پارالل کردن یو پی اس به روش N+1

پارالل کردن یو پی اس به روش N+1

پارالل کردن یو پی اس به روش N+1 

هر زمان که قطع برق اتفاق می افتد. منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) می تواند بسیار مفید باشد. آنها به کسب و کارها این امکان را می دهند تا سرورهای رایانه اصلی خود را در طول قطع برق خاموش کنند تا هرگونه اطلاعات مهم را ذخیره کنند. از آنجا که ممکن است مواردی وجود داشته باشد که UPS به درستی کار نکند، معمولاً از یک سیستم پشتیبان یا پیکربندی N + 1 برای مقابله با این شرایط استفاده می شود. پیکربندی افزایشی موازی یکی از این تنظیمات N + 1 است که ممکن است مشاغل از آن استفاده کنند.

پیکربندی افزایشی موازی، حداقل از دو دستگاه UPS متصل به تجهیزات ساخته شده اند. قبل از رسیدن به تجهیزات، برق از طریق دستگاه های UPS عبور می کند و به ورودی تجهیزات حداقل از دو دستگاه مختلف UPS عبور می کند. هنگامی که منبع تغذیه اصلی خاموش می شود، باتری موجود در UPS انرژی لازم را به تجهیزات می دهد.

اگر یکی از دستگاه های UPS به درستی کار نکند، بکاپ UPS قدرت لازم را برای تجهیزات فراهم می کند. یو پی اس پشتیبان تهیه شده در این تنظیمات را همیشه از زمان باتری آن شارژ میکند. با افزایش نیاز انرژی تجهیزات، این تنظیم را می توان به راحتی گسترش داد. راه اندازی سیستم نیز آسان و مقرون به صرفه است.

در حالی که این راه اندازی دارای چندین مزیت نسبت به پیکربندی اضافی است، دارای معایبی نیز می باشد. یکی از این معایب استفاده از همان مدل و مارک UPS است. دستگاه های UPS نیز در یک نقطه به منبع تغذیه و تجهیزات متصل می شوند. در این شرایط، اگر این نکته واحد از بین نرود، کل سیستم شکست خواهد خورد.

انتخاب مناسب ترین پیکربندی UPS مهم است تا اطمینان حاصل شود که در صورت قطع برق، تمام تجهیزات مهم را در هر زمان محافظت می کند.

پارالل کردن یو پی اس به روش N+1

پارالل کردن یو پی اس به روش N+1

یو پی اس N + 1

N + 1 که به آن افزونگی موازی نیز گفته می شود حراستی برای اطمینان از این است که همیشه یک منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) در دسترس باشد. N + 1 مخفف تعداد ماژول های UPS است که برای تأمین انرژی کافی برای سیستم های متصل ضروری به علاوه یک مورد دیگر، لازم است.

اگر یک مرکز داده سازمانی از یک UPS بزرگ استفاده کند و این ماژول از کار بیفتد، سیستم ها مختل می شوند. در یک طرح N + 1، چندین ماژول کوچک UPS و باتری در کنار هم قرار گرفته اند. در حین انجام عملیات عادی، بار در تمام ماژول ها به طور مساوی تقسیم می شود. که گویا یک دستگاه UPS بزرگ بزرگ هستند. اگر یک ماژول واحد از کار بیفتد یا نیاز به آفلاین شدن برای سرویس داشته باشد ، سیستم UPS هنوز قادر به تأمین انرژی کافی خواهد بود زیرا قبلاً با یک ماژول اضافی پیکربندی شده است.

وقتی از N + 1 برای افزونگی استفاده می شود ، ماژول های UPS باید اندازه بگیرند تا کل بار پیش بینی شده توسط سه ماژول حمل شود. مزایای N + 1 پس از آن نقطه کم می شود.

پنج نکته برای طراحی منبع برق اضطراری N + 1 (UPS)

افزونگی N + 1 (یا افزونگی موازی) یک حراستی برای اطمینان از در دسترس بودن سیستم UPS در صورت خرابی قطعات است – خصوصاً در یک مرکز داده 2 یا ردیف 3. هنگام در نظر گرفتن پیکربندی N + 1 UPS ، لازم است به خاطر داشته باشید که مشخصات UPS باید با توجه به حساسیت برنامه ها به جای اندازه مرکز داده ذکر شود.

نکته 1: سناریوهای ایده آل برای پیکربندی N + 1 UPS

وقتی صحبت از یو پی اس می شود ، کافی نیست که افزونگی فقط در یک سیستم واحد ساخته شود. در هند ، بسیاری از مراکز داده هنوز از سیستم های میراث استفاده می کنند. در چنین سیستمهایی با استفاده از کلیدهای انتقال استاتیک (STS) می توان UPS U + 1 را بدست آورد. STS در صورت از دست دادن نیرو در خروجی UPS ، این بار را به یک منبع دورریز منتقل می کند. STS می تواند در مقابل یک بار ورودی مستقر مستقر شود ، به گونه ای که می توان از دو منبع تغذیه مستقل از دو خوشه UPS برای تقویت بیشتر قابلیت اطمینان سیستم استفاده کرد.

نکته 2: ترکیب کارایی سیستم در طراحی UPS N + 1

سرورهای تیغه چگالی توان بالا دارند ، بسیاری از اوقات نیازهای انرژی را تشدید می کنند. به عنوان مثال ، اگر راه اندازی یک سرور معمولی به 5 کیلو وات نیاز داشته باشد ، ممکن است سرورهای تیغه نیازها را به 20 کیلووات فشار دهند. از این رو برای سرورهای تیغه باید از UPS با چگالی توان بالاتر استفاده کنید.

در افزونگی N 1 ، از UPS تنها 50٪ از کارآیی آن استفاده می شود. در شرایط عادی می توانید آن را تا 75٪ فشار دهید. راندمان بار بخشی از هر سیستم همیشه نسبت به راندمان کامل بار آن پایین است. بنابراین ، یکی از چالش ها بهبود کارایی بار است که برای آن باید منحنی بهره وری بسیار صاف نگه داشته شود.

نکته 3: مواردی که باید در هنگام انتخاب ماژول UPS در نظر بگیرید

هزینه انتخاب همیشه از انتخاب ماژول های UPS برای راه اندازی N + 1 UPS مهم است. به غیر از هزینه ، مصرف برق منطقه دیگری است که به طور مستقیم بر انتخاب ماژول UPS تأثیر می گذارد.

در شرایط هند ، اگر UPS بتواند روی طیف گسترده تری از ولتاژهای ورودی کار کند ، مصرف باتری را مصرف نمی کند. باتری های UPS با استفاده بیشتر بیشتر زودتر از بین می روند و هزینه های جایگزینی زیادی را به همراه می آورند. بنابراین ، شما باید به فناوری های UPS مانند مدیریت باتری پیشرفته ، که از نزدیک شارژ باتری را نظارت می کند ، نگاه کنید. اگر می توانید UPS را در یک محدوده ورودی وسیع تر کار کنید ، می توانید باتری ها را به کلی حذف کنید.

نکته 4: بارهای سیستم UPS را هنگام طراحی بررسی کنید

تا به امروز ، مدیران مرکز داده ها همیشه وقتی صحبت از طراحی UPS N + 1 است ، بسیار محافظه کارانه بازی می کنند. آنها معمولاً UPS را با توجه به بار متصل موجود اندازه می دهند.

سرورها به طور معمول برای یک امتیاز قدرت خاص طراحی شده اند. از این رو مدیران IT باید با طرز قاطعانه در هنگام طراحی UPS N + 1 فاکتور ناسازگاری و همچنین عامل همزمانی (چه تعداد بار در یک نقطه معین از زمان به دست بیاورند) در نظر بگیرند. این امر از نظر عدم توجه به UPS به آنها كمك می كند.

اعتقاد دیگر این است که می توانید قابلیت اطمینان UPS را از طریق UPS بزرگ افزایش دهید. چنین مواردی همیشه محدود کردن میزان قابلیت اطمینان UPS قابل استخراج را شامل می شود.

بهتر است در هنگام تنظیم UPS N + 1 به سراغ یک سیستم UPS مدولار بروید. در این حالت ، اگر یک ماژول ناقص شود می تواند یک ماژول UPS را به دست آورد. با این حال ، در چنین مواردی باید به قابلیت تعویض گرم سیستم نیز توجه کنید.

نکته 5: رسیدگی به مصرف برق UPS

مصرف برق N + 1 UPS به تقاضای کیلووات سرور بستگی دارد. متأسفانه ، ما در هند ترکیبی از سیستم های میراث و سرورهای جدید تیغه را داریم.

در آینده تجهیزات فناوری اطلاعات بیشتری با تصحیح ضریب توان وجود خواهد داشت. در یک سیستم معمولی ، اگر UPS خطا ایجاد کند ، از طریق بای پس نیرو می گیرد. بنابراین ، استمرار قدرت حفظ می شود. سیستم های ماژولار یک ماژول اضافی دارند ، بنابراین اگر یک خرابی وجود داشته باشد ، ماژول دیگر هنوز در حالت آنلاین باقی می ماند. بنابراین ، هیچ مشکلی در مورد سیستم UPS در گذرگاه وجود ندارد.

درباره نویسنده: رابین روی مدیر محصول برای راه حل های UPS در Delta Energy Systems (I) Pvt است. آموزشی ویبولیتین وی مسئول معرفی محصولات جدید برای بخش های مختلف بازار ، عمودی و برنامه های تجاری با فناوری پیشرفته برای تهویه برق است.

منبع : شرکت کیان صنعت ایرانیان
جهت مشاوره یا خرید انواع یو پی اس ، باتری یو پی اس ، استابلایزر ، رک ، کابینت ، پی دی یو و یا تعمیر تخصصی یوپی اس و باتری با شماره 02177973810 تماس حاصل نمایید .