روشهای ارتباط با یو پی اس

روش های ارتباط با یو پی اس

روشهای ارتباط با یو پی اس: برای کنترل و مدیریت یو پی اس می توان آنرا به کامپیوتر متصل کرد و از طریق مانیتور آنرا مدیریت نمود.

همچنین جهت حفظ فایلهای باز در سیستم می توان یک نرم افزار در یو پی اس نصب کرد تا در مواقع قطعی برق آنها را سیو و سیستم را خاموش نماید.

از جمله امکانات شبکه ای برای مدیران یا کاربران می توان به کنترل یو پی اس از راه دور و سیو اطلاعات سیستم ها در مواقع اختلال یا قطعی برق اشاره کرد.

 روشهای ارتباط با یو پی اس

مدیریت یو پی اس به دو طریق مستقیم و غیر مستقیم امکان پذیر است

روش مستقیم:

در این روش یو پی اس بطور مستقیم با تمامی سیستم ها وارد ارتباط شده و پیام خاموش شدن را ارسال می کند و اگر اختیاراتی  برای سیستم ها تعریف شده باشد آنها می توانند دستورات محافظتی و کنترلی به یو پی اس ارسال کنند.

البته این روش معایبی نیز دارد که هزینه بالای آن اولین عیب این روش می باشد.

امکان نصب هر برنامه ای در این روش موجود نمی باشد و یا اگر باشد هزینه احرای آن بالا خواهد بود که این نیز دومین عیب این روش می باشد.

روش غیر مستقیم:

در این روش یو پی اس بصورت مستقیم با سیستم ها ارتباط ندارد بلکه یک سیستم بصورت واسطه بین یو پی اس و سایر کامپیوتر قرار می گیرد و یو پی اس دستورات لازم را از طریق این سیستم به سایر کامپیوترها ارسال می نماید ولی این روش یک عیب نیز دارد چرا که با خاموش شدن یا ایراد پیدا کردن سیستم واسطه دستورات یو پی اس به سایر سیستم ها انتقال نمی یابد.

جهت مشاوره یا خرید انواع یو پی اس ، باتری یو پی اس ، استابلایزر ، رک ، کابینت ، پی دی یو و یا تعمیر تخصصی یوپی اس و باتری با شماره 02177973810 تماس حاصل نمایید .