چگونه یک منبع برق اضطراری کامپیوتر کار می کند؟

چگونه یک منبع برق اضطراری کامپیوتر کار می کند؟

چگونه یک منبع برق اضطراری کامپیوتر کار می کند؟

چگونه یک منبع برق اضطراری کامپیوتر کار می کند؟

آنچه که کامپیوتر شما از شبکه قدرت انتظار دارد، قدرت 120 ولت AC در 60 هرتز است. یک کامپیوتر می تواند تفاوت های جزئی را از این مشخصات تحمل کند، اما انحراف قابل توجهی سبب می شود که منبع تغذیه کامپیوتر خراب شود.

یک یو پی اس به طور کلی کامپیوتر را در مقابل چهار مشکل مختلف محافظت می کند: _ولتاژ افزایش می یابد و ستون فقرات بار زمانی که ولتاژ در خط بزرگتر از آن باید باشد. ولتاژ sags بار زمانی که ولتاژ در خط کمتر از آن باید باشد._خرابی کامل برق زمانیکه یک خط کاهش می یابد یا فیوز جایی در شبکه یا در ساختمان ضربه می زند. اختلاف فرکانس زمانیکه قدرت در چیزی غیر از 60 هرتز نوسان می کند وجود دارد.

در حال حاضر دو سیستم مشترک وجود دارد :

1) یو پی اس های آماده به کار 

2) یو پی اس های مداوم

UPS آماده به کار کامپیوتر خاموش قدرت نرم افزار را اجرا می کند تا زمانی که یک مشکل را تشخیص دهد. در آن زمان، به سرعت (در پنج میلی ثانیه یا کمتر) یک اینورتر قدرت را روشن می کند و کامپیوتر را خاموش و عملکرد باتری یو پی اس را ببینید. یک اینورتر قدرت را به توان DC که توسط باتری تحویل داده می شود به قدرت 120 ولت و 60 هرتز AC تبدیل می کند.

در UPS های مداوم، کامپیوتر همیشه از قدرت باتری خسته شده و باتری به طور مداوم شارژ می شود. شما می توانید به راحتی UPS های مداوم خود را با یک شارژر باتری و یک اینورتر قدرت بسازید. شارژر باتری به طور مداوم قدرت DC را تولید می کند که اینورتر به طور مداوم به قدرت 120 ولت متناوب تبدیل می شود و باتری قدرت اینورتر را فراهم می کند. هیچ تغییری در یک UPS مداوم وجود ندارد. این تنظیم یک منبع بسیار پایدار از قدرت را فراهم می کند.
سیستم های یو پی اس آماده به کار برای استفاده خانگی بسیار رایج هستند چرا که آنها تقریبا نصف هزینه یک سیستم پیوسته را دارند. سیستم های مداوم دارای قدرت بسیار تمیز و پایدار هستند، به طوری که در سرویس های سرور و برنامه های کاربردی حیاتی استفاده می شود.

سیستم های برق اضطراری کار می کنند :

ما همه وابسته به برق هستیم، بنابراین قطع برق بیش از چند دقیقه بسیار آزار دهنده است. با گذشت یک ساعت از زمان قطع برق، مشکلات جدی وجود دارد که می تواند باعث گران شدن یا خطرناک شدن موارد شود:
در طول زمستان، قطع برق به طور معمول سیستم گرمایش خانگی شما را غیر فعال می کند.

همانطور که خانه خنک می شود،می تواند غیرقابل استفاده شود. علاوه بر این، لوله های یخ زده می تواند باعث آسیب هزاران دلار شود. قطع برق به این معنی است که یخچال و فریزر ها توقف می کنند. در تابستان، مواد غذایی منجمد ذوب می شود.

اگر شما در طرف گوشت گاو سرمایه گذاری کرده اید، تلفات می تواند به 1000 دلار و یا بیشتر در طول یک شکست چند روزه برسد. اگر وضعیت پزشکی دارید که نیاز به تجهیزات خاصی دارد، قطع برق می تواند وضعیت زندگی یا مرگ را ایجاد کند.

طیف گسترده ای از بلایای طبیعی می تواند باعث قطع برق درازمدت شود. چیزهایی مانند گردباد، طوفان، سیل، رعد و برق، طوفان های یخ می توانند قدرت را برای ساعت ها یا روزها در یک زمان بگیرند. حتی یک چیز ساده به عنوان یک ترانسفورماتور منفجره یا یک ماشین که در یک قطعه ابزار کار می کند، می تواند یک یا دو روز برق را در کل محله از بین ببرد. 

منبع : question28.htm

سایر محصولات و مقالات این سایت :

pdu در کجا مورد استفاده قرار می گیرد؟

جهت مشاوره یا خرید انواع یو پی اس ، باتری یو پی اس ، استابلایزر ، رک ، کابینت ، پی دی یو و یا تعمیر تخصصی یوپی اس و باتری با شماره 02177973810 تماس حاصل نمایید .