تولید کننده باتری یو پی اس

تولید باتری یو پی اس: به طور کل تکنولوژی ساخت باتری یو پی اس با باتری خودرو متفاوت می باشد، اگر به صورت ساده بخواهیم توضیح دهیم تکنولوژی ساخت باطری یو پی اس ساکن مشخص می باشد که با باطری یو پی اس باید در محل ثابتی قابل استفاده باشد، اما خودرو در اکثر مواقع در حالت حرکت بوده باتری یوپی اس برای خودرو مناسب نمی باشد.

 تولید کننده باتری یو پی اس

بزرگترین و قدیمی ترین شرکت تولید باتری یو پی اس در ایران شرکت صبا باتری است که با داشتن 40 سال تجربه در ساخت انواع باتری های خودرو، باتری های یوپی‌اس و انواع باتری های مختلف موفق شده با تامین باتری های با کیفیت رضایت طیف گسترده‌ی مصرف کنندگان را جلب کند.

شرکت صبا باتری از سال های اخیر شروع به تولید باتری های غیر خودرویی مثل باتری های صنعتی و باتری های یوپی‌اس کرده است و باتوجه به کمبود سازنده باتری یوپی‌اس در ایران شرکت صبا باتری به بزرگترین سازنده باتری در این زمینه تبدیل شده است.

ویژگی‌های یک باتری یو پی اس خوب چیست؟

سیستم‌های یو پی اس سه عملکرد حیاتی را انجام می‌دهند: تامین باتری در زمان قطع برق، تنظیم ولتاژهای غیرعادی و محافظت از تجهیزات در برابر نویز.

1. فراهم کردن زمان پشتیبان گیری از اطلاعات

مدت زمان کارکرد پشتیبان باتری یو پی اس، زمان تخمینی است که تجهیزات متصل را در هنگام قطع برق، بدون فرصتی برای شارژ مجدد باتری، روشن نگه می‌دارد. زمان کاردهی باتری یو پی اس بسته به اندازه باطری UPS و وات مورد نیاز تجهیزات متصل و همچنین عواملی مانند کارایی، دمای اتاق و عمر باتری متفاوت است.

در صورت خاموشی طولانی مدت که از زمان اجرای پشتیبان UPS بیشتر می‌شود، پشتیبان گیری باتری فرصتی را برای خاموش کردن صحیح رایانه‌ها و جلوگیری از از دست رفتن داده‌ها فراهم می‌کند.

برنامه‌های کاربردی شبکه و ماموریت حیاتی اغلب شامل ژنراتورهای آماده به کار به عنوان بخشی از سیستم پشتیبان تاسیسات می‌شوند، بنابراین سیستم‌های UPS ممکن است تنها به زمان اجرا کافی برای پشتیبانی از بار تجهیزات نیاز داشته باشند تا زمانی که ژنراتورها راه اندازی، تثبیت و کنترل شوند. در حالی که ژنراتورها کار می‌کنند، سیستم‌های یو پی اس به تنظیم برق قبل از رسیدن به تجهیزات متصل، ادامه می‌دهند.

2. تنظیم ولتاژ (شامل AVR)

همه سیستم‌های UPS Tripp Lite از تجهیزات متصل، در برابر ولتاژهای غیرعادی پایین (معروف به برون‌آوت، افتادگی یا ولتاژ پایین) و ولتاژهای بالا (معروف به تورم یا اضافه ولتاژ) که می‌توانند باعث خرابی یا آسیب به سخت‌افزار شوند، محافظت می‌کنند. با این حال، سه نوع اصلی طراحی UPS (معروف به توپولوژی UPS) این کار را به روش‌های مختلف انجام می‌دهند.

3. حفاظت در برابر نویز

محافظت در برابر نویز یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های باتری یو پی اس است. سرکوب داخلی و فیلتر نویز از تجهیزات در برابر ولتاژهای گذرای مخرب، نویز خط فرکانس الکترومغناطیسی و رادیویی مخرب (EMI/RFI) محافظت می‌کند. یو پی اس بدون نیاز به دستگاه محافظ مجزا، عملکرد یک محافظ برق را اجرا می‌کند. برخی از سیستم‌های UPS همچنین دارای حفاظت از خط داده برای محافظت از تجهیزات در برابر نوسانات تلفن، اترنت یا خطوط کواکسیال هستند.

تولید باتری یو پی اس

عوامل افزایش طول عمر باتری یو پی اس

دمای محیط

ظرفیت نامی باتری سرب اسید، 25 درجه سانتی گراد (77 درجه فارنهایت) است و هر گونه تغییر در این دمای کاری می‌تواند عملکرد باتری را تغییر داده و طول عمر آن را کاهش دهد. در واقع، برای تعیین طول عمر باتری نسبت به دما، به ازای هر 15 درجه فارنهایت در ​​دمای بالای 77 درجه فارنهایت، عمر باتری تا 50 درصد کاهش می‌یابد. دمای محیط زیر 77 درجه فارنهایت نیز می‌تواند زمان پشتیبان گیری باتری را کاهش دهد. بررسی‌های معمول تعمیر و نگهداری به شناسایی نقاط داغ حرارتی و تأیید تهویه مناسب کمک می‌کند.

چرخه باتری

در هنگام قطع برق، یک سیستم منبع تغذیه UPS با باتری کار می‌کند. هنگامی‌که برق شهری بازیابی شد یا سوئیچ به برق ژنراتور کامل شد، باتری دوباره شارژ می‌شود، این فرآیند به عنوان چرخه تخلیه شناخته می‌شود. در هنگام نصب باتری، باتری در 100٪ ظرفیت نامی قرار دارد. با هر بار تخلیه و شارژ مجدد درصد کمی از ظرفیت کاسته می‌شود. طول و مقدار چرخه‌های تخلیه، کاهش ظرفیت باتری را تعیین می‌کند.

تعمیر و نگهداری باتری

سرویس و نگهداری برای عملکرد باطری UPS بسیار مهم است. کاهش تدریجی عمر باتری یو پی اس را می‌توان از طریق بررسی ولتاژ، آزمایش بار و نظارت بر باتری ارزیابی کرد. تعمیر و نگهداری پیشگیرانه با توقف اتصالات شل، از بین بردن خوردگی و شناسایی باتری‌های بد قبل از آسیب رساندن به بقیه رشته، عمر باتری را افزایش می‌دهد. با وجود یک برنامه تعمیر و نگهداری، می‌توان پایان عمر باتری را به‌طور دقیق تخمین زد و بدون توقف غیرمنتظره یا از دست دادن توان پشتیبان، تعویض باتری را برنامه‌ریزی کرد.

قیمت باطری ups ایرانی چقدر است؟

یکی از مهم‌ترین مسائل در هنگام خرید باتری UPS، هزینه و قیمت آن است. باتری‌های یو پی اس ایرانی بر اساس کارایی و کیفیتی که دارند، قیمت‌های متنوع اما مناسبی دارند. برای خرید باتری UPS علاوه بر میزان ظرفیت باتری، به وزن باتری، طول باتری، تکنولوژی ساخت، مشخصات دستگاه خود و مدت استفاده از دستگاه یو پی اس نیز توجه داشته باشید. تمامی این موارد بر میزان هزینه و قیمت باتری یو پی اس تأثیرگذارند.


ما در کیان صنعت ایرانیان سعی کرده‌ایم تا با کاهش هزینه‌ها و خرید مستقیم از کارخانه، بهترین قیمت باتری ups ایرانی و باکفیت را به شما ارائه دهیم. برای اطلاع از قیمت دقیق باتری UPS ایرانی با ما تماس بگیرید.

02177973810

02177943573

جهت مشاوره یا خرید انواع یو پی اس ، باتری یو پی اس ، استابلایزر ، رک ، کابینت ، پی دی یو و یا تعمیر تخصصی یوپی اس و باتری با شماره 02177973810 تماس حاصل نمایید .