استابلایزر فاران

استابلایزر فاران  جهت جلوگیری از نوسان و پرش های ناگهانی برق شهری (V220 ) و برق سه فاز برای محافظت از کلیه ی لوازم برقی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد همچنین از استابلایزر یا تثبیت کننده ولتاژ می توان در مصارف خانگی نیز استفاده نمود.که از آن به عنوان استابیلایزر خانگی یا ترانس خانگی یاد می شود .

استابیلایزر فاران با داشتن سیستم میکروپروسسوری ولتاز ورودی را اندازه گیری کرده و با توجه به کاهش یا افزایش ولتاژ در ورودی را تشخیص داده و در خروجی ولتاژ V220 یا 380 Vثابت با دقت %1 و به صورت خطی و پیوسته در خروجی ارائه می دهد.و همچنین با داشتن هسته ی حلقوی از جنس مس و جاروبک ذغال با چرخش بر روی سطح هسته ی حلقوی خروجی ثابت ارائه می دهد.

خرید استابلایزر فاران

استابلایزر فاران یک دستگاه الکترونیکی است که برای محافظت از دستگاه‌های الکتریکی در برابر نوسانات ولتاژ و نویز برق شهری استفاده می‌شود.

استابلایزر فاران می‌تواند برای کامپیوتر و وسایل منزل جهت محافظت در برابر صاعقه و افزایش یا کاهش ناگهانی و دایمی ولتاژ و نویز و نوسانات برق شهر و اتصال کوتاه استفاده شود.

شرکت صنایع الکترونیک فاران در سال ۱۳۶۸ با هدف فعالیت در زمینه تولید تجهیزات الکترونیکی، مخابراتی و کامپیوتری تأسیس شده است

استابلایزر فاران مدل STB مناسب برای:

 1.  تجهیزات مخابراتی، رادیویی
 2. استابلایزر فارانماشین‌های اداری
 3.  مراکز اداری تجاری
 4.  لوازم خانگی، صوتی و تصویری
 5.  تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی
 6.  کولرهای گازی
 7.  محافظت و تقویت برق ساختمان‌ها (تکفاز) تا 40A

مشخصات استابلایزر فاران

 •  توان‌های 1, 2, 5 و 10 KVA
 •  محافظت از دستگاه های مصرف کننده در مقابل تغییرات ولتاژ خروجی خارج از محدوده مجاز
 •  مجهز به فیلتر حفاظتی جهت نویزها و اختلالات برق شهر
 •  کنترل میکروپروسسوری
 •  رگولاسیون اتوماتیک ولتاژ    استابیلایزر فاران مدل STB
 •  نمایشگر LED برای نشان دادن ولتاژ برق شهر و ولتاژ تنظیم شده خروجی
 •  قابلیت تنظیم تاخیر زمانی
 •  ترانسفورماتور داخلی
 •  دارای قطع کننده در ورودی
 •  نوع رله‌ای
 •  بازده %98

انواع استابلایزر

طراحی تمام سیستم های الکتریکی و الکترونیکی به گونه ای است که در یک ولتاژ تغذیه پایدار و ثابت می توانند با حداکثر بهره وری کار کنند.

اما گاهی اوقات به دلایلی مختلفی ولتاژ دچار نوسانات قابل توجهی می شود و در کارایی دستگاه های الکتریکی مشکل جدی ایجاد می کند. در این مواقع استابلایزها با تثبیت ولتاژ و تامین یک منبع تغذیه پایدار مانع از ایجاد این مشکلات می شوند.

استابلایزر رله ای

در استابلایزر های رله ای یا پله ای اصلاح ولتاژ با دقت 10 ولت انجام می شود. این نوع از استابلایزرها برای لوازم صنعتی، تجاری و خانگی که نرخ پایین دارند، بسیار محبوب هستند.که دارای محدویت های متعددی مانند سرعت اصلاح ولتاژ آهسته، دوام کم، قابلیت اطمینان کم، وقفه در مسیر برق در هنگام تنظیم و مقاوت کم در برابر ولتاژ بالا می باشند.

استابلایزر سرووموتوری

استابلایزر سروو یکی از محبوب ترین انواع تثبیت کننده ولتاژ است. در این نوع اصلاح ولتاژ بدون هیچ گونه سوئیچی انجام می شود. نام استابلایزر سروو نشان دهنده این است که برای تایید اصلاح ولتاژ از یک موتور سروو استفاده می کند و به طور عمده برای دقت ولتاژ خروجی بالا استفاده می شود.

این تثبیت کننده ها می توانند واحدهای تک فاز، سه فاز متعادل و سه فاز ناپایدار باشند. برای اصلاح ولتاژ در نوع تک فاز موتور سروو به همراه ترانسفورماتور متغییر، نوع سه فاز همراه با سه ترانسفورماتور اتوماتیک و در نوع سه فاز ناپایدار سه سروو موتور مستقل همراه با سه ترافورماتور و سه مدار کنترل جداگانه می باشد.

درباره استابلایزر فاران

یک استابلایزر فاران یک وسیله الکترونیکی است که برای تثبیت ولتاژ خروجی یک منبع تغذیه استفاده می شود. این کار با تنظیم مقدار جریان خروجی منبع تغذیه انجام می شود. استابلایزرهای فاران برای جلوگیری از نوسانات ولتاژ در خروجی منبع تغذیه استفاده می شوند. این می تواند برای محافظت از تجهیزات حساس به نوسانات ولتاژ مفید باشد.

استابلایزرهای فاران معمولاً از یک ترانزیستور به عنوان دستگاه تنظیم کننده استفاده می کنند. ترانزیستور به گونه ای تنظیم می شود که جریان خروجی منبع تغذیه را در یک سطح ثابت نگه دارد. این کار با کنترل جریان پایه ترانزیستور انجام می شود.

کاربرد استابلایزر فاران

استابلایزرهای فاران در طیف وسیعی از کاربردها استفاده می شوند. آنها اغلب در تجهیزات الکترونیکی حساس مانند رایانه ها، تجهیزات پزشکی و تجهیزات آزمایشگاهی استفاده می شوند. آنها همچنین می توانند در وسایل خانگی مانند تلویزیون ها، کنسول های بازی و دستگاه های صوتی استفاده شوند.

استابلایزرهای فاران در اندازه ها و توان های مختلفی موجود هستند. آنها می توانند برای کاربردهای کوچک مانند تنظیم ولتاژ یک چراغ LED یا برای کاربردهای بزرگ مانند تنظیم ولتاژ یک منبع تغذیه صنعتی استفاده شوند.

استفاده از یک استابلایزر فاران می تواند به محافظت از تجهیزات حساس از آسیب ناشی از نوسانات ولتاژ کمک کند. این می تواند به افزایش عمر تجهیزات و بهبود عملکرد آنها کمک کند.

footbg
بالای صفحه