• يو پي اس
13 ژوئن

تفاوت یو پی اس تک فاز و 3فاز

سیستم های تک فاز یو پی اس :

نصب تک فاز شامل یک ورودی تک سینوسی است و معمولا یک فاز به یک فاز از یک فاز به سه فاز بزرگتر است. و به طور معمول می تواند سوکت 3 پین محلی UK باشد که با استفاده از 230/240 VAC برای تامین قدرت مورد استفاده قرار میگیرد. اکثر سخت افزار های قدرت کوچک از جمله سرور های نصب شده در قفسه، مخابرات، سوئیچ های شبکه، سیستم های کامپیوتری و یا هر وسیله ای که از استاندارد 3 پینی UK plug استفاده می کنند از یک منبع تغذیه تک فاز استفاده شده اند.

تمام یو پی اس های تک فاز ما تا 3 کیلو وات به طور معمول به یک پلاگین استاندارد UK  نصب می شود. مقادیر بالای 3 کیلو وات به یک تخته توزیع یک فاز نصب می شود.

منبع تغذیه یو پی اس 3 فاز:

نصب 3 فاز با استفاده از 3 فاز کامل که از شبکه تولید می شود. منبع تغذیه سه فاز شامل سه امواج سینوسی است و می تواند به عنوان یک تنظیم 3 یا 3 سیم و خنثی نصب شود. یک منبع سه فاز معمولا از ترانسفورماتور محلی استفاده می شود، ولتاژ استاندارد سه فاز آن 400/415 وات 3 فاز UK)) است.

سیستم های یو پی اس سه مرحله ای معمولا در تاسیسات بزرگتر از قبیل مرکز داده ها، مراقبت های بالینی و برنامه های کاربردی قدرت صنعتی بزرگ استفاده می شود. تمامی راه حل های 3 فاز نیاز به نصب یو پی اس به یک پانل توزیع 3 فاز دارند که معمولا از طریق یک سوئیچ بایپس به دست می آیند.

سیستم یو پی اس 3 فاز برای یک میزبان از صنایع:

همانطور که میدانید از دست دادن قدرت می تواند زمان ما را هدر دهد چون تا بفهمید که مسئله چه بوده وکاری که ممکن است انجام دهید را از دست می دهید. اگر اطلاعات مشتری تحت تأثیر قرار گیرد، ممکن است مجبور باشید هزینه ای صرف عذر خواهی و تصحیح وضعیت کنید. در کنترل قدرت، ما افتخار می کنیم که بگوییم منابع قدرت پشتیبان را برای طیف وسیعی از مشتریان در کل طیف صنایع، از جمله مراکز داده، مراقبت های بهداشتی و مخابرات انجام میدهیم.

برق اضطراری سه فاز UPS)) :

در صورت شکست برق AC،UPS به طور خودکار به قدرت باتری منتقل خواهد شد

و همچنان به تأمین برق بدون وقفه برای زمان کامل خود ادامه می دهد. چه زمانی

قدرت بازگشت به حالت عادی، UPS FirstLine به طور خودکار شارژ باتری را آماده می کند.

طراحی تمام ال ای دی FirstLine UPS به شما امکان محافظت از قطع برق و قدرت برتر را می دهد.

تهویه از طریق تکنولوژی دوبرابر تبدیل قوی خواهد بود،UPS FirstLine ازمتصل بودن به منبع تغذیه ابزار و همچنین از آسیب رساندن، متورم کردن، هارمونیک، سر و صدا، عدم تعادل ولتاژ و وقفه (خاموشی) محافظت می کند. تصحیح هارمونیک جلویی آن اطمینان می دهد که هر دو FirstLine UPS و تجهیزات حفاظت شده در حداکثر کارایی، صرفه جویی در عمل می کنند. بنابراین شما مالک زمان، پول و کاهش هزینه های بلندمدت خواهید بود.

FirstLine UPS سه فاز برق اضطراری (UPS را برای 10، 15 و 20 کیلو وات ارائه می دهد)

این یک UPS واقعی در خط، دو تبدیل، بدون transformersless ساخته شده برای یک کامپیوتر درجه یک است.

مزایا:

  • 1. یو پی اس های سه مرحله ای که مقرون به صرفه هستند امروزه در بازار عرضه می شوند.
  • 2. محدوده کوچک بدان معنی است که فضای کمتری از سایر یو پی اس ها دارد.
  • 3. آسان برای سرویس و نگهداری.
  • 4. استاندارد باتری بیش از 8 دقیقه نسبت به باتری های اختیاری تقریبا نامحدود است.
  • 5. کنترل پنل کاربری.
  • 6. عملیات آرام.
  • 7. ساخته شده در ایالات متحده آمریکا.

منبع : source

سایر مطالب این سایت :

یو پی اس برای کیفیت برق

اشتراک
13 مارس

یو پی اس برای کیفیت برق

یو پی اس برای کیفیت برق

یو پی اس برای کیفیت برق

یو پی اس برای کیفیت برق

یو پی اس برای کیفیت برق :

برخی از یو پی اس های طراحی شده اند که برق را با کیفیت ضعیف برق جبران یا فیلتر کنند. کیفیت برق ضعیف مربوط به برق است که دارای ویژگی های ضروری مانند ولتاژ و ثبات فرکانس نیست که مورد نیاز برای استفاده از برق است. نتایج می تواند شبیه به آنهایی باشد که برای قطع کامل برق از جمله تعطیل کردن تجهیزات الکتریکی و آسیب، و بهره وری از دست رفته یا موجودی و وقفه های عملیاتی باید اجرا شود.

کیفیت برق ضعیف می تواند چندین فرم داشته باشد و چند ویژگی دارد. برخی از موارد رایج عبارتند از:

Spike افزایش ولتاژ بالا و کوتاه مدت (میلی ثانیه یا چند میکرو ثانیه) است. بسیاری از سنسورها به علت رعد و برق و یا هنگامی که خدمات برق پس از قطع برق به وجود می آیند. سنبله ها به طور خاص به تجهیزات الکترونیکی آسیب می رسانند.

Swell یا Surge ولتاژ خدمات برق بیش از ولتاژ اسمی برای یک ثانیه تا یک دقیقه است.یکی از علل رایج این است که تجهیزات برق اضافی خاموش شوند. نمونه های معمول از جمله تجهیزات قدرت بالا عبارتند از موتور پمپ های بزرگ، تجهیزات تهویه مطبوع و فرایندهای تولید.

Sag یا Undervoltage ولتاژ خدمات برق بیش از ولتاژ اسمی برای یک ثانیه تا یک دقیقه است. یکی از علل رایج این است که تجهیزات برق بالا را روشن کنید. اگر sag به اندازه کافی طول بکشد و یا به اندازه کافی شدید باشد، برق استفاده از تجهیزات خاموش می شود و ممکن است آسیب ببیند.


بیشتر بخوانید : اهمیت یو پی اس برای تجهیزات پزشکی


سر و صدا اختلال جریان صاف برق در شکل تداخل الکترو مغناطیسی (EMI) یا تداخل فرکانس رادیویی (RFI).

منابع فراوان سر و صدا موتور و دستگاه های الکترونیکی است. نویز می تواند بر عملکرد برخی از انواع الکترود با استفاده از تجهیزات تأثیر بگذارد و می تواند روی عملکرد نرم افزار و داده های الکترونیکی تأثیر بگذارد.هارمونیک های فعلی اعوجاج موج معمولی موج سینوسی برق متناوب ارائه شده توسط ابزار در 60 هرتز یا چرخه در ثانیه. هارمونیک ها در چند ضلعی از 60 هرتز شبکه ای شبکه مانند (3x 180 هرتز) و(6x 360 هرتز) وجود دارند.

برخی از انواع برق استفاده از تجهیزات باعث ایجاد هماهنگی، به ویژه الکترونیک، با تحریف شکل موج فعلی می شوند. هارمونیک ها می توانند موجب تحریف ولتاژ قابل توجهی شوند و در یک سیستم سه فاز، هارمونیک ها ممکن است بیش از حد خط “خنثی” ایجاد کنند که می تواند منجر به آسیب یا آتش شود.

همکاری با مزایا و کاربردهای دیگر :

نقشی جذاب از این پیشنهاد ارزش، چشم انداز اضافه کردن قابلیت یو پی اس به ذخیره سازی است که برای مقاصد دیگر با هزینه افزایشی پایین به کار می رود. برای اضافه کردن قابلیت UPS، یک سیستم ذخیره سازی نیاز به چند دقیقه زمان اضطراری اضافی (زمان اجرا) و الکترونیک لازم برای رسیدگی به کیفیت پایین قدرت دارد. قابلیت یو پی اس می تواند به ذخیره سازی مستقر شده برای مدیریت لایحه کاربر و ادغام فتوولتائیک در محل اضافه شود. قابلیت یو پی اس نیز می تواند به ذخیره سازی متعلق به منابع مورد استفاده برای ذخیره سازی انرژی محلی اضافه شود

نتیجه گیری و مشاهدات :

UPS یو پی اس سالانه میلیاردها دلار از مزایا را تامین می کند. آنها ثابت شده و شناخته شده است. همانطور که تکنولوژی ذخیره سازی بهبود می یابد و به عنوان ذخیره سازی الکتریکی برای سایر مزایا و استفاده بیشتر رایج است، بسیاری از کاربران احتمالی دیگر ممکن است به قابلیت اطمینان، راحتی و ایمنی که UPS ها می توانند ارائه دهند، بخواهند.

منبع : source

سایر مقالات این سایت :

PDU و ویژگی های شبکه

اشتراک
12 مارس

PDU و ویژگی های شبکه

PDU و ویژگی های شبکه

PDU و ویژگی های شبکه

PDU و ویژگی های شبکه

دسترسی به PDU و ویژگی های شبکه :

نظارت بر ویژگی های مهم کمک زیادی نمی کند مگر اینکه مدیران بتوانند به راحتی به داده ها دسترسی پیدا کنند. به دنبال PDU هایی که دسترسی LAN چند منظوره را از طریق سرور وب یا CLI ارائه می دهند.

سرور ساخته شده در وب و سیستم عامل اجازه می دهد تا مدیران برای ردیابی وضعیت فعلی PDU و بررسی داده های اندازه گیری در طول زمان انجام گیرد. رابط وب گزینه های قابل برنامه ریزی مانند تنظیم آستانه هشدار و گزینه های تله های پروتکل مدیریت شبکه ساده یا سایر گزینه های هشدار ایمیل را امکان پذیر می سازد. PDU ها با پشتیبانی وب سرور معمولا از ویژگی های امنیتی Secure Sockets Layer و Secure Shell پشتیبانی می کنند و ممکن است از ویژگی های شبکه مانند پروتکل پیکربندی میزبان پویا، Active Directory و پروتکل دسترسی آسان دایرکتوری دلخواه پشتیبانی کند. جدیدترین PDU ها از پروتکل های شبکه IPv4 و IPv6 است که برای آدرس دستگاه پشتیبانی می شوند.

PDU ها با پشتیبانی CLI از رابط های سریال سنتی مانند Telnet یا RS-232 استفاده می کنند. در حالی که رابط کاربری ساده تر از دسترسی به وب سرور است، یک تکنسین باید به طور مستقیم به PDU دسترسی داشته باشد تا اتصال برقرار شود. CLI همچنین نیاز به درک خوبی از مجموعه فرمان PDU دارذ که می تواند گسترده باشد. با توجه به حجم کار فعلی مدیران فناوری اطلاعات، مدیریت CLI و Telnet کمتر جذاب از پورتال مبتنی بر وب است.

چه PDU rackmount می تواند از سوئیچ قدرت ساده به یک ابزار اندازه گیری و نظارت هوشمند تبدیل شده است. اطلاعات دقیق قدرت و اطلاعات محیط زیست PDU می تواند به مراکز داده کمک کند که مصرف انرژی و بهره وری و همچنین رفتار حرارتی در هر قفسه را بهبود بخشد.


بیشتر بخوانید : یو پی اس کامپیوتر


مباحث مرکز داده 

مرکز داده عملیات:

مدیریت عملیات مرکز داده آموزش های ما در مورد برنامه ریزی ظرفیت، بازیابی فاجعه، کارکنان مرکز داده، مدیریت سیستم های اطلاعاتی، استانداردهای مرکز داده و موارد دیگر را بررسی می کند.

سرورهای مرکز داده :

زیرساخت های مرکز داده، نیروی حیاتی هر سازمان فناوری اطلاعات است، و متخصصان مرکز داده نیاز به درک سختی از سخت افزار و طرح هایی که در امکانات امروز است را دارند. در این موضوع، راهنمایی ها، ستون ها و اخبار مربوط به سخت افزار سرور معاصر و قدیمی، از جمله ساخته شده بر روی معماری پردازنده های x86 و یونیکس RISC، و همچنین سیستم عامل های یونیکس، لینوکس و ویندوز که اجرا می شوند، پیدا می شود. از آنها این موضوع همچنین نقاط طراحی مرکز داده را شامل می شود مانند سرورهای قفسه سینه و سرورهای تیغه، مزایا و معایب زیرساخت های همگرا در مقایسه با سخت افزار کالا، به علاوه موضوعات شبکه ای مانند مجازی سازی I/O و انواع ذخیره سازی که باید برای عملکرد، دسترسی به آن و ظرفیت نیاز دارد.

منبع : source

سایر مقالات این سایت :

یو پی اس پکیج دیواری

اشتراک
11 مارس

خنک کننده اتاق یو پی اس

خنک کننده اتاق یو پی اس

خنک کننده اتاق یو پی اس

خنک کننده اتاق یو پی اس

  • خنک کننده اتاق یو پی اس : 

هنگامی که برای حفظ عملکرد مناسب در مرکز داده ها و اطمینان از اینکه محاسبات تجهیزات در سطح مطلوب اجرا می شود، چند مورد مهم تر از استراتژی های خنک سازی وجود دارد. چیزهایی که تاسف آور هستند می توانند به سرورهایی که در دمای پایدار باقی نمی مانند اتفاق بیفتند – اما آیا می دانستید که اتاق هایی که منبع ذخیره برق اضطراری ذخیره می شوند نیز به گرمای بیش از حد وابسته هستند؟ سرمایه گذاری در یک سیستم خنک کننده مناسب و مطالعه نحوه اطمینان از درجه حرارت و رطوبت برای هر بخشی از مرکز داده، از جمله اتاق UPS باید در بالای فهرست کارکنان مدیران مرکز داده باشد.

Dan Hounsell، همکار ServiceNet، اشاره کرد که مدیران تسهیلات در مواردی که سرمایه گذاری در تجهیزات خنک کننده اختصاصی برای مرکز داده ها گنجانده شده است، از اتاق UPS غافل می شوند. سرورها مهمترین قطعه تجهیزات هستند، زمانی که به آن می رسد، بنابراین حس می شود که دما در داخل محاسبات اتاق در بالای لیست در هنگام نگرانی های خنک کننده باشد. با این حال، UPS قدرت جریان را به طور مساوی به تمام بخش های مرکز داده نگه می دارد. بدون این، سرور ها به سادگی خاموش می شوند. بنابراین، مهم است که اتاق UPS همراه با اتاق سرور را در هنگام سرمایه گذاری در تجهیزات خنک نگهداری کنید.

چگونه اتاق UPS را خنک نگه داریم؟

چندین گزینه برای خنک کردن اتاق UPS وجود دارد. یک راه برای نصب سیستم های خنک کننده اختصاصی است. این نوع تجهیزات به مدیران اجازه می دهد دما و رطوبت پایدار را در تمام مناطق مرکز داده، از جمله منطقه یو پی اس حفظ کنند.

در اتاق سرور، استراتژی های خنک کننده مهار شده، راه برای رفتن به امکانات محاسبات شده اند. جان کالینز، متخصص DatacenterDynamics، اشاره کرد که سیستم های خنک کننده مهارتی برای کنترل مطلوب و سازماندهی جریان هوا در داخل قفسه های سرور اجازه می دهد. در این نوع خنک سازی، ظروف، هوای خروجی گرم را از طریق واحد CRAC ارسال می کنند و هوا را به داخل ظرف می آورند. به این ترتیب هوا خنک نمی شود به این معنی که این یک روش کارآمدتر از برخی است.

در اتاق یو پی اس، خنک کننده اختصاصی به همان شیوه عمل می کند. تجهیزات خنک کننده بسیار شبیه یک ظرف را در خود جای می دهد، هوا را گرم می کند و هوا را به فضای کوچک خنک می کند. این منبع تغذیه را از گرمای بیش از حد حفظ می کند، که به نوبه خود می تواند عملکرد مناسب تسهیلات را تضمین کند.

با این حال، باتری ها می توانند داغ شوند و گرمای بیش از حد می تواند رخ دهد. چگونه مدیران فناوری اطلاعات از این شرایط تاسفبار اجتناب می کنند و تجهیزات خود را در دمای مناسب نگهداری می کنند؟ راه حل های Geist می تواند پاسخ باشد.

Rac10 طرفداران هوشمند از Geist :

محصول Racist موجود در Geist می تواند پاسخ به مشکلات خنک کننده مرکز داده را ارائه دهد. به عنوان یک استراتژی خنک کننده محرک، گرما را از فضاهای کوچک حذف می کند و هوا را به ماشین های رایانه ای هدایت می کند، اما همچنین با قابلیت های نظارت بر اتاق داده ها، به مدیران فناوری اطلاعات اجازه می دهد تا دمای فعلی را در مرکز داده ها مشاهده کنند و مسائل بالقوه را پیش از تبدیل شدن به آنها مشکلات واقعی

نظارت یک بخش مهمی از خنک کننده یو پی اس است. به عنوان مثال، نقاط داغ یا باتری های داغ را می توان با دقت مقابله کرد قبل از ایجاد آتش سوزی و شرایط دیگر تاسف است که می تواند تداوم کسب و کار را به خطر بیاندازد. John Yoon، Contributor of FacilitiesNet، اشاره کرد که از آنجا که اکثر اتاق های UPS معمولا در پشت مرکز داده ها هستند، نظارت از راه دور باید انجام شود. با ترکیب تکنولوژی نظارت با سیستم های خنک کننده، مدیران مرکز داده می توانند بینش مناسب برای نگهداری از منبع تغذیه لازم داشته باشند و مطمئن شوند که انرژی همچنان به قسمت های بحرانی تسهیلات خود ادامه می دهد.

منبع : source

سایر مقالات این سایت :

یو پی اس در سیستم های صنعتی

اشتراک
10 مارس

یو پی اس هابرید

یو پی اس هابرید

یو پی اس هابرید

یو پی اس هابرید

  • یو پی اس هابرید :

ویژگی اصلی سیستم های هیبرید یو پی اس این است که آنها قادر به تولید برق از انرژی خورشیدی، باتری، شبکه یا ژنراتور اضطراری هستند.

• قدرت بی نظیر توسط انرژی خورشیدی، شبکه و باتری
• بازگشت سرمایه
• الگوریتم MPPT
ذخیره انرژی خورشیدی
• کنترل کننده هوشمند
• قدرت خروجی 100 درصد است
• ژنراتور برق
• تکنولوژی جدید هیبرید به طور خودکار راه حل قدرتمند اقتصادی و محیط زیست را برای مشتری انتخاب می کند.
• ابتدا از انرژی خورشیدی برای بازگرداندن سرمایه شما بکار می برند.
• الگوریتم MPPT حداکثر انرژی موجود در پانل های PV را به بار متصل شده در خروجی مبدل خورشیدی می دهد. خورشیدی تبدیل انرژی به صورت خودکار تنظیم می کند.
• بانک باتری انرژی خالص استفاده نشده را ذخیره می کند و شما را در برابر خاموش شدن برق از بین می برد.
• کنترل کننده هوشمند اطلاعات وضعیت موقتی را ارائه می دهد. جریان های مختلف انرژی را می توان با توجه به داده های هوا و یا پروفایل مشتری تنظیم کرد.
• به عنوان یک UPS معمولی در خط، همیشه حفاظت کامل را در برابر هر گونه مشکل برق بدون هیچ گونه سوئیچینگ داخلی ارائه می دهد.
• سیستم ترکیبی انرژی خورشیدی، شبکه، باتری یا ژنراتور اضطراری را ترکیب می کند.


بیشتر بخوانید :  یو پی اس برندهای ترکیه ای


دارای یک یو پی اس، کنترل کننده ی اینورتر و شارژ است. شارژ باتری روزانه به ولتاژ قدرت پیک (Vsmp) بر اساس ولتاژ مدار مجتمع PV آرایه اندازه گیری شده (Vsoc) از ژنراتور بادی سری SPV / اصلاح شده است. برای سرعت باد w <3m / s، سیستم های ترکیبی و SPV تنها رفتار می کنند. بار باتری بر پایه شبانه و شارژ باتری (زمانی که سرعت باد بیش از 10m / s) است.
تغییرات UPS به رابط آرایه PV و Smart Relay ساده و بی پروا هستند به صورت خودکار در منبع قدرت مناسب (PV array / Wind / Utility) احتمال قطع برق را به حداقل می رساند.
حداکثر استفاده از انرژی خورشیدی و باد مورد انتظار را به حداکثر می رساند به حداقل رساندن استفاده از قدرت مورد انتظار شبکه حداقل هزینه های چرخه ی مورد انتظار (از جمله استهلاک سرمایه، جایگزینی باتری و نگهداری سیستم) PC باتری قابل حمل می تواند عملکرد PV / Wind / UPS را کنترل کند (از طریق پورت جدا شده)گسل هایی که ارتباط VOC و VMP را تحریف می کنند، با نظارت بر سری Voc و Vdc نظارت می شوند.
سخت افزار حفاظت خودکار بیش از حد ولتاژ (رله حالت جامد با تنظیم مجدد دستی). برای مثال، یک اتصال شل از آرایه PV / باد به اتوبوس DC UPS ممکن است شناسایی شود رله هوشمند ممکن است برای ویژگی های اضافی (به عنوان مثال، مدیریت سمت تقاضا) ارتقا یابد.

منبع : source

سایر مقالات این سایت :

Over load یا اضافه بار یو پی اس چیست؟

اشتراک

© ۱۳۹۵ | تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ بوده و متعلق به کیان صنعت ایرانیان می باشد.