استابلایزر هژیر صنعت یک دستگاه الکترونیکی است که برای تثبیت ولتاژ ورودی و انتقال ولتاژ ثابت به یک بار در ترمینال های خروجی آن طراحی شده است.

شرکت هژیر صنعت تولیدکننده و طراح یو پی اس، استابلایزر و شارژر است. استابلایزر هژیر صنعت مدل STB با ظرفیت‌های مختلفی از ۵.۵KVA تا ۱۰KVA تولید می‌شود.

استفاده از استابلایزر برای تجهیزات برقی در منزل و محل کار به دلیل حساسیت بالای آن‌ها در برابر نوسانات برقی ضروری است.

استابلایزر هژیر صنعت

استابلایزر هژیر صنعت یک وسیله الکتریکی است که بدون در نظر گرفتن تغییرات در ولتاژ ورودی ، برای انتقال ولتاژ ثابت به یک بار در ترمینال های خروجی آن طراحی شده است. از تجهیزات یا دستگاه در برابر ولتاژ و ولتاژهای دیگر محافظت می کند. همچنین به عنوان تنظیم کننده ولتاژ خودکار (AVR) نامیده می شود.

استابلایزر برای تجهیزات الکتریکی پرهزینه و گرانبها ترجیح داده می شوند تا از آنها در برابر نوسانات ولتاژ پایین یا ولتاژ مضر محافظت کنند. برخی از این تجهیزات تهویه مطبوع، دستگاه چاپ افست، تجهیزات آزمایشگاهی، ماشین آلات صنعتی و تجهیزات پزشکی هستند.

stabilizer، ولتاژ ورودی نوسان را قبل از اینکه به بار تغذیه شود تنظیم می کنند. ولتاژ خروجی از تثبیت کننده در صورت تأمین تک فاز و در صورت تأمین سه فاز 380 ولت یا 400 ولت در محدوده 220 ولت یا 230 ولت در دامنه نوسان ولتاژ ورودی باقی خواهد ماند. این تنظیم توسط عملیات باک و بوست انجام می شود که توسط مدارهای داخلی انجام می شود.

استابلایزر هژیر صنعت

انواع استابلایزر هژیر صنعت موجود در بازار

انواع زیادی از تنظیم کننده های استابلایزر اتوماتیک در بازار امروز موجود است. اینها بنا به نوع کاربرد و ظرفیت (KVA) مورد نیاز، می توانند واحدهای یک یا سه فاز باشند. stabilizer سه فاز در دو نسخه به عنوان مدل بار متعادل و مدل بار نامتعادل ارائه می شوند.

اینها یا به عنوان واحدهای اختصاصی لوازم خانگی یا به عنوان یک واحد تثبیت کننده بزرگ برای کل لوازم در یک مکان خاص، مثلاً کل خانه در دسترس هستند. علاوه بر این تثبیت کننده های ولتاژ می توانند از نوع آنالوگ یا دیجیتال واحد تثبیت کننده باشند.

تثبیت کننده ها به بخشی جدایی ناپذیر از بسیاری از وسایل برقی خانگی، صنایع و سیستم های تجاری تبدیل شده اند. پیش از این، از تثبیت کننده ولتاژ دستی یا قابل تعویض برای افزایش ولتاژ ورودی به منظور دادن ولتاژ خروجی در محدوده مورد نظر استفاده می شده است. چنین تثبیت کننده هایی با رله های الکترومکانیکی به عنوان دستگاه های سوئیچینگ ساخته می شوند.

انوع استابلایزر (هژیر صنعت) یا تثبیت کننده ولتاژ عبارتند از:

تثبیت کننده ولتاژ نوع رله

در این نوع تثبیت کننده های ولتاژ، تنظیم ولتاژ با تعویض رله ها انجام می شود تا تعدادی از نوسانات ترانسفورماتور به بار متصل شود چه برای تقویت و چه برای کوبیدن.

این مدار علاوه بر ترانسفورماتور دارای مدار الکترونیکی و مجموعه ای از رله ها است که می تواند ترانسفورماتور هسته ای یا هسته ای آهنی باشد که دارای ضربه های روی ثانویه آن است

تثبیت کننده ولتاژ کنترل شده

استابلایزر کنترل شده به سادگی به عنوان تثبیت کننده های سرو نامیده می شوند از یک موتور سروو برای فعال کردن اصلاح ولتاژ استفاده می کند. اینها عمدتا برای دقت ولتاژ خروجی بالا با تغییرات ولتاژ ورودی استفاده می شود.

تثبیت کننده ولتاژ استاتیک

همانطور که از نامش پیداست، تثبیت کننده ولتاژ استاتیک در صورت تثبیت کننده های سرو، هیچ مکانی در حال حرکت به عنوان مکانیزم سرو موتور ندارد.

این از مدار مبدل الکترونیکی قدرت برای دستیابی به تنظیم ولتاژ استفاده می کند تا تنظیمات ولتاژ در مورد تثبیت کننده های معمولی. تولید دقت و تنظیم ولتاژ عالی توسط این تثبیت کننده ها در مقایسه با تثبیت کننده های سروو امکان پذیر است.

تثبیت کننده ولتاژ استاتیک

انتخاب و خرید استابلایزر مناسب

مهمترین نکته این است که قبل از خرید استابلایزر برای یک دستگاه باید در نظر داشته باشید چند فاکتور مهم و اساسی می باشد که این موارد شامل:

 • وات مورد نیاز دستگاه
 • سطح نوسانات ولتاژ تجربه شده در منطقه نصب
 • نوع دستگاه
 • نوع stabilizer
 • دامنه کار تثبیت کننده ولتاژ
 • نوع مدار کنترل
 • نوع نصب

درباره شرکت هژیر صنعت

شرکت هژیر صنعت یکی از تولیدکنندگان پیشرو تجهیزات الکتریکی در ایران است. این شرکت طیف گسترده ای از محصولات را تولید می کند، از جمله استابلایزرها.

استابلایزرهای هژیر صنعت در انواع مختلف و با ظرفیت های مختلف موجود هستند. آنها برای مصارف مسکونی، تجاری و صنعتی مناسب هستند.

استابلایزرهای هژیر صنعت از کیفیت بالایی برخوردار هستند و از مواد و قطعات باکیفیت ساخته شده اند. آنها دارای ویژگی های ایمنی متعددی هستند که از تجهیزات شما در برابر آسیب محافظت می کنند.

استابلایزرهای هژیر صنعت دارای گارانتی هستند. این گارانتی به شما اطمینان می دهد که در صورت بروز مشکل، می توانید از حمایت شرکت برخوردار باشید.

در اینجا برخی از مزایای استفاده از استابلایزرهای هژیر صنعت آورده شده است:

 1. تثبیت ولتاژ: استابلایزرهای هژیر صنعت ولتاژ خروجی را در یک سطح ثابت نگه می دارند. این می تواند از تجهیزات حساس شما در برابر آسیب ناشی از نوسانات ولتاژ محافظت کند.
 2. قابلیت اطمینان: استابلایزرهای هژیر صنعت از کیفیت بالایی برخوردار هستند و از مواد و قطعات باکیفیت ساخته شده اند. آنها دارای ویژگی های ایمنی متعددی هستند که از تجهیزات شما در برابر آسیب محافظت می کنند.
 3. تنوع: استابلایزرهای هژیر صنعت در انواع مختلف و با ظرفیت های مختلف موجود هستند. این به شما امکان می دهد استابلایزری را انتخاب کنید که نیازهای خاص شما را برآورده کند.
 4. گارانتی: استابلایزرهای هژیر صنعت دارای گارانتی هستند. این گارانتی به شما اطمینان می دهد که در صورت بروز مشکل، می توانید از حمایت شرکت برخوردار باشید.

اگر به دنبال یک استابلایزر با کیفیت بالا و قابل اعتماد هستید، استابلایزرهای هژیر صنعت گزینه مناسبی هستند.

 

footbg
بالای صفحه