در جوامع مجازی دنبال کنید :
سوالی دارید ؟ از ما بپرسید : info[at]finetco.ir
۱۷ تیر

سوئیچ انتقال استاتیک

سوئیچ انتقال استاتیک

سوئیچ انتقال استاتیک Static transfer switch  کنترل شده توسط میکروپردازنده به طور مداوم منابع متصل به ورودی ها را کنترل می کند. بررسی می کند که آیا آنها در محدوده فعلی و فرکانس باقی می مانند و تصمیم می گیرد که آیا آنها با یکدیگر هماهنگ هستند یا خیر. اگر منبع اولویت بندی شده در حد تعیین شده باشد ، بار بحرانی به منبع اولویت بندی شده منتقل می شود. اگر منبع اولویت بندی در حد تعیین شده نباشد ، بار به منبع دیگر که در حدود تعیین شده است منتقل می شود.

 

سوئیچ انتقال استاتیک

مشخصات سوئیچ انتقال استاتیک Static transfer switch

 • Static transfer switch مبتنی بر تریستور
 • مناسب با انتقال همزمان و آسنکرون
 • انتخاب آسانسنج انتقال را فعال کنید / غیرفعال کنید
 • زمان انتقال همزمان: <5 msec. (چرخه ¼ در 50 هرتز)
 • زمان انتقال ناهمزمان: <11 msec.
 • بیش از محافظت از دما
 • محافظت از فیوز حرارتی در ورودی های منبع
 • محافظت از ولتاژ در ورودی های منبع
 • محافظت از سوییچ بای پس نگهدارنده
 • 8 قطعه خشک
 • پنل جلوی LCD 2 × 16
 • اولویت منبع قابل انتخاب از طریق پنل جلویی
 • مناسب با منبع ورودی سوم (اختیاری)

 

شرکت کیان صنعت ایرانیان ارائه کننده انواع یو پی اس های مکلسان در ایران به همراه خدمات پس از فروش و پشتیبانی 24 ساعته.

اشتراک
۱۴ تیر

یو پی اس های صنعتی

یو پی اس های صنعتی

یو پی اس های صنعتی به عنوان سیستم های منبع تغذیه کاملاً سفارشی برای محیط های ناهموار در نظر گرفته شده اند و به ویژه برای محافظت از بارهای مهم در کاربردهای صنعتی طراحی شده اند که در آن گذرگاه های ولتاژ ، ایجاد شده توسط منبع تغذیه تخریب شده ، می توانند هم به UPS و هم به بار بحرانی آسیب جدی وارد کنند.

سیستمهای UPS صنعتی

سیستمهای UPS صنعتی کاملاً انعطاف پذیر و قابل تنظیم هستند و برای نصب خط فعال بین منبع تغذیه ، منبع گذر و بار بحرانی که اینورتر ولتاژ و فرکانس AC تنظیم شده را به بار تحویل می دهد طراحی شده است و یکسو کننده ولتاژ / جریان DC تنظیم شده را به شما منتقل می کند. بار DC در همه زمان ها بدون وقفه است.

فرایند اجرا و کار یو پی اس های صنعتی

فرآیند تبدیل نیرو ، بار بحرانی را از اختلالات شبکه عادی جدا می کند و شبکه اصلی را از هارمونیک های منعکس شده ناشی از بار که بر سایر بارهای متصل به فیدر ورودی ورودی تأثیر می گذارد ، جدا می کند. یکسو کننده برق AC را به DC تبدیل می کند تا باتری های اسید یا نیکل کادمیوم سرب را شارژ کند. همچنین DC لازم را برای ظرفیت دائمی اینورتر ارائه می دهد. ماژول های نیمه هادی IGBT در اینورتر PWM استفاده می شود و منطق کنترل شکل موج خروجی سینوسی دقیق را با محتوای هارمونیکی بسیار کم ایجاد می کند. ماژول های نیمه هادی تریستور همچنین در یکسوساز برای کارایی قابل اعتماد استفاده می شود.

 

یو پی اس های صنعتی

 

مشخصات سیستم های یو پی اس صنعتی

این سیستم متشکل از یکسو کننده / شارژر ، اینورتر ، بای پس استاتیک ، بای پس تعمیر و نگهداری ، ترانسفورماتور ایزوله کننده یکسو کننده ، ترانسفورماتور ایزولاسیون اینورتر ، ترانسفورماتور ایزولاسیون خط بای پس از خط ، تثبیت کننده خط خودکار ، توزیع DC ، توزیع AC ، کنترل و نظارت است. خروجی AC اینورتر به بار بحرانی وصل می شود ، باتری ذخیره سازی بین ورودی اینورتر و خروجی یکسو کننده / شارژر از طریق MCB ایزوله شده باتری متصل می شود. قدرت ورودی AC معمولی به یکسو کننده متصل است. مدار بایگانی همچنین از همان منبع نیرو نیرو می گیرد تا در هنگام عملکرد بای پس از تأسیس نیرو برای بار بحرانی هنگام کار با بای پس استفاده کند.

از یو پی اس های صنعتی در کجا استفاده میشود؟

سیستم های UPS صنعتی PMI به طور گسترده ای در صنایع مختلف از جمله تولید برق ، توزیع نیروی برق ، انتقال نیرو ، ساخت ، حمل و نقل ، معدن ، پالایش ، نیروگاه های پتروشیمی ، نفت و گاز ، بیمارستان ها ، فرودگاه ها با کاربردهای مختلفی از قبیل کنترل توربین گازی ، کنترل تابلو استفاده می شود. ، سیگنالینگ ، زنگ هشدار ، روشنایی اضطراری ، DCS (سیستم کنترل توزیع شده) و غیره

 

امکانات یو پی اس های صنعتی

 • توپولوژی مکالمه دوتایی آنلاین
 • محصولات سفارشی شده بر اساس مشخصات
 • ماژول های مستقل (یکسو کننده ، اینورتر و استابلایزر اختیاری در بای پس) به صورت جداگانه اندازه می گیرند
 • گزینه بهره برداری با پانل های چند جلو برای کنترل کامل سیستم به اپراتور
 • خروجی گالوانیزه جدا شده (ترانسفورماتور اینورتر استاندارد است ، یکسو کننده و ترانسفورماتور بای پس از اختیاری هستند) برای حداکثر ایمنی در بارهای مهم
 • یکسوساز SCR برای اطمینان از عملکرد قابل اطمینان در شرایط ناهموار شبکه
 • کنترل اینورتر IGBT (PWM) با فرکانس بالا برای اطمینان از عدم تحریف شکل موج برای بارهای واکنشی و غیرخطی.
 • سازگار با باتری های سرب اسید (تهویه / مهر و موم شده) و NiCd (دریچه باز / گاز)
 • ارتباطات (تماس رایگان زنگ دار ، نظارت بر رایانه از راه دور ، Modbus ، SNMP ، P

 

اشتراک
۱۰ تیر

تعویض یو پی اس قدیمی

چه موقع باید UPS قدیمی تر تعویض شود؟

تعویض یو پی اس قدیمی : این سؤالی است که تقریباً همه مدیران IT و مراکز داده باید در مقطعی به این سوال پاسخ دهنداما جواب همیشه مشهود نیست زیرا این امر به چندین عامل بستگی دارد.

 • شرایط و قابلیت های فعلی UPS
 • الزامات و محدودیت های آینده

اکثر تولید کنندگان UPS برای محصولات خود عمر 10 ساله سرویس را توصیه می کنند. هنگامی که یک UPS به مدت 10 سال در خدمت بود ، سه گزینه زیر خود را به مالک ارائه می دهیم:

 1. خرید جدید – آیا UPS را باید با دستگاه جدید جایگزین کنید؟
 2. به روز رسانی – آیا می توان به طریقی احیا کرد تا عمر و عملکرد آن برای چندین سال دیگر افزایش یابد؟
 3. هیچ کاری نکنید – یا بهتر است کاری فراتر از اساسی ترین تعمیر و نگهداری انجام ندهید و اجازه دهید در واقع “اجرا به شکست” انجام شود؟

هر گزینه مجموعه ای از مزایا و معایب خاص خود را دارد.

در تعویض یو پی اس قدیمی شرایطی که احتمالاً UPS را نشان می دهد باید با یک مورد جدید جایگزین شود:

اولین چیزی که باید مشخص شود ، این است که آیا UPS قدیمی موجود (یا به زودی) قادر به برآورده کردن الزامات عملکردی خود نخواهد بود و آیا می توان از این طریق با امکان سرویس دهی یا به روزرسانی استفاده کرد. اگر جواب هر دو سؤال خیر است ، جایگزینی با UPS جدید گزینه پیشنهادی در این مورد است.

 • قطعات پشتیبانی و قطعات یدکی دیگر در دسترس نیست. به طور معمول این 10 سال پس از اتمام مدل از تولید خارج می شود. نبود پشتیبانی یا قطعات باعث می شود که تعمیر و نگهداری معمول و بازیابی از خرابی غیر عملی ، در غیر این صورت ، غیرممکن باشد.
 • هزینه های نگهداری بیش از حد
 • نمی توان الزامات عملکرد بحرانی (پشتیبانی از کل بار IT در سطح افزایشی و زمان لازم) را برآورده کرد ، پس حداقل “در پایان عمر” است ، حداقل برای آن برنامه.

 

 

آیا UPS فعلی شما برای اجرای آن هزینه بالایی دارد؟

راندمان سیستم UPS تا حد زیادی هزینه عملیاتی را تعیین می کند. بنابراین درک این نکته ضروری است که سیستم UPS امروزه چقدر کارآمد است و چگونه می توان آن را از طریق به روز رسانی ، تغییر بار مورد نیاز یا با جایگزینی با UPS های جدید بهبود بخشید پس انداز انرژی در فرآیند تصمیم گیری باید در نظر گرفته شود.

 • راندمان طراحی داخلی. سیستم های UPS مدرن در محدوده بار 94–99٪ کار می کنند در حالیکه UPS های قدیمی میراث 85٪ -92٪ در محدوده بارهای مشابه دارند.
 • نرخ بهره برداری به طور کلی ، بازده در بارهای بالاتر نسبت به پایین بهتر است. UPS های مدرن معمولاً سطح کارایی بالایی را حتی در بارهای کم 50٪ یا پایین تر حفظ می کنند.
 • معماری افزونگی. افزونگی طراحی این تأثیر مستقیم بر میزان استفاده از UPS دارد. طراحی 2N دلالت بر این دارد که هر یو پی اس بیش از 40-50٪ لود نمی شود. اگر UPS خراب شود یا آفلاین شود ، یو پی اس پشتیبان دیگر قادر به حمل بقیه بار است. این میزان کم بهره منفی بر کارآیی مصرف انرژی تسهیلات (PUE) تأثیر منفی می گذارد. به ویژه برای یو پی اس مبتنی بر ترانسفورماتور ، به عنوان مثال راندمان به طور قابل توجهی در نصف بار نسبت به 90٪ ، کمتر است. یو پی اس های مبتنی بر ترانسفورماتور می توانند در محدوده 85٪ راندمان داشته باشند که در هنگام بارگذاری در نیم بار قرار گیرند.

آیا UPS فعلی شما قادر به تأمین نیازهای آینده شما است؟

چگونگی تغییر بار بار IT با گذشت زمان نیز باید بر تصمیم خود برای نگهداری ، به روزرسانی یا خرید جدید تأثیر بگذارد.

در صورت وجود سیستم UPS موجود در بار کامل یا نزدیک به بار کامل ، و رشد بار آینده پیش بینی می شود ، گزینه هایی برای اضافه کردن ظرفیت باید مورد بررسی قرار گیرد ، از جمله اضافه کردن ماژول های بیشتر نیرو یا واحد UPS دیگر در پیکربندی سیستم موازی ، با فرض اینکه سیستم UPS موجود می تواند آن را امکان پذیر کند. . بدیهی است ، اگر ظرفیت UPS موجود برای تغییر نیازهای آینده قابل تغییر نباشد ، خرید جدید تنها گزینه است.

با فرض اینکه UPS بتواند نیازهای بار و زمان اجرا را برآورده سازد ، می توانید UPS قدیمی را در خدمت خود بگذارید و اجازه دهید آن را به حالت خرابی بکشید. اما این یک مسیر بسیار پرخطر است.

برای به حداقل رساندن تأثیر شکست قریب الوقوع و اجتناب ناپذیر UPS ، برنامه ریزی دقیق ، همکاری نزدیک / همکاری IT و یک تیم عملیاتی آموزش دیده ضروری است. این امر می تواند گزینه ای باشد اگر به زودی می خواهید برای برون سپاری / انتقال همه چیز به ابر استفاده کنید.

دانستن شرایط فعلی و شرایط آینده تا حد زیادی مشخص خواهد کرد که آیا “اجرای شکست” ، به روزرسانی یا خرید جدید معنای بیشتری پیدا می کند.

 

اشتراک
۳۱ خرد

انواع سیستم های برق اضطراری UPS

انواع یو پی اس ups

انواع یو پی اس ups : برای کاهش خطر اعوجاج در منبع تغذیه ، یک سیستم UPS اغلب در شبکه های الکتریکی گنجانیده شده است مورد استفاده قرار میگیرد. UPS ، یو پی اس به معنای منبع تغذیه بدون وقفه است.

تداخل منبع برق می تواند به اشکال مختلفی از جمله افت فشار و افزایش ولتاژ ، هارمونیک یا سنبله ولتاژ ایجاد شود. 

این اختلالات می تواند صدمات جدی به تجهیزات الکتریکی حساس بخصوص در مراحل حساس پردازش یا تولید یک عملیات وارد کند.

تولید کنندگان منبع تغذیه الکترونیکی جریان قابل اعتماد و با کیفیت بالا را برای تجهیزات حساس به بار الکتریکی فراهم می کنند و معمولاً در برنامه های صنعتی ، تجهیزات پزشکی ، تجهیزات اضطراری ، ارتباطات از راه دور و سیستم های داده رایانه ای یافت می شوند.

یک سیستم UPS می تواند ابزاری مفید برای اطمینان از عملکرد مناسب منبع تغذیه باشد.

 

انواع مختلف یو پی اس UPS

 • یو پی اس های صنعتی

برای استفاده در موقعیت های صنعتی / تولیدی ، مانند کارخانه ها و کارخانه ها.

 • یو پی اس پزشکی

سیستم های UPS پزشکی که در بیمارستان ها و مراکز پزشکی مورد استفاده قرار می گیرند بسیار مهم هستند زیرا سیستم های پشتیبانی از زندگی و سایر تجهیزات مهم را پشتیبانی می کنند.

 • سیستم رایانه و ارتباطات

در مزارع سرور و سایتهای میزبانی وب ، همراه با شرکت های تلفن ، شرکت های رایانه ای / ارتباطی یو پی اس از رایج ترین سیستم های  شناخته شده ی است که در آنجا مورد استفاده قرار میگیرد.

 • سیستم های نظامی MIL-SPEC

سیستم های UPS درجه پیموده شده با کیفیت تحت مجوز MIL-SPEC تأیید می شوند. آنها در عملیات نظامی در سراسر جهان استفاده می شوند.

 • درجه حرارت بالا

همانطور که از نام این سیستم پیداست این سیستم ها مخصوصاً در شرایط دمای بالا مناسب هستند.

 

ویژگی های عملکرد UPS – ویژگی های منبع تغذیه

سیستم های UPS ممکن است در شرایطی که نوسانات برق یا قطع برق به طور مکرر اتفاق بیفتد ضروری باشد زیرا می توانند در صورت قطع برق منبع تغذیه پشتیبان را فراهم کنند که سیستم های حیاتی را عملیاتی کند. در شرایطی که دارای نوسانات کوتاه یا اختلال در ولتاژ است ، UPS می تواند قدرت ثابت را برای حفظ بارهای خود حفظ کند و در صورت بروز خرابی الکتریکی ، باعث می شود تا قدرت سیستم های ذخیره شده فعال شود تا بتوانند با اطمینان خاموش شوند. علاوه بر این ، سیستم های UPS اغلب می توانند خطر ناشی از اختلالات هارمونیک و گذرگاه های خط را کاهش دهند.

یک UPS کارآمد معمولاً شامل چندین ویژگی زیر است:

 • ولتاژ خروجی تنظیم شده با اعوجاج هارمونیک کم تحت تأثیر ولتاژ ورودی یا تغییرات بار
 • جریان ورودی با کاهش اعوجاج هارمونیک
 • درجه کم تداخل الکترومغناطیسی و صدای صوتی
 • حداقل زمان انتقال بین عملیات عادی و پشتیبان
 • قابلیت اطمینان و کارایی بالایی دارد
 • هزینه ، وزن و اندازه نسبتاً کم است

اگرچه اکثر سیستم های منبع تغذیه نمی توانند همه این ویژگی ها را به طور همزمان ارائه دهند ، اما معمولاً می توان یو پی اس را با مشخصات متناسب با نیاز برنامه پیدا کرد.

UPS آماده به کار

آماده به کار UPS ، همچنین به عنوان UPS خارج از خط یا خط ترجیح داده می شود ، به طور معمول شامل یک اینورتر AC / DC و DC / AC ، یک باتری ، یک سوئیچ استاتیک ، یک فیلتر عبور کم برای کاهش فرکانس سوئیچینگ از ولتاژ خروجی و یک سرکوبگر سیستم آماده به کار با تنظیم سوئیچ ورودی AC به عنوان منبع اصلی انرژی و در صورت قطع برق اولیه ، باتری و اینورتر را به عنوان منبع پشتیبان متناوب می کند.

اینورتر معمولاً در حالت آماده به کار باقی می ماند و تنها در صورت خرابی برق فعال می شود و سوئیچ انتقال به طور خودکار بار الکتریکی را به واحدهای پشتیبان تغییر می دهد.

این نوع سیستم UPS دارای درجه بالایی از راندمان ، اندازه کوچک و هزینه های نسبتاً کم است و این امر گزینه ای رایج برای محاسبات شخصی محسوب می شود.

آماده به کار Ferro UPS

آماده به کار Ferro UPS به ترانسفورماتور اشباع تخصصی و دارای چندین اتصال برق متکی است.

قدرت اولیه از ورودی AC جریان می یابد ، از طریق ترانسفورماتور و به سمت خروجی حرکت می کند. در صورت خرابی برق ، سوئیچ انتقال اینورتر را برای برداشتن بار خروجی فعال می کند. همانطور که در سیستم های UPS آماده به کار عادی ، اینورتر در حالت آماده به کار قرار دارد ، اما ترانسفورماتور تخصصی Ferro می تواند تا حدودی تنظیم ولتاژ و کنترل بر شکل موج خروجی را فراهم کند.

سیستم های آماده به کار Ferro به دلیل قابلیت اطمینان و ویژگی های فیلتر خط آنها مفید است ، با این وجود راندمان آنها در هنگام همراهی با انواع خاصی از ژنراتورها یا رایانه ها کاهش می یابد و خود ترانسفورماتور Ferro خطر تحریف ولتاژ و گرمای بیش از حد را به همراه دارد.

UPS تعاملی خط

در طراحی تعاملی خط ، باتری و اینورتر برق AC به طور دائم به خروجی UPS متصل می شوند و با کار کردن اینورتر به صورت معکوس می توان باتری را شارژ کرد در حالی که توان AC در سطح عادی تنظیم شده است.

در صورت قطع برق ، سوئیچ انتقال می تواند جریان الکتریکی را از باتری به خروجی سیستم تغییر دهد. از آنجا که اینورتر به طور مداوم به خروجی وصل می شود ، UPS فیلتر اضافی را فراهم می کند و خطر تعویض گذرا را کاهش می دهد.

یک ترانسفورماتور در حال تغییر شیر در UPS تعاملی خط گنجانده شده است ، و این به آن امکان می دهد تنظیم ولتاژ را فراهم کند که مانع از تغییر زودرس UPS به باتری شود.

بهره وری و قابلیت اطمینان بالا در طراحی تعاملی خط ، و همچنین اندازه نسبتا کم و هزینه کم آن ، آن را برای طیف وسیعی از برنامه های برق اضطراری مناسب می کند.

تبدیل مضاعف

سیستم های UPS تبدیل مضاعف معمولاً برای برنامه های ولتاژ بالاتر استفاده می شوند و از پیکربندی مشابه با واحدهای آماده به کار استفاده می کنند ، اما با یک مسیر قدرت اولیه متمرکز بر اینورتر هستند نه جریان اصلی AC.

این نوع سیستم UPS برای انتقال بین حالت ها تقریباً زمان نمی برد زیرا قطع برق AC ورودی سوئیچ انتقال را تحریک نمی کند.

در عوض ، ورودی AC باتری پشتیبان را شارژ می کند ، که به نوبه خود اینورتر خروجی را تأمین می کند. این پیکربندی منجر به عملکرد انرژی الکتریکی بسیار کارآمد می شود ، اما ممکن است باعث سایش طولانی مدت در قطعات شود و گهگاهی می تواند در سیم کشی برق یا ژنراتور آماده به کار اختلال ایجاد کند.

UPS تبدیل Delta

Delta Conversion افزودنی نسبتاً اخیر در صنعت منبع تغذیه بدون وقفه است و برای کاهش برخی از معایب ارائه شده توسط سیستم های تبدیل دوگانه معرفی شده است.

همانند طراحی دوگانه تبدیل ، UPS تبدیل دلتا دارای یک اینورتر است که به طور مداوم ولتاژ بار را تأمین می کند ، با این وجود قدرت را نیز برای خروجی اینورتر صادر می کند. در صورت قطع برق یا اعوجاج الکتریکی ، این یو پی اس به طور مشابه با یک واحد تبدیل مضاعف عمل می کند ، اما با تبدیل انرژی از ورودی به خروجی به جای دوچرخه سواری بین منبع تغذیه و باتری ، عملکرد انرژی کارآمدتری را فراهم می کند. با سیستم های ژنراتور سازگارتر است و باعث تولید گرمای کمتری و سایش قطعات می شود.

 

اشتراک
۲۶ اسف

پارالل کردن یو پی اس به روش N+1

پارالل کردن یو پی اس به روش N+1

پارالل کردن یو پی اس به روش N+1 

هر زمان که قطع برق اتفاق می افتد. منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) می تواند بسیار مفید باشد. آنها به کسب و کارها این امکان را می دهند تا سرورهای رایانه اصلی خود را در طول قطع برق خاموش کنند تا هرگونه اطلاعات مهم را ذخیره کنند. از آنجا که ممکن است مواردی وجود داشته باشد که UPS به درستی کار نکند، معمولاً از یک سیستم پشتیبان یا پیکربندی N + 1 برای مقابله با این شرایط استفاده می شود. پیکربندی افزایشی موازی یکی از این تنظیمات N + 1 است که ممکن است مشاغل از آن استفاده کنند.

پیکربندی افزایشی موازی، حداقل از دو دستگاه UPS متصل به تجهیزات ساخته شده اند. قبل از رسیدن به تجهیزات، برق از طریق دستگاه های UPS عبور می کند و به ورودی تجهیزات حداقل از دو دستگاه مختلف UPS عبور می کند. هنگامی که منبع تغذیه اصلی خاموش می شود، باتری موجود در UPS انرژی لازم را به تجهیزات می دهد.

اگر یکی از دستگاه های UPS به درستی کار نکند، بکاپ UPS قدرت لازم را برای تجهیزات فراهم می کند. یو پی اس پشتیبان تهیه شده در این تنظیمات را همیشه از زمان باتری آن شارژ میکند. با افزایش نیاز انرژی تجهیزات، این تنظیم را می توان به راحتی گسترش داد. راه اندازی سیستم نیز آسان و مقرون به صرفه است.

در حالی که این راه اندازی دارای چندین مزیت نسبت به پیکربندی اضافی است، دارای معایبی نیز می باشد. یکی از این معایب استفاده از همان مدل و مارک UPS است. دستگاه های UPS نیز در یک نقطه به منبع تغذیه و تجهیزات متصل می شوند. در این شرایط، اگر این نکته واحد از بین نرود، کل سیستم شکست خواهد خورد.

انتخاب مناسب ترین پیکربندی UPS مهم است تا اطمینان حاصل شود که در صورت قطع برق، تمام تجهیزات مهم را در هر زمان محافظت می کند.

پارالل کردن یو پی اس به روش N+1

پارالل کردن یو پی اس به روش N+1

یو پی اس N + 1

N + 1 که به آن افزونگی موازی نیز گفته می شود حراستی برای اطمینان از این است که همیشه یک منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) در دسترس باشد. N + 1 مخفف تعداد ماژول های UPS است که برای تأمین انرژی کافی برای سیستم های متصل ضروری به علاوه یک مورد دیگر، لازم است.

اگر یک مرکز داده سازمانی از یک UPS بزرگ استفاده کند و این ماژول از کار بیفتد، سیستم ها مختل می شوند. در یک طرح N + 1، چندین ماژول کوچک UPS و باتری در کنار هم قرار گرفته اند. در حین انجام عملیات عادی، بار در تمام ماژول ها به طور مساوی تقسیم می شود. که گویا یک دستگاه UPS بزرگ بزرگ هستند. اگر یک ماژول واحد از کار بیفتد یا نیاز به آفلاین شدن برای سرویس داشته باشد ، سیستم UPS هنوز قادر به تأمین انرژی کافی خواهد بود زیرا قبلاً با یک ماژول اضافی پیکربندی شده است.

وقتی از N + 1 برای افزونگی استفاده می شود ، ماژول های UPS باید اندازه بگیرند تا کل بار پیش بینی شده توسط سه ماژول حمل شود. مزایای N + 1 پس از آن نقطه کم می شود.

پنج نکته برای طراحی منبع برق اضطراری N + 1 (UPS)

افزونگی N + 1 (یا افزونگی موازی) یک حراستی برای اطمینان از در دسترس بودن سیستم UPS در صورت خرابی قطعات است – خصوصاً در یک مرکز داده 2 یا ردیف 3. هنگام در نظر گرفتن پیکربندی N + 1 UPS ، لازم است به خاطر داشته باشید که مشخصات UPS باید با توجه به حساسیت برنامه ها به جای اندازه مرکز داده ذکر شود.

نکته 1: سناریوهای ایده آل برای پیکربندی N + 1 UPS

وقتی صحبت از یو پی اس می شود ، کافی نیست که افزونگی فقط در یک سیستم واحد ساخته شود. در هند ، بسیاری از مراکز داده هنوز از سیستم های میراث استفاده می کنند. در چنین سیستمهایی با استفاده از کلیدهای انتقال استاتیک (STS) می توان UPS U + 1 را بدست آورد. STS در صورت از دست دادن نیرو در خروجی UPS ، این بار را به یک منبع دورریز منتقل می کند. STS می تواند در مقابل یک بار ورودی مستقر مستقر شود ، به گونه ای که می توان از دو منبع تغذیه مستقل از دو خوشه UPS برای تقویت بیشتر قابلیت اطمینان سیستم استفاده کرد.

نکته 2: ترکیب کارایی سیستم در طراحی UPS N + 1

سرورهای تیغه چگالی توان بالا دارند ، بسیاری از اوقات نیازهای انرژی را تشدید می کنند. به عنوان مثال ، اگر راه اندازی یک سرور معمولی به 5 کیلو وات نیاز داشته باشد ، ممکن است سرورهای تیغه نیازها را به 20 کیلووات فشار دهند. از این رو برای سرورهای تیغه باید از UPS با چگالی توان بالاتر استفاده کنید.

در افزونگی N 1 ، از UPS تنها 50٪ از کارآیی آن استفاده می شود. در شرایط عادی می توانید آن را تا 75٪ فشار دهید. راندمان بار بخشی از هر سیستم همیشه نسبت به راندمان کامل بار آن پایین است. بنابراین ، یکی از چالش ها بهبود کارایی بار است که برای آن باید منحنی بهره وری بسیار صاف نگه داشته شود.

نکته 3: مواردی که باید در هنگام انتخاب ماژول UPS در نظر بگیرید

هزینه انتخاب همیشه از انتخاب ماژول های UPS برای راه اندازی N + 1 UPS مهم است. به غیر از هزینه ، مصرف برق منطقه دیگری است که به طور مستقیم بر انتخاب ماژول UPS تأثیر می گذارد.

در شرایط هند ، اگر UPS بتواند روی طیف گسترده تری از ولتاژهای ورودی کار کند ، مصرف باتری را مصرف نمی کند. باتری های UPS با استفاده بیشتر بیشتر زودتر از بین می روند و هزینه های جایگزینی زیادی را به همراه می آورند. بنابراین ، شما باید به فناوری های UPS مانند مدیریت باتری پیشرفته ، که از نزدیک شارژ باتری را نظارت می کند ، نگاه کنید. اگر می توانید UPS را در یک محدوده ورودی وسیع تر کار کنید ، می توانید باتری ها را به کلی حذف کنید.

نکته 4: بارهای سیستم UPS را هنگام طراحی بررسی کنید

تا به امروز ، مدیران مرکز داده ها همیشه وقتی صحبت از طراحی UPS N + 1 است ، بسیار محافظه کارانه بازی می کنند. آنها معمولاً UPS را با توجه به بار متصل موجود اندازه می دهند.

سرورها به طور معمول برای یک امتیاز قدرت خاص طراحی شده اند. از این رو مدیران IT باید با طرز قاطعانه در هنگام طراحی UPS N + 1 فاکتور ناسازگاری و همچنین عامل همزمانی (چه تعداد بار در یک نقطه معین از زمان به دست بیاورند) در نظر بگیرند. این امر از نظر عدم توجه به UPS به آنها كمك می كند.

اعتقاد دیگر این است که می توانید قابلیت اطمینان UPS را از طریق UPS بزرگ افزایش دهید. چنین مواردی همیشه محدود کردن میزان قابلیت اطمینان UPS قابل استخراج را شامل می شود.

بهتر است در هنگام تنظیم UPS N + 1 به سراغ یک سیستم UPS مدولار بروید. در این حالت ، اگر یک ماژول ناقص شود می تواند یک ماژول UPS را به دست آورد. با این حال ، در چنین مواردی باید به قابلیت تعویض گرم سیستم نیز توجه کنید.

نکته 5: رسیدگی به مصرف برق UPS

مصرف برق N + 1 UPS به تقاضای کیلووات سرور بستگی دارد. متأسفانه ، ما در هند ترکیبی از سیستم های میراث و سرورهای جدید تیغه را داریم.

در آینده تجهیزات فناوری اطلاعات بیشتری با تصحیح ضریب توان وجود خواهد داشت. در یک سیستم معمولی ، اگر UPS خطا ایجاد کند ، از طریق بای پس نیرو می گیرد. بنابراین ، استمرار قدرت حفظ می شود. سیستم های ماژولار یک ماژول اضافی دارند ، بنابراین اگر یک خرابی وجود داشته باشد ، ماژول دیگر هنوز در حالت آنلاین باقی می ماند. بنابراین ، هیچ مشکلی در مورد سیستم UPS در گذرگاه وجود ندارد.

درباره نویسنده: رابین روی مدیر محصول برای راه حل های UPS در Delta Energy Systems (I) Pvt است. آموزشی ویبولیتین وی مسئول معرفی محصولات جدید برای بخش های مختلف بازار ، عمودی و برنامه های تجاری با فناوری پیشرفته برای تهویه برق است.

منبع : شرکت کیان صنعت ایرانیان
اشتراک

تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ بوده و متعلق به کیان صنعت ایرانیان می باشد. © کپی رایت ۱۳۹۵-۱۳۹۹ | حقوق پدیدآورنده | جرائم رایانه ای