یوپی اس آماده به کار Ferro چیست؟

یو پی اس آماده به کار Ferro چیست؟

یو پی اس آماده کار ferro : زمانی توان های یو پی اس های ferro در محدوده 3 الی 15 کاوا بود. در این نوع یو پی اس ها ترانسفورماتور اشباع ویژه دارای 3 اتصال برق بود.

منبع تغذیه اصلی از ورودی AC ، از طریق سوئیچ انتقال ، سپس از طریق ترانسفورماتور و به خروجی می رسد. در صورت قطع برق ، سوئیچ انتقال باز می شود و اینورتر بار خروجی را بالا می برد.

 

اینورتر ، در مدل Standby-Ferro ، در حالت آماده به کار است و در صورت خراب شدن توان ورودی ، انرژی می گیرد که سوئیچ انتقال را باز می کند.

ترانسفورماتور از قابلیت “Ferro-resonant” ویژه ای برخوردار است ، که امکان تنظیم ولتاژ محدود و شکل دهی شکل موج خروجی را فراهم می کند.

جداسازی از گذرگاه های برق AC که توسط ترانسفورماتور Ferro تهیه شده است به همان اندازه یا بهتر از هر فیلتر موجود است.

 

با این حال ، ترانسفورماتور Ferro خود تحریف ولتاژ خروجی شدید و گذرا را ایجاد می کند ، که می تواند بدتر از اتصال AC ضعیف باشد.

حتی اگر این یک UPS آماده به کار باشد ، Standby-Ferro گرمای زیادی را ایجاد می کند زیرا ترانسفورماتور Feron-Resonant ذاتاً ناکارآمد است.

این ترانسفورماتورها نسبت به ترانسفورماتورهای عایق بندی منظم نیز بزرگ هستند. بنابراین واحد به طور کلی بزرگ و سنگین است.

 

نقاط قوت واحد Standby-Ferro UPS از فیلتر خط عالی و قابلیت اطمینان بالایی برخوردار است. با این حال ، بهره وری طراحی همراه با بی ثباتی در هنگام استفاده از برخی ژنراتورها و رایانه های اصلاح شده با ضریب قدرت جدید بسیار کم است ، باعث می شود محبوبیت این طرح به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

 

دلیل اصلی عدم استفاده دیگر سیستم های Standby-Ferro UPS این است که هنگام کار با یک منبع تغذیه رایانه ای مدرن ، آنها می توانند اساساً بی ثبات باشند. همه سرورها و روترهای بزرگ از منبع تغذیه “Power Factor اصلاح شده” استفاده می کنند که فقط جریان سینوسی را از ابزار خارج می کند ، دقیقاً مانند یک لامپ رشته ای.

 

این ترسیم جریان صاف با استفاده از خازنها ، دستگاههایی که ولتاژ اعمال شده را هدایت می کنند ، حاصل می شود ، سیستم UPS رزونانس Ferro با استفاده از ترانسفورماتورهای هسته سنگین که دارای ویژگی القایی هستند ، بدین معنی است که جریان ولتاژ را متوقف می کند.

ترکیبی از این دو مورد چیزی را تشکیل می دهد که به آن مدار “مخزن” گفته می شود. رزونانس یا زنگ زدن در مدار مخزن می تواند باعث جریان زیاد شود که بار متصل را به خطر اندازد.

 

شرکت یو پی اس کیان صنعت ایرانیان نمایندگی انحصاری یو پی اس مکلسان ترکیه در ایران است که وظیفه آن تامین تجهیزات یو پی اس ، باطری ، استابلایزر ، ژنراتور و …. است.

 

جهت مشاوره یا خرید انواع یو پی اس ، باتری یو پی اس ، استابلایزر ، رک ، کابینت ، پی دی یو و یا تعمیر تخصصی یوپی اس و باتری با شماره 02177973810 تماس حاصل نمایید .