خود عمر 10 ساله سرویس را توصیه می کنند. هنگامی که یک UPS به مدت 10 سال در خدمت بود ، سه گزینه زیر خود را به مالک ارائه می دهیم:

 1. خرید جدید – آیا UPS را باید با دستگاه جدید جایگزین کنید؟
 2. به روز رسانی – آیا می توان به طریقی احیا کرد تا عمر و عملکرد آن برای چندین سال دیگر افزایش یابد؟
 3. هیچ کاری نکنید – یا بهتر است کاری فراتر از اساسی ترین تعمیر و نگهداری انجام ندهید و اجازه دهید در واقع “اجرا به شکست” انجام شود؟

هر گزینه مجموعه ای از مزایا و معایب خاص خود را دارد.

در تعویض یو پی اس قدیمی شرایطی که احتمالاً UPS را نشان می دهد باید با یک مورد جدید جایگزین شود:

اولین چیزی که باید مشخص شود ، این است که آیا UPS قدیمی موجود (یا به زودی) قادر به برآورده کردن الزامات عملکردی خود نخواهد بود و آیا می توان از این طریق با امکان سرویس دهی یا به روزرسانی استفاده کرد. اگر جواب هر دو سؤال خیر است ، جایگزینی با UPS جدید گزینه پیشنهادی در این مورد است.

 • قطعات پشتیبانی و قطعات یدکی دیگر در دسترس نیست. به طور معمول این 10 سال پس از اتمام مدل از تولید خارج می شود. نبود پشتیبانی یا قطعات باعث می شود که تعمیر و نگهداری معمول و بازیابی از خرابی غیر عملی ، در غیر این صورت ، غیرممکن باشد.
 • هزینه های نگهداری بیش از حد
 • نمی توان الزامات عملکرد بحرانی (پشتیبانی از کل بار IT در سطح افزایشی و زمان لازم) را برآورده کرد ، پس حداقل “در پایان عمر” است ، حداقل برای آن برنامه.

 

 

آیا UPS فعلی شما برای اجرای آن هزینه بالایی دارد؟

راندمان سیستم UPS تا حد زیادی هزینه عملیاتی را تعیین می کند. بنابراین درک این نکته ضروری است که سیستم UPS امروزه چقدر کارآمد است و چگونه می توان آن را از طریق به روز رسانی ، تغییر بار مورد نیاز یا با جایگزینی با UPS های جدید بهبود بخشید پس انداز انرژی در فرآیند تصمیم گیری باید در نظر گرفته شود.

 • راندمان طراحی داخلی. سیستم های UPS مدرن در محدوده بار 94–99٪ کار می کنند در حالیکه UPS های قدیمی میراث 85٪ -92٪ در محدوده بارهای مشابه دارند.
 • نرخ بهره برداری به طور کلی ، بازده در بارهای بالاتر نسبت به پایین بهتر است. UPS های مدرن معمولاً سطح کارایی بالایی را حتی در بارهای کم 50٪ یا پایین تر حفظ می کنند.
 • معماری افزونگی. افزونگی طراحی این تأثیر مستقیم بر میزان استفاده از UPS دارد. طراحی 2N دلالت بر این دارد که هر یو پی اس بیش از 40-50٪ لود نمی شود. اگر UPS خراب شود یا آفلاین شود ، یو پی اس پشتیبان دیگر قادر به حمل بقیه بار است. این میزان کم بهره منفی بر کارآیی مصرف انرژی تسهیلات (PUE) تأثیر منفی می گذارد. به ویژه برای یو پی اس مبتنی بر ترانسفورماتور ، به عنوان مثال راندمان به طور قابل توجهی در نصف بار نسبت به 90٪ ، کمتر است. یو پی اس های مبتنی بر ترانسفورماتور می توانند در محدوده 85٪ راندمان داشته باشند که در هنگام بارگذاری در نیم بار قرار گیرند.

آیا UPS فعلی شما قادر به تأمین نیازهای آینده شما است؟

چگونگی تغییر بار بار IT با گذشت زمان نیز باید بر تصمیم خود برای نگهداری ، به روزرسانی یا خرید جدید تأثیر بگذارد.

در صورت وجود سیستم UPS موجود در بار کامل یا نزدیک به بار کامل ، و رشد بار آینده پیش بینی می شود ، گزینه هایی برای اضافه کردن ظرفیت باید مورد بررسی قرار گیرد ، از جمله اضافه کردن ماژول های بیشتر نیرو یا واحد UPS دیگر در پیکربندی سیستم موازی ، با فرض اینکه سیستم UPS موجود می تواند آن را امکان پذیر کند. . بدیهی است ، اگر ظرفیت UPS موجود برای تغییر نیازهای آینده قابل تغییر نباشد ، خرید جدید تنها گزینه است.

با فرض اینکه UPS بتواند نیازهای بار و زمان اجرا را برآورده سازد ، می توانید UPS قدیمی را در خدمت خود بگذارید و اجازه دهید آن را به حالت خرابی بکشید. اما این یک مسیر بسیار پرخطر است.

برای به حداقل رساندن تأثیر شکست قریب الوقوع و اجتناب ناپذیر UPS ، برنامه ریزی دقیق ، همکاری نزدیک / همکاری IT و یک تیم عملیاتی آموزش دیده ضروری است. این امر می تواند گزینه ای باشد اگر به زودی می خواهید برای برون سپاری / انتقال همه چیز به ابر استفاده کنید.

دانستن شرایط فعلی و شرایط آینده تا حد زیادی مشخص خواهد کرد که آیا “اجرای شکست” ، به روزرسانی یا خرید جدید معنای بیشتری پیدا می کند.

 

جهت مشاوره یا خرید انواع یو پی اس ، باتری یو پی اس ، استابلایزر ، رک ، کابینت ، پی دی یو و یا تعمیر تخصصی یوپی اس و باتری با شماره 02177973810 تماس حاصل نمایید .