باتری در سیستم های یو پی اس

باتری در سیستم های یو پی اس

باتری در سیستم های یو پی اس

باتری در سیستم های یو پی اس

  • باتری در سیستم های یو پی اس :

یو پی اس ها از باتری های مختلفی استفاده می کنند. از جمله باتری یو پی اس، باتری های سرب اسید (LA)است که شایع ترین نوع تکنولوژی هستند. که در موارد خاص با شرایط ویژه ازباتری های نیکل کادمیوم یا لیتیوم یون استفاده می شود. لیتیوم یون یک فناوری باتری است که به سرعت در حال رشد است که از انرژی بالا استفاده می کند و دارای چگالی و وزن کم هستند.

باتری های سرب :

باتری LA مقرون به صرفه ترین باتری ها هستند.انتخاب برای برنامه های کاربردی بزرگتر که در آن کم وزنی یا نگرانی نیست. اکثر سیستم های UPS از باتری های LA استفاده می کنند، زیرا آنها عالی هستند.باتری های LA از یک الکترولیت استفاده می کنند که از آن تشکیل شده است. آب و اسید سولفوریک و صفحات ساخته شده از سرب اسفنجی (الکترود منفی) و اکسید سرب (مثبت) دو نوع باتری اصلی LA عبارتند از:

VRLA ( دریچه سرب اسید)، همچنین به عنوان مهر و موم شده یا بدون تعمیر و نگهداری شناخته شده است.

آب گرفتگی، همچنین به نام “تخلیه” یا “باز” است.

باتری VRLA:

باتری VRLA مهر و موم شده است و می توان آن را در هر جهت مورد مجهز قرار داد. با یک سوپاپ که هرگونه گاز خارج می شود. احداث گاز معمولا یک رویداد استثنایی است که ممکن است رخ دهد، برای مثال، هنگامی که باتری با توجه به نرخ شارژ بالا و یا تخلیه سری انجام میشود. باتری های VRLA به طور معمول نیازی به نگهداری مستقیم ندارند. لازم نیست که با آنها کار کنید. آب، به عنوان هرهیدروژن آزاد شده در طول شارژ با تشکیل اکسیژن به داخل آب مجددا ترکیب می شود. دو نوع اصلی VRLA وجود دارد که متمایز است.

ترکیب الکترولیت آنها:

مواد شیشه ای جذب شده (AGM)، جایی که الکترولیت در یک میکرو فیبر بسیار متخلخل قرار دارد، است.

جداساز شیشه :

ژل، که یک ژل الکترولیتی ساخته شده از یک مخلوط اسید سولفوریک و سیلیس است. برنامه های UPS معمولا با VRLA کار می کنند. نوع AGM به علت مقاومت داخلی آن کمتر است قدرت و کارایی خاص بالا، تخلیه کم و هزینه های خرید پایین تر باتری های AGM  نیز میتوانند سریعتر شارژ شوند و می توانند ولتاژ بالا را تامین کنند.

از مدت کوتاهی باتری های سیل شده به عنوان نام، نشان می دهد باتری های LA آب گرفتگی دارند صفحات که در الکترولیت اسید غوطه ور شده اند. از آنجا که آنها مهر و موم نشده است، هیدروژن تولید می کنند. در حین عملیات مستقیما به محیط زیست فرار می گیرند به این معنی است که سیستم های تهویه باید قوی تر از آنهایی که برای VRLA هستند ، باشند. بنابراین، به اندازه کافی در بیشتر موارد باتری بانک ها در یک اتاق اختصاصی جای می گیرند.

مجموعه ای از مقررات برای تجهیز باطری :

باتری های سیل باید نگه داشته شوند و به درستی عمل کنند و سطوح آب آنها دستی باشد.تکمیل شده آنها طول عمر بیشتری دارند و قابلیت اطمینان بیشتر نسبت به باتری های مهر و موم شده دارند.

LA باتری های نیکل کادمیوم :

الکترود باتری نیکل کادمیوم (NiCd) هستند ساخته شده از هیدروکسید نیکل (صفحه مثبت) و هیدروکسید کادمیم (صفحه منفی). الکترولیت یک محلول آبی از هیدروکسید پتاسیم قلیایی است.سایر مزایای مربوط به مقاومت داخلی پایین است که تراکم قدرت بالا را با هم ترکیب می کند با قابلیت شارژ سریع.

زمان ذخیره سازی باتری های NiCd بسیار طولانی هستند، به خصوص اگر به طور کامل تخلیه شوند، حفاظت بالا را فراهم می کنند. برای مثال، بیش از حد تخلیه، و جریان شارژ بسیار بالا رونده است. علاوه بر این، هر دو نیکل و کادمیوم هستند.سم، دفع و بازیافت باطری هزینه بر است. باتری NiCd نیز نیاز به نگهداری دارد. شکل پر کردن آب به ویژه در برنامه های کاربردی با چرخه طولانی و یا تحت شارژ سنگین در مقایسه با برخی از روش های شارژ،هزینه بر است.


بیشتر بخوانید : انتخاب یو پی اس مناسب


باتری لیتیوم یون :

در یک باتری لیتیوم یون (LIB)، کاتد معمولا از اکسید فلزی ساخته می شود، در حالی که آند معمولا گرافیت کربن متخلخل است. هر دو غوطه ور هستند. در یک الکترولیت مایع ساخته شده از نمک لیتیوم و حلال آلی است. در جریان تخلیه، جریان یون ها جریان دارند از آند به کاتد از طریق الکترولیت و جداساز؛ شارژ مسیر را عوض می کند و یون ها از کاتد به آن جریان می یابند.

شش نوع اصلی بر اساس ترکیب مواد کاتد و آند :

  1. اکسید کبالت لیتیوم (LCO)
  2. اکسید منگنز لیتیم (LMO)
  3. اکسید کبالت منگنز لیتیم نیکل (NMC)
  4. فسفات آهن لیتیم (LFP)
  5. آلومینا کبالت نیکل (NCA)
  6. اکسید تیتانیوم لیتیوم (LTO)

این ترکیبات در بسیاری از جنبه های غیر از فناوری نیز نقش مهمی در عملکرد دارد، مانند فرم مکانیکی، اندازه سلول و ترکیب مواد فعال. تولید کننده های مختلف باتری نیز تکنولوژی را برای بهبود ترکیب می کنند. عملکرد برای یک برنامه خاص این مواد شیمیایی اغلب برای کاربردهای UPS استفاده می شود. LMO-NMC و LFP به علت طول عمر طولانی خود، ایمنی بالا و تراکم قدرت بالا هستند. اولین انتخاب ABB برای تکنولوژی باتری LIB است.راه حل کابینه با ترکیبی خاص از اکسید منگنز لیتیم و منگنز نیکل است. کبالت، قادر به تولید بیش از 200 کیلووات از قدرت مداوم برای چند دقیقه می باشد.

منبع : source

سایر مقالات این سایت : 

چه کسب و کارهایی از یو پی اس استفاده می کنند؟

جهت مشاوره یا خرید انواع یو پی اس ، باتری یو پی اس ، استابلایزر ، رک ، کابینت ، پی دی یو و یا تعمیر تخصصی یوپی اس و باتری با شماره 02177973810 تماس حاصل نمایید .