• يو پي اس
22 سپتامبر

یو پی اس و کاربرد های آن چیست؟

یو پی اس چیست؟

یو پی اس و کاربرد های آن چیست؟ | یو پی اس به عنوان یک شرکت پیک در سال 1907 در ایالات متحده تأسیس شد، UPS به یک شرکت چند میلیارد دلاری با هدف اصلی تسهیل تجارت در سطح جهان تبدیل شده است.

امروزه ،UPS  یک شرکت بین المللی است که مارک تجاری آن یکی از معروف ترین و تحسین شده های جهان است.

UPS دارای منبع تغذیه ی بدون وقفه است و می توان آن را برای مدت زمان کوتاه و بدون مانع برق، دستگاهی را تأیید کرد که بتواند در زمینه خدمات رسانی به سایر سرویس ها و منابع قدرت دیگر فعالیت کند.

کاربردهای یو پی اس چیست؟

یک یو پی اس، به عنوان یک پشتیبان گیری باتری شناخته می شود.

هنگامی که منبع برق معمولی شما خراب است یا ولتاژ به سطح غیر قابل قبول، نیروی پشتیبان را فراهم می کند.

یک یو پی اس اجازه خاموش کردن کامپیوتر و تجهیزات متصل را می دهد. اندازه و طراحی یک یو پی اس تعیین می کند تا چه مدت قدرت را تامین کند.

یو پی اس و کاربردهای آن

یو پی اس های مکلسان مورد استفاده در اکثر برنامه های کاربردی امروز از تکنولوژی حالت جامد برای مدیریت کنترل قدرت و ارتباطات توابع استفاده می کنند و بنابراین به عنوان سیستم های UPS ایستا معرفی می شوند.

این در مقایسه با سیستم های دوار قبلی است که آنها تا حد زیادی جایگزین شده اند

در داخل یو پی اس محفظه ای تعبیه شده است که باتری یو پی اس در آن قرار می گیرد. یو پی اس و کاربرد های آن چیست؟

به عبارت دیگر برق شهری در باتری ذخیره شده و بعد از قطع برق از انرژی ذخیره شده یو پی اس برای رساندن برق بدون وقفه و بلافاصله به مصرف کننده استفاده می کند تا آسیبی به سیستم ها و دستگاه های مصرفی نرسد.

یکی از مهم ترین کاربرد های دستگاه یو پی اس زمانی است که برق قطع می شود و بالافاصله بدون هیچ وقفه ی برق مصرف کننده ها تامین می گردد.

UPS در مرکز داده

هر یو پی اس یک بار AC را به DC تبدیل می کند و با اینورتر آن را به عقب برمی گرداند. باومترها انرژی را برای استفاده در یک خرابی میسر می کند.

اشتراک
29 جولای

میزان تخلیه باتری در حین ذخیره سازی (همه مدل های UPS APC)

باتری های داخل یک یو پی اس در طول ذخیره سازی تخلیه میشوند. عوامل متعددی وجود دارد که بر میزان تخلیه تاثیرمیگذارند شامل دما در ذخیره سازی و رتبه بندی باتری . همچنین، نوع UPS و روش ذخیره سازی بر میزان تخلیه تاثیر می گذارد.

به یاد داشته باشید که نوع باتری های مورد استفاده در یک یو پی اس مشخصه خود تخلیه دارند. با دمای 20 درجه سانتیگراد (68 درجه فارنهایت)، باتری به طور طبیعی سه ماه در ماه از دست می دهد. پس از 6-9 ماه، باتری می تواند به طور کامل تخلیه شود و قابل استفاده نباشد.

همچنین، با برخی از سری UPS ها، بهتر است مطمئن شوید که باتری در هنگام ذخیره سازی کاملا جدا نشده است، این امر میزان تخلیه را به میزان تخلیه طبیعی خود کاهش می دهد.

Back-UPS، Back-UPS Pro و بقیه خانواده Back-UPS:

Back-UPS
 • هنگامی که آنها خاموش می شوند، این همان 3٪، میزان تخلیه طبیعی است

سری APC Smart-UPS

APC Smart
 • اگر باتری با قطع ‘باتری’ در پشت یو پی اس قطع شود، میزان تخلیه همان میزان تخلیه طبیعی (3٪ در هر ماه) است.
 • اگر باتری از لحاظ فیزیکی قطع شود (با جدا کردن باتری از یو پی اس در داخل خازن باتری)، میزان همان تخلیه طبیعی است (3٪ در هر ماه)
 • اگر یو پی اس از پانل کنترل جلو خاموش شود، نرخ تخلیه به 5٪ افزایش می یابد. قدرت اضافی برای حفظ ریزپردازنده در UPS است

(Smart-UPS RT (1-10KVA

(Smart-UPS RT (1-10KVA
 • باتری ها باید در اسرع وقت قطع شوند
 • باتری ها می توانند ظرف مدت 72 ساعت زیر ولتاژ شروع (85vDC) را تخلیه کنند
 • اگر باتری ها از لحاظ فیزیکی قطع شوند، نرخ تخلیه نرخ تخلیه طبیعی خواهد بود، هنوز هم می تواند زیر مقدار حداقل ولتاژ شروع لازم

(Smart-UPS RT (20KVA

(Smart-UPS RT (20KVA
 • اگر باتری را در مدت زمان طولانی نگه دارید، باید باتری ها قطع شود. این باعث کاهش میزان تخلیه می شود
 • 20KVA RT می تواند باتری را در حالی که توسط حالت گذر است، شارژ کند، بنابراین اگر UPS در گذرگاه عمل کند، خوب است که باتری ها را متصل کرده، شارژ می شوند و به هر حال نگهداری می شوند

UPS ماتریکس

UPS ماتریکس
 • اگر با کلید عقب قطع شود، میزان تخلیه کمی بالاتر از طبیعی است، حدود 5٪. قدرت اضافی به مدارهای جریان خون منتقل می شود که برای تخلیه خازن های بزرگ ضروری است و مردم خدمات را از صدمه دیدن می برند.
 • اگر UPS ماتریکس از پانل کنترل جلو جلو بیفتد، میزان تخلیه در ماه به 7٪ می رسد. قدرت اضافی به میکرو پروسسور می رود که تنظیمات را نگه می دارد
 • اگر ذخیره برای مدت زمان طولانی، بسته باتری را از ماتریس به طور کامل جدا کنید. این باید میزان تخلیه را تا حداقل کاهش دهد

UPS های Symmetra

 • در هر زمانی که برق خاموش است یا دور زدن برای بیش از 24 ساعت، ماژول های باتری (SYBT2، SYBT5، SYBATT) را قطع کنید
 • ماژول باتری می تواند به سرعت تخلیه زیر ولتاژ شروع مورد نیاز (90vdc)

لطفا توجه داشته باشید:

باطری های UPS باتری گرما را دوست ندارند. هرچه درجه حرارت در اتاق گرمتر باشد، میزان تخلیه بالاتر میرود

 • در درجه حرارت 30 درجه سانتیگراد (89.6 درجه فارنهایت) تخلیه باتری 3٪ در ماه، در 40 درجه سلسیوس (104 درجه فارنهایت)، آنها با تخلیه 10٪ در ماه
 • اگر دمای اتاق 30 درجه سلسیوس (89.6 درجه فارنهایت) باشد، حداقل یک بار در هر 6 ماه یک بار برای حفظ عمر باتری
 • اگر درجه حرارت گرمتر باشد، باتری ها را هر دو تا سه ماه شارژ کنید تا مطمئن شوید که طول عمر بیشتری را در اختیار دارید

منبع

اشتراک
23 جولای

چگونه باتری APC Smart-UPS را جایگزین کنیم

هنگامی که نشانگر «جایگزینی باتری» روشن می شود، ممکن است لازم باشد باتری منبع برق اضطراری (یو پی اس) را جایگزین کنید.

توجه: مهم است که اطمینان حاصل شود که باتری واقعا نیاز به جایگزینی دارد. در پست قبلی، به شما اطلاع داده می شود که ممکن است مواردی وجود داشته باشد که چراغ قرمز روشن می شود حتی اگر جایگزینی باتری لازم نباشد.

در زیر مراحل جایگزینی یک باتری یک سوپاپ APC Smart UPS را نشان می دهد.

 1. یو پی اس را جلوی خود بگذارید
 2. قاب جلویی یو پی اس را بردارید
 3. اتصال باتری را با رشته بکشید
 4. پیچ های نگهداشتن باتری را در محل قرار دهید
 5. ماژول باتری را بیرون بکشید
 6. یک باتری جدید روی پایه نصب کنید
 7. باتری جایگزین را شارژ کنید و اتصالات اندرسون را متصل کنید
 8. ماژول باتری را در جای خود قرار دهید
 مراحل جایگزینی باتری یو پی اس
مراحل جایگزینی باتری یو پی اس

هنگام تعویض یک باتری از یك سوپاپ، مهم است كه در نظر داشته باشید كه این تجهیزات ممکن است دارای ولتاژ بالا باشد. با توجه به این لازم است که اجتناب از جداسازی تمام واحد به جز بخشی که در آن باتری قرار گرفته است لازم است. همچنین برای کاربران مهم است که به یاد داشته باشید که باتری جزءای است که می تواند سرویس دهد. باتری اصلی و باتری جایگزین باید همان نوع و شماره را داشته باشد. قبل از جایگزینی باتری، توصیه می شود ساعتها، دستبند و حلقه ها را حذف کنید. همچنین لازم است از ابزارهایی با دسته های عایق استفاده شود.

اگر بعد از تعویض باتری جایگزین شود، باید زمان کالیبراسیون زمان اجرا شود زیرا UPS ممکن است قادر به ارزیابی وضعیت باتری جدید نباشد. پس از اتمام کالیبراسیون، یو پی اس در دسترس بودن زمان اجرای جدید خواهد بود و چراغ ها باید خاموش شوند.

https://excessups.com/

اشتراک
20 جولای

وقتی نور UPS آنلاین روشن می شود چه کاری انجام دهید؟

نور UPS آنلاین خاموش می شود و به طور خودکار به برق باتری حتی زمانی که قطع برق وجود ندارد. به طور مشابه، هنگامی که یک راه اندازی سرد انجام می شود، LED آنلاین ممکن است قبل از روشن شدن ‘باتری‘ روشن شود، به این معنی که UPS از قدرت باتری استفاده می کند. وقتی یک تست خود انجام می شود، همین اتفاق می افتد. در حالی که UPS ممکن است قدرت را تامین کند، قدرت از باتری می آید. تعویض باتری ممكن است اثر نداشته باشد، زیرا این مسئله ممكن است با یك یو پی اس باشد.

در اینجا مشاوره ما، بر اساس انجمن های APC است:

اولین چیزی که باید بررسی شود، منبع برق است که UPS متصل است. ممکن است یک مسئله ساده از خروجی برق کار کند. اما، اگر هیچ مشکلی با منبع برق وجود نداشته باشد، باید مدار ورودی مدار یو پی اس را بررسی کرد. اگر از بین رفته است، آن را با فشار دادن آن تا زمانی که کلیک می کنید، تنظیم مجدد کنید. اما اگر قطع کننده مدار نداشته باشد، سیم برق مورد بعدی برای بررسی است. این مسئله ممکن است از یک کابل برق شل یا آسیب دیده ایجاد شود.

UPS آنلاین
UPS آنلاین

همچنین توصیه می شود که طول عمر یک دستگاه یو پی اس، که از پنج تا هفت سال طول می کشد، بررسی شود. هنگامی که دستگاه به پایان عمر رسیده است ممکن است لازم باشد آن را جایگزین کنید. برخی از تولید کنندگان برنامه های Trade In را برای مشتریان خود ارائه می دهند که وقتی در واحد های قدیمی UPS خود تجدید نظر می کنند، تخفیف های قابل توجهی می گیرند. این به کاربران امکان می دهد تا هزینه ی خرید یک واحد یو پی اس جدید را ذخیره کنند. کاربران همچنین می توانند یک UPS مرمت شده را بررسی کنند، که ممکن است ارزان تر از یک واحد با نام تجاری جدید باشد.

https://excessups.com/

اشتراک
18 جولای

swells و overvoltages چیست؟

swells (نوسانات) و overvoltages اساسا مخالف sags و undervoltages است. تورم افزایش ولتاژ تا یک دقیقه است و یک ولتاژ بالا اثر طولانی مدت یک تورم است. این شرایط زمانی اتفاق می افتد که ولتاژ موجود بالاتر از تقاضا باشد. این معمولا زمانی شروع می شود که تقاضای زیادی برای قدرت وجود داشته باشد. با توجه به این، شرکت های نرم افزاری معمولا ولتاژ را برای برآورده ساختن تقاضا افزایش می دهند. هنگامی که تقاضا به سرعت کاهش می یابد، احتمال وجود ولتاژ باقی می ماند که موجب برانگیختن یا ولتاژ بالا می شود.

این مشکلات برق به طور معمول در مناطق روستایی تحت تاثیر قرار می گیرند، زیرا شرکت های برق معمولا بعد از تقاضای پایین، ولتاژ را در سطح بالای ولتاژ پایین می گذرانند. این وضعیت ها زمانی اتفاق می افتد که تنظیم کننده ولتاژ سیستم ناکارآمد باشد یا زمانی که تنظیمات ترانسفورماتور به درستی توسط شرکت برق تنظیم نمی شود.

swells (نوسانات) و overvoltages
swells (نوسانات) و overvoltages

حتی هنگامی که نوسانات کوتاه هستند، آنها می توانند به تجهیزات آسیب برسانند. این مشکلات برق می تواند باعث بروز بیش از حد تجهیزات و آسیب رساندن به آنها شود. آنها همچنین ممکن است چراغ ها و مانیتور ها را سوسو می کنند. مراکز داده به این شرایط حساس هستند، زیرا ممکن است خطاهای داده در سیستم های کامپیوتری ایجاد شود. نیمه هادی ها نیز می توانند از طریق overvoltages و swelling آسیب ببینند.

برای جلوگیری از برانگیختن و اضافه ولتاژ از تأثیرات تجهیزات حساس، لازم است از منبع برق اضطراری یا سیستم UPS استفاده شود. در حالی که پایه ای ترین حفاظت در مقابل این مشکل برق، یک سیستم UPS آماده به کار است، بهترین راه محافظت از تجهیزات در برابر تورم یا ولتاژ با استفاده از یو پی اس آنلاین است. این دستگاه ها از افزایش ناگهانی ولتاژ محافظت می کند. آنها به طور خودکار ولتاژ را در صورت بروز این مشکلات برق تنظیم می کنند تا تجهیزات الکتریکی محافظت شوند.

منبع

اشتراک

© ۱۳۹۵ | تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ بوده و متعلق به کیان صنعت ایرانیان می باشد.