• يو پي اس
05 ژانویه

یو پی اس خانگی چیست؟

مزایای استفاده از یو پی اس خانگی چیست؟

یو پی اس خانگی : با رشد و پیشرفت تکنولوژی در عصر حاضر و گران قیمت بودن وسایل الکترونیکی فکر هر شخصی را برای محافظت از سیستم های برقی و الکترونیکی به خود درگیر میکند.

امروزه استفاده از وسایل الکترونیکی و برقی بسیار افزایش یافته و با پیشرفت تکنولوژی همه وسایل روز به روز آپدیتر شده و همه به نحوی به آن نیازمندیم.

از وسایل که در منازل مورد استفاده قرار میگیرد میتوان به تلویزیون ، یخجال ، اجاق برقی ، بخاری برقی ، کولرگازی ، رایانه همراه و رومیزی و …. اشاره کرد.

 

همه چیز درباره دستگاه یو پی اس

 

 

محافظت از وسایل مورد استفاده برقی چه زمانی که برق شهری در شبکه است و چه آن قطع می باشد لازم است. در زمان قطع برق باید برق مورد نیاز آن ها تامین شود و در زمان وجود برق شهری باید  آنها را از ایرادات اساسی برق شهری مسون نگه داریم.

به همین خاطر بهتر و ضروری است که از یو پی اس استفاده کنیم و یو پی اس سیستم ذخیره و توزیع بدون وقفه انرژی است. وظیفه یو پی اس تامین برق مورد نیاز مصرف کننده ها و رفع عیوب برق شهری در زمان وجود برق در شبکه برق است.

 

یو پی اس خانگی دارای چه امکاناتی است؟

یو پی اس دارای اینورتر و باتری یو پی اس داخلی بوده (برای استفاده در بازه ی زمانی بیشتر پشتیبانی و همچنین استفاده بیش از اندازه مصرف کننده ها از یو پی اس قوی و باتری یو پی اس خارجی باید استفاده کنیم) که برق شهری در باتری ذخیره شده و در قطع برق انرژی را تامین میکند.

در زمان غیر قطعی یو پی اس همانند فیلتر عمل کرده و مشکلات را رفع میکند که البته بسته به نوع یو پی اس رفع ایرادات متفاوت است.

معمولا در توان های پائین تر از یو پی اس لاین اینتر اکتیو و در توان های بالاتر از 1 الی 3 تا 800 kva  از یو پی اس آنلاین استفاده میکنند که بسته به تعداد مصرف کننده و همچنین میزان زمان برق دهی متفاوت است.

اشتراک
30 دسامبر

همه چیز درباره دستگاه یو پی اس

یو پی اس چیست؟

یو پی اس به دستگاهی گفته می شود که وظیفه ی تامین برق در مواقع اضطراری و در قطع برق را بر عهده دارد. از اصلی ترین تجهیزات داخلی و خارجی کمک می کند (در واقع بدون آن امکان پذیر نیست) ups به وظیفه  خود به خوبی عمل کند باتری یو پی اس است.

باتری یو پی اس برق را از ورودی گرفته در خود ذخیره نموده و از خروجی توسط ups برق را به مصرف کننده ها ارائه میکند. به غیر از تامین برق در زمانی قطعی وظیفه اصلی یو پی اس مسون نگه داشتن مصرف کننده ها از مشکلات برق شهری اعم از نوسان و نویز است که در ادامه به آن میپردازیم.

 

همه چیز درباره دستگاه یو پی اس

 

انواع یو پی اس

در اینجا 3 مدل ups | یو پی اس آفلاین offline  – یو پی اس لاین اینتراکتیو Line interactive – یو پی اس آنلاین Online معرفی میکنیم که در ادامه با نوع عملکرد آنها آشنا میشویم.

یو پی اس آفلاین

از اولین ترین نوع یو پی اس می توان به سری یو پی اس های آفلاین اشاره کرد. یو پی اس های آفلاین offline دارای مدار bypass هستند که انرژی (بار الکتریکی) خود را از طریق آن و قبل از آن از ورودی دریافت میکنند. اگر برق قطع شود یا ولتاژ کم یا زیاد شود اینورتر شروع به کار می کند.

در یو پی اس های آفلاین شارژر باتری یو پی اس در حال کار مداوم است تا همیشه باتری ها آماده به کار باشند. بعد از قطع برق از ورودی و تامین نکردن برق توسط Bypass وقفه چند میلی ثانیه در جهت سوئیچ رئی اینورتر صورت می گیرد که دستگاه ها این چند میلی ثانیه حس نمیکنند و بعد از سوئیچ inverter مصرف کننده از برق استفاده می کنند. ممکن است بعضی از مصرف کننده وقفه کوتاه را احساس کنند که دچار خسارات می شوند و بعضی از آن حس نکنند.

استفاده از نوع این ups ها (آفلاین) دیگر به ندرت صورت میگیرد و سری های لاین اینتراکتیو و آنلاین در صدر خرید یو پی اس در بازارهای جهانی هستند.

یو پی اس لاین اینتراکتیو

سری یو پی اس های line interactive همانند سری یو پی اس های آفلاین میباشند. نوع عملکرد آن ها یکسان بوده و در تمامی بخش ها مشترک هستند. تنها قسمتی که یو پی اس لاین اینتراکتیو را از آفلاین متفاوت میکند اضافه شدن بخشی به نام مدار تنظیم ولتاژ است که دیگر در حین افت و افزایش ولتاژ از حد استاندارد برق bypass را روی اینورتر سوئیچ نمیکند . فقط در زمان قطع کامل این اتفاق می افتد. از مزایای تنظیم ولتاژ می توان به افزایش طول عمر باتری های یو پی اس اشاره کرد که سبب کاهش هزینه می شود. این سری یو پی اس ها در توان های کم و زیاد ساخته می شوند که عمدتا در توان های بالا از یو پی اس های آنلاین استفاده می کنند.

 

همه چیز درباره دستگاه یو پی اس

 

 

یو پی اس آنلاین Online

از کامل ترین نوع یو پی اس که در حاضر تمامی مشکلات برق شهری را رفع میکند (در ادامه با مشکلات برق شهری آَشنا میشویم) یو پی اس آنلاین میباشد. این نوع یو پی اس ها (آنلاین) توانایی حل خطاها را دارند و برق 100 درصد سالم را در اختیار مصرف کننده ها (دستگاه های الکترونیکی و برقی) قرار میدهند.

عملکرد این نوع دستگاه ها به این شکل است که همیشه فعال بوده و برق ورودی را توسط رکتیفایر RECTIFIER یا یکسوکننده به برق DC تبدیل می کند که در این حالت برق INVERTER و شارژر باتری تامین می شود. در این حالت مصرف کننده از امنیت بالای برخوردار می شوندو از عمده ترین مشکلات برقی اعم از نویز و نوسان در واقع ایزوله شده و در 2 مرحله تصفیه میگردد.

یو پی اس های آنلاین گران قیمت بوده و در همه جا مخصوصا در مراکز بزرگ و حساس مورد استفاده قرار میگیرند. این یو پی اس از 1KVA تا 800kva و توان های بالاتر تولید و در بازار عرضه میگیرند.

 

تعمیر یو پی اس

بی شک قبل از خرید هر محصولی ارائه سرویس پشتیبانی و تعمیرات تخصصی در این رابطه فکر هر خریداری را به خود درگیر میکند. شرکت کیان صنعت ایرانیان نمایندگی انحصاری یو پی اس مکلسان ترکیه در ایران است که یو پی اس های تولیدی مجموعه MAKELSAN  مورد تائید این شرکت بوده و در بسیاری از مراکز حساس و پالایشگاه ها و بیمارستان و .. توسط این شرکت نصب و پشتیبانی گردیده است.

هم اکنون شرکت کیان صنعت ایرانیان دارای کادر مجرب فروش و متخصصین مربوطه در امر پشتیبانی و ارائه سرویس خدمات پس از فروش و تعمیرات تخصصی یو پی اس با سابقه 10 ساله در حوزه برق ، انرژی و عرضه یو پی اس در ایران است که از شرکت های مطرح در این حوزه می باشد.

 

 

همه چیز درباره دستگاه یو پی اس

 

 

 

برندهای یو پی اس در ایران

از برندهای یو پی اس که در ایران مورد استفاده قرار میگیرند و شرکت های بین المللی با سابقه فعالیت چندین ساله و دارای نمایندگی های مجاز فروش و خدمات پس از فروش در بسیاری از کشور های می توان به شرکت های یو پی اس APC – MASTERGUARD – MAKELSAN – REILLO – ASTRID – BORRI – MGE – ABLEREX و … اشاره کرد.

 

از یو پی اس در کجا استفاده می شود؟

از یو پی اس در همه جا میتوان استفاده کرد. بسته به نیاز با توان های مختلف میتوان از ups ها در هر مکانی استفاده کرد.

در حال حاضر بیش ترین سری از یو پی اس هایی که مورد استفاده قرار میگیرند سری یو پی اس آنلاین و بعد از آن لاین اینتراکتیو است. در مکان های بزرگ با توان بالا از سری یو پی اس های آنلانی بیش ترین استفاده را میکنند.

از یو پی اس در مکان های حساس ، پتروشیمی ، پالایشگاه ، آزمایشگاه ، بیمارستان ، برای استفاده در دوربین های مدار بسته نظارتی و امنیتی و در خانه ها برای لوازم الکترونیکی نظیر تلویزیون ، یخچال ، کولرگازی و … استفاده میکنند.

 

مشکلات برق شهری

از سری مشکلات رایج در برق شهری میتوان به قطع برق ، افزایش و کاهش طولانی ولتاژ در برق شهری ، نویز ، نوسانات در بارهای الکتریکی ، هارمونیک های موجود در برق شهری ، تغیررات مداوم فرکانسی ، افزایش و کاهش ناگهانی سریع و پیوسته ولتاژ اشاره کرد.

اشتراک
22 سپتامبر

یو پی اس و کاربرد های آن چیست؟

یو پی اس چیست؟

یو پی اس و کاربرد های آن چیست؟ | یو پی اس به عنوان یک شرکت پیک در سال 1907 در ایالات متحده تأسیس شد، UPS به یک شرکت چند میلیارد دلاری با هدف اصلی تسهیل تجارت در سطح جهان تبدیل شده است.

امروزه ،UPS  یک شرکت بین المللی است که مارک تجاری آن یکی از معروف ترین و تحسین شده های جهان است.

UPS دارای منبع تغذیه ی بدون وقفه است و می توان آن را برای مدت زمان کوتاه و بدون مانع برق، دستگاهی را تأیید کرد که بتواند در زمینه خدمات رسانی به سایر سرویس ها و منابع قدرت دیگر فعالیت کند.

کاربردهای یو پی اس چیست؟

یک یو پی اس، به عنوان یک پشتیبان گیری باتری شناخته می شود.

هنگامی که منبع برق معمولی شما خراب است یا ولتاژ به سطح غیر قابل قبول، نیروی پشتیبان را فراهم می کند.

یک یو پی اس اجازه خاموش کردن کامپیوتر و تجهیزات متصل را می دهد. اندازه و طراحی یک یو پی اس تعیین می کند تا چه مدت قدرت را تامین کند.

یو پی اس و کاربردهای آن

یو پی اس های مکلسان مورد استفاده در اکثر برنامه های کاربردی امروز از تکنولوژی حالت جامد برای مدیریت کنترل قدرت و ارتباطات توابع استفاده می کنند و بنابراین به عنوان سیستم های UPS ایستا معرفی می شوند.

این در مقایسه با سیستم های دوار قبلی است که آنها تا حد زیادی جایگزین شده اند

در داخل یو پی اس محفظه ای تعبیه شده است که باتری یو پی اس در آن قرار می گیرد. یو پی اس و کاربرد های آن چیست؟

به عبارت دیگر برق شهری در باتری ذخیره شده و بعد از قطع برق از انرژی ذخیره شده یو پی اس برای رساندن برق بدون وقفه و بلافاصله به مصرف کننده استفاده می کند تا آسیبی به سیستم ها و دستگاه های مصرفی نرسد.

یکی از مهم ترین کاربرد های دستگاه یو پی اس زمانی است که برق قطع می شود و بالافاصله بدون هیچ وقفه ی برق مصرف کننده ها تامین می گردد.

UPS در مرکز داده

هر یو پی اس یک بار AC را به DC تبدیل می کند و با اینورتر آن را به عقب برمی گرداند. باومترها انرژی را برای استفاده در یک خرابی میسر می کند.

اشتراک
29 جولای

میزان تخلیه باتری در حین ذخیره سازی (همه مدل های UPS APC)

باتری های داخل یک یو پی اس در طول ذخیره سازی تخلیه میشوند. عوامل متعددی وجود دارد که بر میزان تخلیه تاثیرمیگذارند شامل دما در ذخیره سازی و رتبه بندی باتری . همچنین، نوع UPS و روش ذخیره سازی بر میزان تخلیه تاثیر می گذارد.

به یاد داشته باشید که نوع باتری های مورد استفاده در یک یو پی اس مشخصه خود تخلیه دارند. با دمای 20 درجه سانتیگراد (68 درجه فارنهایت)، باتری به طور طبیعی سه ماه در ماه از دست می دهد. پس از 6-9 ماه، باتری می تواند به طور کامل تخلیه شود و قابل استفاده نباشد.

همچنین، با برخی از سری UPS ها، بهتر است مطمئن شوید که باتری در هنگام ذخیره سازی کاملا جدا نشده است، این امر میزان تخلیه را به میزان تخلیه طبیعی خود کاهش می دهد.

Back-UPS، Back-UPS Pro و بقیه خانواده Back-UPS:

Back-UPS
 • هنگامی که آنها خاموش می شوند، این همان 3٪، میزان تخلیه طبیعی است

سری APC Smart-UPS

APC Smart
 • اگر باتری با قطع ‘باتری’ در پشت یو پی اس قطع شود، میزان تخلیه همان میزان تخلیه طبیعی (3٪ در هر ماه) است.
 • اگر باتری از لحاظ فیزیکی قطع شود (با جدا کردن باتری از یو پی اس در داخل خازن باتری)، میزان همان تخلیه طبیعی است (3٪ در هر ماه)
 • اگر یو پی اس از پانل کنترل جلو خاموش شود، نرخ تخلیه به 5٪ افزایش می یابد. قدرت اضافی برای حفظ ریزپردازنده در UPS است

(Smart-UPS RT (1-10KVA

(Smart-UPS RT (1-10KVA
 • باتری ها باید در اسرع وقت قطع شوند
 • باتری ها می توانند ظرف مدت 72 ساعت زیر ولتاژ شروع (85vDC) را تخلیه کنند
 • اگر باتری ها از لحاظ فیزیکی قطع شوند، نرخ تخلیه نرخ تخلیه طبیعی خواهد بود، هنوز هم می تواند زیر مقدار حداقل ولتاژ شروع لازم

(Smart-UPS RT (20KVA

(Smart-UPS RT (20KVA
 • اگر باتری را در مدت زمان طولانی نگه دارید، باید باتری ها قطع شود. این باعث کاهش میزان تخلیه می شود
 • 20KVA RT می تواند باتری را در حالی که توسط حالت گذر است، شارژ کند، بنابراین اگر UPS در گذرگاه عمل کند، خوب است که باتری ها را متصل کرده، شارژ می شوند و به هر حال نگهداری می شوند

UPS ماتریکس

UPS ماتریکس
 • اگر با کلید عقب قطع شود، میزان تخلیه کمی بالاتر از طبیعی است، حدود 5٪. قدرت اضافی به مدارهای جریان خون منتقل می شود که برای تخلیه خازن های بزرگ ضروری است و مردم خدمات را از صدمه دیدن می برند.
 • اگر UPS ماتریکس از پانل کنترل جلو جلو بیفتد، میزان تخلیه در ماه به 7٪ می رسد. قدرت اضافی به میکرو پروسسور می رود که تنظیمات را نگه می دارد
 • اگر ذخیره برای مدت زمان طولانی، بسته باتری را از ماتریس به طور کامل جدا کنید. این باید میزان تخلیه را تا حداقل کاهش دهد

UPS های Symmetra

 • در هر زمانی که برق خاموش است یا دور زدن برای بیش از 24 ساعت، ماژول های باتری (SYBT2، SYBT5، SYBATT) را قطع کنید
 • ماژول باتری می تواند به سرعت تخلیه زیر ولتاژ شروع مورد نیاز (90vdc)

لطفا توجه داشته باشید:

باطری های UPS باتری گرما را دوست ندارند. هرچه درجه حرارت در اتاق گرمتر باشد، میزان تخلیه بالاتر میرود

 • در درجه حرارت 30 درجه سانتیگراد (89.6 درجه فارنهایت) تخلیه باتری 3٪ در ماه، در 40 درجه سلسیوس (104 درجه فارنهایت)، آنها با تخلیه 10٪ در ماه
 • اگر دمای اتاق 30 درجه سلسیوس (89.6 درجه فارنهایت) باشد، حداقل یک بار در هر 6 ماه یک بار برای حفظ عمر باتری
 • اگر درجه حرارت گرمتر باشد، باتری ها را هر دو تا سه ماه شارژ کنید تا مطمئن شوید که طول عمر بیشتری را در اختیار دارید

منبع

اشتراک
23 جولای

چگونه باتری APC Smart-UPS را جایگزین کنیم

هنگامی که نشانگر «جایگزینی باتری» روشن می شود، ممکن است لازم باشد باتری منبع برق اضطراری (یو پی اس) را جایگزین کنید.

توجه: مهم است که اطمینان حاصل شود که باتری واقعا نیاز به جایگزینی دارد. در پست قبلی، به شما اطلاع داده می شود که ممکن است مواردی وجود داشته باشد که چراغ قرمز روشن می شود حتی اگر جایگزینی باتری لازم نباشد.

در زیر مراحل جایگزینی یک باتری یک سوپاپ APC Smart UPS را نشان می دهد.

 1. یو پی اس را جلوی خود بگذارید
 2. قاب جلویی یو پی اس را بردارید
 3. اتصال باتری را با رشته بکشید
 4. پیچ های نگهداشتن باتری را در محل قرار دهید
 5. ماژول باتری را بیرون بکشید
 6. یک باتری جدید روی پایه نصب کنید
 7. باتری جایگزین را شارژ کنید و اتصالات اندرسون را متصل کنید
 8. ماژول باتری را در جای خود قرار دهید
 مراحل جایگزینی باتری یو پی اس
مراحل جایگزینی باتری یو پی اس

هنگام تعویض یک باتری از یك سوپاپ، مهم است كه در نظر داشته باشید كه این تجهیزات ممکن است دارای ولتاژ بالا باشد. با توجه به این لازم است که اجتناب از جداسازی تمام واحد به جز بخشی که در آن باتری قرار گرفته است لازم است. همچنین برای کاربران مهم است که به یاد داشته باشید که باتری جزءای است که می تواند سرویس دهد. باتری اصلی و باتری جایگزین باید همان نوع و شماره را داشته باشد. قبل از جایگزینی باتری، توصیه می شود ساعتها، دستبند و حلقه ها را حذف کنید. همچنین لازم است از ابزارهایی با دسته های عایق استفاده شود.

اگر بعد از تعویض باتری جایگزین شود، باید زمان کالیبراسیون زمان اجرا شود زیرا UPS ممکن است قادر به ارزیابی وضعیت باتری جدید نباشد. پس از اتمام کالیبراسیون، یو پی اس در دسترس بودن زمان اجرای جدید خواهد بود و چراغ ها باید خاموش شوند.

https://excessups.com/

اشتراک

© ۱۳۹۵ | تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ بوده و متعلق به کیان صنعت ایرانیان می باشد.