خنک کننده اتاق یو پی اس

خنک کننده اتاق یو پی اس

خنک کننده اتاق یو پی اس

خنک کننده اتاق یو پی اس

  • خنک کننده اتاق یو پی اس : 

هنگامی که برای حفظ عملکرد مناسب در مرکز داده ها و اطمینان از اینکه محاسبات تجهیزات در سطح مطلوب اجرا می شود، چند مورد مهم تر از استراتژی های خنک سازی وجود دارد. چیزهایی که تاسف آور هستند می توانند به سرورهایی که در دمای پایدار باقی نمی مانند اتفاق بیفتند.

اما آیا می دانستید که اتاق هایی که منبع ذخیره برق اضطراری ذخیره می شوند نیز به گرمای بیش از حد وابسته هستند؟ سرمایه گذاری در یک سیستم خنک کننده مناسب و مطالعه نحوه اطمینان از درجه حرارت و رطوبت برای هر بخشی از مرکز داده، از جمله اتاق UPS باید در بالای فهرست کارکنان مدیران مرکز داده باشد.

Dan Hounsell، همکار ServiceNet، اشاره کرد که مدیران تسهیلات در مواردی که سرمایه گذاری در تجهیزات خنک کننده اختصاصی برای مرکز داده ها گنجانده شده است، از اتاق UPS غافل می شوند. سرورها مهمترین قطعه تجهیزات هستند، زمانی که به آن می رسد، بنابراین حس می شود که دما در داخل محاسبات اتاق در بالای لیست در هنگام نگرانی های خنک کننده باشد. با این حال، UPS قدرت جریان را به طور مساوی به تمام بخش های مرکز داده نگه می دارد. بدون این، سرور ها به سادگی خاموش می شوند. بنابراین، مهم است که اتاق UPS همراه با اتاق سرور را در هنگام سرمایه گذاری در تجهیزات خنک نگهداری کنید.

چگونه اتاق UPS را خنک نگه داریم؟

چندین گزینه برای خنک کردن اتاق UPS وجود دارد. یک راه برای نصب سیستم های خنک کننده اختصاصی است. این نوع تجهیزات به مدیران اجازه می دهد دما و رطوبت پایدار را در تمام مناطق مرکز داده، از جمله منطقه یو پی اس حفظ کنند.

در اتاق سرور، استراتژی های خنک کننده مهار شده، راه برای رفتن به امکانات محاسبات شده اند. جان کالینز، متخصص DatacenterDynamics، اشاره کرد که سیستم های خنک کننده مهارتی برای کنترل مطلوب و سازماندهی جریان هوا در داخل قفسه های سرور اجازه می دهد. در این نوع خنک سازی، ظروف، هوای خروجی گرم را از طریق واحد CRAC ارسال می کنند و هوا را به داخل ظرف می آورند. به این ترتیب هوا خنک نمی شود به این معنی که این یک روش کارآمدتر از برخی است.

در اتاق یو پی اس، خنک کننده اختصاصی به همان شیوه عمل می کند. تجهیزات خنک کننده بسیار شبیه یک ظرف را در خود جای می دهد، هوا را گرم می کند و هوا را به فضای کوچک خنک می کند. این منبع تغذیه را از گرمای بیش از حد حفظ می کند، که به نوبه خود می تواند عملکرد مناسب تسهیلات را تضمین کند.

با این حال، باتری ها می توانند داغ شوند و گرمای بیش از حد می تواند رخ دهد. چگونه مدیران فناوری اطلاعات از این شرایط تاسفبار اجتناب می کنند و تجهیزات خود را در دمای مناسب نگهداری می کنند؟ راه حل های Geist می تواند پاسخ باشد.

Rac10 طرفداران هوشمند از Geist :

محصول Racist موجود در Geist می تواند پاسخ به مشکلات خنک کننده مرکز داده را ارائه دهد. به عنوان یک استراتژی خنک کننده محرک، گرما را از فضاهای کوچک حذف می کند و هوا را به ماشین های رایانه ای هدایت می کند، اما همچنین با قابلیت های نظارت بر اتاق داده ها، به مدیران فناوری اطلاعات اجازه می دهد تا دمای فعلی را در مرکز داده ها مشاهده کنند و مسائل بالقوه را پیش از تبدیل شدن به آنها مشکلات واقعی

نظارت یک بخش مهمی از خنک کننده یو پی اس است. به عنوان مثال، نقاط داغ یا باتری های داغ را می توان با دقت مقابله کرد قبل از ایجاد آتش سوزی و شرایط دیگر تاسف است که می تواند تداوم کسب و کار را به خطر بیاندازد.

John Yoon، Contributor of FacilitiesNet، اشاره کرد که از آنجا که اکثر اتاق های UPS معمولا در پشت مرکز داده ها هستند، نظارت از راه دور باید انجام شود. با ترکیب تکنولوژی نظارت با سیستم های خنک کننده، مدیران مرکز داده می توانند بینش مناسب برای نگهداری از منبع تغذیه لازم داشته باشند و مطمئن شوند که انرژی همچنان به قسمت های بحرانی تسهیلات خود ادامه می دهد.

منبع : source

سایر مقالات این سایت :

یو پی اس در سیستم های صنعتی

جهت مشاوره یا خرید انواع یو پی اس ، باتری یو پی اس ، استابلایزر ، رک ، کابینت ، پی دی یو و یا تعمیر تخصصی یوپی اس و باتری با شماره 02177973810 تماس حاصل نمایید .