09 اسفند

تثبیت کننده های ولتاژ استاتیک

جهت مشاوره یا خرید انواع یو پی اس ، باتری یو پی اس ، استابلایزر ، رک ، کابینت ، پی دی یو و یا تعمیر تخصصی یوپی اس و باتری با شماره 02177973810 تماس حاصل نمایید .

تثبیت کننده های ولتاژ استاتیک

تثبیت کننده های ولتاژ استاتیک

تثبیت کننده های ولتاژ استاتیک

  • تثبیت کننده های ولتاژ استاتیک :

همانطور که از نام آن مشخص است، استابلایزر ولتاژ استاتیک هیچ یک از قطعات متحرک به عنوان یک مکانیزم سرو موتور در مورد تثبیت کننده های سروو ندارد. این مدار مبدل قدرت الکترونیکی را برای تنظیم ولتاژ استفاده می کند، نه یک متغیر در مورد تثبیت کننده های معمولی. این امر می تواند دقت بیشتری و تنظیم ولتاژ عالی توسط این تثبیت کننده ها را در مقایسه با تثبیت کننده های سرو، و به طور معمول مقررات ± 1 درصد باشد.

این اساسا شامل ترانسفورماتور تقویت بوک، مبدل قدرت IGBT (یا مبدل AC به مبدل AC) و میکروکنترلر، ریزپردازنده یا کنترل کننده DSP است. مبدل IGBT کنترل میکروپروسسوری مقدار مناسب ولتاژ را با روش مدولاسیون پهنای پالس تولید می کند و این ولتاژ به ترانسفورماتور تقویت کننده باقر عرضه می شود. مبدل IGBT ولتاژ را به طریقی تولید می کند که می تواند در فاز یا 180 درجه از ولتاژ خط ورودی فاز باشد، به منظور انجام ولتاژ اضافه و کم کردن در طی نوسانات می باشد.

هرگاه ریزپردازنده غوطه ور ولتاژ را شناسایی کند، Pulse PWM را به مبدل IGBT می فرستد تا ولتاژ تولیدی آن برابر با مقدار معین شده از مقدار اسمی باشد. این خروجی در فاز با منبع ورودی قرار می گیرد و به ترانسفورماتور تقویت کننده باقیمانده عرضه می شود. از آنجا که ثانویه به خط ورودی متصل است، ولتاژ القا شده به منبع ورودی اضافه می شود و این ولتاژ اصلاح شده به بار تحویل می شود.

به طور مشابه، افزایش ولتاژ باعث می شود مدار ریز پردازنده برای ارسال PWM پالس به طریقی که مبدل یک ولتاژ مقدار منحصر به فرد را صادر کند، که 180 درجه از فاز با ولتاژ ورودی است. این ولتاژ در ثانویه ترانسفورماتور تقویت کننده باقر از ولتاژ ورودی محاسبه می شود تا عمل جابجایی انجام شود.
این تثبیت کننده ها در مقایسه با تغییر شیر و تثبیت کننده های کنترل شده توسط سروو به دلیل مزایای وسیعی از قبیل اندازه جمع و جور، سرعت اصلاح بسیار سریع، تنظیم ولتاژ عالی، بدون نگهداری به دلیل عدم وجود قطعات متحرک، کارایی بالا و قابلیت اطمینان بالا بسیار محبوب هستند.

تفاوت تثبیت کننده ولتاژ و تنظیم کننده ولتاژ :

تثبیت کننده ولتاژ: این دستگاه یا مدار است که برای ارائه ولتاژ ثابت به خروجی بدون تغییر در ولتاژ ورودی طراحی شده است.

تنظیم کننده ولتاژ: این دستگاه یا مدار است که برای ارائه ولتاژ ثابت به خروجی بدون تغییر در جریان بار طراحی شده است.


بیشتر بخوانید : چگونه یک ژنراتور برق ایجاد می کند؟


چگونه می توان یک تثبیت ولتاژ اندازه گیری درست را انتخاب کرد؟

قبل از خرید یک استابلایزر ولتاژ برای یک دستگاه، عوامل متعددی را در نظر بگیرید. این عوامل عبارتند از: واتا مورد نیاز دستگاه، سطح نوسانات ولتاژ که در منطقه نصب شده، نوع دستگاه، نوع تثبیت کننده، محدوده کاری تثبیت کننده (که ولتاژ مناسب آن تثبیت کننده است)، ولتاژ بالا / تحت قطع ولتاژ، نوع مدار کنترل، نوع نصب و سایر عوامل می باشد. در اینجا ما قبل از خرید یک تثبیت کننده برای درخواست شما اقدامات اولیه را در نظر گرفته ایم.

با رعایت جزئيات (نمونه ها: نام پانل ترانسفورماتور، نام پلاستیکی MCB، نام پلاستیکی خازن و غیره) و یا از دستورالعمل محصول، اطمینان حاصل کنید که میزان قدرت دستگاه مورد نظر شما با استفاده از تثبیت کننده مورد استفاده قرار می گیرد.
از آنجاییکه تثبیت کننده ها در kVA رتبه بندی می شوند(همانطور که در مورد ترانسفورمر در kVA به جای کیلو وات رتبه داده شده است)، همچنین می توان با افزایش ولتاژ دستگاه با حداکثر توان نامی توان ولتاژ را محاسبه کرد.
توصیه می شود حاشیه ایمنی را برای رتبه بندی تثبیت کننده اضافه کنید، معمولا 20 تا 25 درصد است. این می تواند مفید باشد برای برنامه های آینده برای اضافه کردن دستگاه های بیشتر به خروجی تثبیت کننده.
اگر دستگاه در وات امتیاز داده شود، در هنگام محاسبه kVA امتیاز ثابتی، یک عامل قدرت را در نظر بگیرید. برعکس، اگر تثبیت کننده ها به جای kVA در کیلو ولت امتیاز داده شوند، ضریب توان را با ولتاژ و محصول فعلی ضرب کنید.

فرض کنید اگر دستگاه (تهویه هوا یا یخچال) به عنوان 1kVA امتیاز داده شود. بنابراین، حاشیه امن 20 درصد، 200 وات است. با اضافه کردن این وات به مقادیر واقعی، ما 1200 وات وات را دریافت می کنیم. بنابراین تثبیت کننده 1.2 kVA یا 1200 VA برای دستگاه مناسب تر است. برای خانه نیاز به تثبیت کننده های 200 وات تا 10 کیلووات ترجیح داده می شود. و برای برنامه های تجاری و صنعتی، تک و سه مرحله از تثبیت کننده های رتبه بندی بزرگ استفاده می شود.

منبع : how-voltage-stabilizer-works

سایر مقالات این سایت :

موارد ایمنی باتری یو پی اس

UPS صنعتی در مقابل UPS استاندارد

مشاوره و استعلام بهترین قیمت از شرکت کیان صنعت ایرانیان

02177973811