12 تیر

اهمیت تولید یو پی اس در عصر تکنولوژی

0
(0)

اهمیت تولید یو پی اس در عصر تکنولوژی

امروزه تولید UPS اهمیت بسیار ویژه ای دارد. از آنجایی که برق شهری عاملی مهم در زندگی انسان ها و نیز کلیه کسب و کارها اعم از کارخانجات، شرکت ها، ادارات و غیره به حساب می آید، بنابراین تولید یو پی اس و استفاده از آن در مواقعی خاص مانند قطع  ناگهانی برق، نوعی شاه کلیدی برای رفع مشکلات است.

همچنین از آنجایی که عصر ارتباطات بر پایه استفاده از رایانه ها و ذخیره اطلاعات در آن بنا شده است، پس وجود یک UPS می ‌تواند به عنوان یک محافظ از نرم افزار برای پاک نشدن اطلاعات در مواقع ضروری شمار آید.

معرفی یو پی اس

UPSیا Uninterruptible power supply به فارسی منبع تغذیه اضطراری ترجمه شده است. یو پی اس (UPS) بدون آنکه وقفه ای در برق رسانی ایجاد کند، به عنوان یک منبع تغذیه در دستگاه مورد نظر قرار می گیرد. این دستگاه به عنوان یک پشتیبان و محافظ هنگام بروز مشکلاتی مانند قطع برق وارد عمل می شود. به عبارتی یو پی اس به کمک انرژی ذخیره شده در باتری که در آن قرار دارد، برق مورد نیاز تجهیزات تامین میکند. در حال حاضر تولید یو پی اس در ایران یکی از صنایع بزرگ است.

تولید یو پی اس چه مصارف و کاربردهایی دارد؟

به طور کلی می‌توان گفت که در هر محیطی که دستگاه رایانه وجود داشته باشد چه درمنزل چه در ادارات و چه در شرکت های بزرگ استفاده از دستگاه ups امری ضروری است. این دستگاه هم در زمان وصل برق از آسیب‌های احتمالی به سیستم ها محافظت کرده و هم در هنگام قطع برق کاربرد اساسی دارد. تولید یو پی اس کاربردهای بسیار وسیعی دارد.

ویژگی های یو پی اس

واحد اندازه گیری UPS براساس توان Watt یا VA بنا شده استWatt .  از حاصل ضرب ولتاژ در جریان خروجی به دست می آید.  همچنین تولید یو پی اس در اندازه ها و مدل های مختلفی انجام می پذیرد.

مدل های مختلف یو پی اس دارای ویژگی های مختلفی مانند برخورداری از نرم افزار کنترل کامپیوتر برای ذخیره کردن اطلاعات، خاموش کردن کامپیوتر، پخش آلارم هشدار به هنگام بروز خطا و… را دارا هستند. از دیگر ویژگی های کلی که در هنگام تولید یو پی اس رعایت می شود شامل موارد زیر است:

  • یو پی‌ اس هیچگونه آلودگی در محیط زیست ایجاد نمی کند.
  • عملکرد یو پی اس بدون هیچ گونه وقفه ای انجام می پذیرد.
  • یو پی اس دارای نصب و حمل و نقل بسیار ساده ای است.

آیا این مطلب براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کن

میانگین 0 / 5. تعداد نطرات: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

اشتراک