باتری منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) چیست؟

باتری منبع تغذیه بدون وقفه : UPS به عنوان منبع تغذیه غیرقابل تعویض یا باطری / مایع پرنده شناخته می شود ، در صورت عدم موفقیت منبع اصلی ، یو پی اس قدرت اضطراری را برای بارگیری فراهم می کند.  یو پی اس با سیستم کمکی یا ژنراتور آماده به کار متفاوت است زیرا با تأمین انرژی ذخیره شده در باتری ها ، حفاظت تقریباً لحظه ای از قطع برق را تأمین می کند . واحد UPS معمولاً برای محافظت از سخت افزار مانند رایانه ها ، مراکز داده ، تجهیزات ارتباط از راه دور و سایر تجهیزات که می تواند باعث صدمات و اختلال در کسب و کار یا از بین رفتن داده ها شود در صورت ایجاد اختلال غیر منتظره در منبع تغذیه ، استفاده می شود .

واحدهای UPS در اندازه از واحدهای طراحی شده برای محافظت از یک رایانه واحد و بدون مانیتور ویدیویی تا واحدهای بزرگی که کل مراکز داده یا ساختمانها را تأمین می کنند ، می باشد.

بزرگترین UPS در جهان یک سیستم ذخیره سازی الکتریکی باتری 46 مگاواتی باتری (BESS) در آلاسکا است که تمام شهرها و جوامع روستایی مجاور را در حین قطع برق قدرت می دهد.

نقش اصلی هر یو پی اس تهیه برق کوتاه مدت در هنگام عدم موفقیت منبع اصلی است. با این وجود ، اکثر واحدهای UPS قادر هستند مشکلات برق مشترک را با درجات مختلفی اصلاح کنند ، از جمله:

  • ولتاژسنبله یا فشار بیش از حد ولتاژ
  • کاهش لحظه ای یا مداوم ولتاژ ورودی
  • سر و صدا ، معمولاً از تجهیزات نزدیکی
  • ناپایداری فرکانس اصلی
  • اعوجاج هارمونیک

آماده به کار

یو پی اس آماده به کار (SPS) تنها اساسی ترین ویژگی ها را ارائه می دهد ، با استفاده از محافظت در برابر افزایش و پشتیبان گیری از باتری.

تجهیزات حفاظت شده معمولاً مستقیماً به برق کارخانه ورودی متصل می شوند. هنگامی که ولتاژ ورودی به زیر سطح پایین می آید یا از یک سطح از پیش تعیین شده بالا می رود ، SPS مدار اینورتر DC-AC داخلی را که از باتری داخلی آن تغذیه می شود ، روشن می کند.

تعاملی خط

یو پی اس تعاملی خط در عمل یک UPS آماده به کار است ، با این تفاوت که دارای  یک autotransformer ولتاژ متغیر است. این نوع خاصی از ترانسفورماتور است که می تواند سیم پیچ های سیم را به آن اضافه یا تفریق کند ، پس می تواند باعث افزایش یا کاهش میدان مغناطیسی و ولتاژ خروجی ترانسفورماتور شود . این همچنین به عنوان یک ترانسفورماتور تقویت کننده باک شناخته می شود.

 

جهت مشاوره یا خرید انواع یو پی اس ، باتری یو پی اس ، استابلایزر ، رک ، کابینت ، پی دی یو و یا تعمیر تخصصی یوپی اس و باتری با شماره 02177973810 تماس حاصل نمایید .