تولید و پخش کابینت باتری

تولید و پخش کابینت باتری

کابینت باتری یو پی اس محفظه ای فلزی است که از باتری‌ها در برابر گرد و خاک و آسیب فیزیکی محافظت می‌کند.وجود آن در کنار یو پی اس و یا سیستم خورشیدی ، علاوه بر زیبایی ، باتری را در دمای متفاوت حفظ می‌کند. این محفظه از صفحه‌هایی فلزی ساخته شده است و با توجه به تعداد باتری‌های یو پی اس و وزن آن‌ها، این صفحه‌ها با ضخامت‌های متفاوتی در کابینت باتری به کار می‌روند.

کابینت باتری می‌تواند یک یا چند طبقه داشته باشد و برای انواع اتصال باتری یو پی اس (سری، موازی یا ترکیبی) وجود دارند.در صورت استفاده از یو پی اس، کابینت‌های باتری خارجی منبع تغذیه کوتاه مدت یو پی اس هستند. باتری‌های کابینت معمولا دارای تعداد قابل قبولی باتری و یک مدار قطع کننده هستند. مدار می‌تواند جریان کابینت باتری به یوپی اس را در موارد افزایش یا کاهش جریان قطع کند.

ویژگی های کلی کابینت باتری :

 1. توانایی دسترسی به داخل کابینت از هر چهار جهت
 2. توانایی باز کردن درها با قفل کشویی
 3. با استحکام قوی برای نگهداری باطری های سنگین
 4. با سوراخ های تمیز کننده هوا در چهار طرف و کف برای تهویه هوا
 5. محل عبور کابل
 6. دارای چهار پایه
 7. با توانایی قرار دادن رک ها در کنار هم در یک تا چهار کف
 8. طراحی شده برای نگهداری باتری های مختلف
 9. پرداخت کاری پوشش پودری الکتروستاتیک با آبکاری روی

مشخصات باتری کابینت یو پی اس

 • جنس کابینت های باطری ها از ورق فلزی بوده که توسط رنگهای روغنی اکثراً بصورت رنگهای سیاه و سفید و شیری رنگ وجود دارند.
  کابینت باتری ها در انواع مختلفی از لحاظ طبقه بندی وجود دارند به عنوان مثال کابینت های یک طبقه، دو طبقه و ۳ طبقه و … وجود دارند.
 • تعداد طبقات و اندازه این کابینت ها بستگی به تعداد باتری ها و آمپراژ باتری های متصله به یوپی اس ها می باشند.هرچقدر آمپراژ باتری ها بیشتر باشد از لحاظ وزن و سایز باتری نیز افزایش را خواهیم داشت که این عوامل در انتخاب کابینت باتری وجود دارند که دمای محیط و داخل این کابینت می باشد.
 • در کابینت های بزرگ که سفارشی بوده و تعداد باتریهای زیاد را در خود جای می دهند و تعداد طبقات انها نیز زیاد می باشد در این نوع کابینت ها فن های خنک کننده یا تهویه هوا در جداره کابینت ها تعبیه شده اند که جهت تنظیم دمای داخل کابینت ها کمک می کنند.
  لازم به ذکر است که هر چقدر وزن باتریها زیاد باشد کابینت های با ضخامت ورق مناسب و ستونهای محکم انتخاب میشوند

 

کابینت باتری

انواع رک ها

رک ها بر دو گونه اند:1- دیواری 2- ایستاده

رک باطری دیواری

قابل نصب بر روی دیوار بوده و بیشتر مناسب برای شبکه های کوچک و یا قسمتی از یک شبکه بزرگ هستند. رک های دیواری معمولا در ارتفاع های ۵، ۶، ۷ و ۹ یونیت عرضه می شوند. یونیت واحد سنجش ارتفاع رک است و برابر با ۵/۴۳ سانتی متر می باشد .

عمق این رک ها نیز متفاوت است و می تواند ۳۵ ، ۴۵ یا 60 سانتی متر باشد. البته به این نکته توجه نمایید که عمق رک های ایستاده کمی بیشتر است. از کید رک برای قرار گیری سوئیچ های کوچک غیر رکمونت برروی دیوار استفاده می شود و عمق آن تنها ۲۹ سانتیمتر است.

رک های با ارتفاع ۹ یونیت از تنوع بیشتری برخوردارند و قابلیت این را دارند که پنل های کناری در برخی از آن ها کاملا باز شده و امکان دسترسی به رک را از بغل فراهم می کند . برخی نیز امکان چرخش تا ۱۰۰ درجه را داشته وامکان دسترسی به پشت رک را برای کاربر فراهم می آورند.

رک ایستاده

رک باتری استاده

رک های ایستاده استاندارد معمولا جهت قرارگیری در دیتاسنترها انتخاب می شوند. در این رکها، انواع پچ پنل، سوییچ، سرور، یو پی اس (UPS) و سایر قطعات رکمونت ۱۹ اینچی را برای مدیریت آسان تر یکجا جمع می نمایند، از بالا و پایین ورودی برای انواع کابل دارند و همچنین از چهار طرف باز می شوند.

ارتفاع این رک ها می تواند ۱۶، ۲۱، ۲۸، ۳۶، ۴۰ و ۴۴ یونیت باشد. و با عمق های ۶۰ ، ۸۰ ، ۱۰۰ سانتیمتر و بیشتر تولید می شوند. دارای درب های شیشه ای یا تلقی فریم دار هستند.

امکان نصب ۱ تا ۴ فن درون این رک ها وجود دارد و بطور پیش فرض دارای فقط یک فن می باشند. پاور ماژول های ۸ پورت و ۹ پورت افقی درون این رک ها نصب می شود و نسبت به ارتفاع رک می توان پاور ماژول های عمودی نیز نصب کرد.

اجزای رک یا کابینت باطری

 1. کیس رکمونت
 2. پچ پنل
 3. طبقه ثابت رک
 4. طبقه متحرک رک
 5. فریم مانیتور
 6. حرارت سنج دیجیتالی
 7. فن رک
 8. ترمینال پاور یا پاور ماژول
 9. بلانک پنل
 10. قفل ریتال
 11. پیچ و مهره رک
 12. چرخ رک
 13. لایت پنل
 14. LCD پنل

قیمت کابینت باتری ups

قیمت کابینت باتری یو پی اس، با توجه به آمپراژ و ابعاد و سایر مشخصات مانند کشور و شرکت سازنده متفاوت می باشد.هر چه باتری‌های یو پی اس وزن بیشتری داشته باشند، ضخامت صفحات فلزی کابینت بیشتر می‌شود. در نتیجه قیمت کابینت باتری یو پی اس به چند فاکتور بستگی دارد. نظیر ابعاد آن ، تعداد طبقات، ضخامت صفحات، طول عمر و کیفیت محصول، و… در نتیجه برای خرید کابینت باتری یو پی اس ابتدا باید تعداد باتری یو پی اس و ویژگی‌های این باتری‌ها نظیر وزن و ابعادشان مشخص شود. سپس به تناسب این اطلاعات می‌توانید رک یو پی اس مناسب خود را بیابید و برای خرید آن اقدام نمایید.


برای خرید و دریافت مشاوره رایگان جهت خرید کابینت باتری با شرکت کیان صنعت ایرانیان  تماس بگیرید

02177943573 

جهت مشاوره یا خرید انواع یو پی اس ، باتری یو پی اس ، استابلایزر ، رک ، کابینت ، پی دی یو و یا تعمیر تخصصی یوپی اس و باتری با شماره 02177973810 تماس حاصل نمایید .